Skocz do zawartości
giant19s

Biała woda a wieloszczety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przez ostatnie dwa dni co noc wszelakie wieloszczety w baniaku urządzają sobie orgietki i wypuszczają razem zgodnym chórem z siebie białe mleczko co powoduje że woda w akwarium robi się biała i przypomina mleko tak że nie widać w baniaku nic...

Wszelakie życie podczas tego aktu różnie reaguje... jedne korale się zamykają inne wręcz przeciwnie... otwierają do granic możliwości...

Rano woda zawsze jest już kryształ i wszystko żyje swoim życiem...

Najbardziej zauważyłem że przeszkadza to Protopalythoa, Clavularii oraz Galaxei...

Dlatego moje pytanie brzmi....

Istnieje jakieś stworzonko nadające się do 30 litrów które będzie gustowało w wieloszczetach a nie będzie szkodziło koralom oraz zamieszkującym baniak krewetką?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że wieloszczety? i noc po nocy?

Nie spotkałam się, żeby ktoś opisywał takie zjawisko.

Biała woda od rozmnażania jest często przy małżach, spotkałam se również z ukwiałem końskim, niektóre ślimaki też potrafią, ale zwykle nie jest to taka ilość, że robi się biała woda...

Coś kombinowałeś przy akwarium? duża podmiana wody?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam to na własne piękne oczęta widziałem... :)

Dzieje się to po wieczornym karmieniu od 2 dni.

Zaznaczam że mam tych wieloszczetów troszeczkę dużo a że zbiornik tylko 30 litrów.

Przy zbiorniku nic nie grzebałem... doszło tylko prędzej kilka szczepek (2główki Euphylli, kilka główek Calusteru i malutki kawałek Monti)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak małym zbiorniku to na wieloszczety najlepsza jest penseta.

Opisz dokładnie jak to wyglada jakieś fotki?

Wiaomo, że po karmieniu zwłaszcza gdy jest ciemno potrafią wyleżć całe watahy...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie nie wieloszczety tylko wężowidła. U mnie wypuszczają z siebie białą ''mgłe'' zaraz po podmianie wody. Albo stymuluje je to do rozmnażania albo regulują w ten sposób zmianę stopnia zasolenia..... tego nie wiem.


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężowidła wyłażą na wierzch skały, podnoszą swój środek ciała wyżej ("brzuch")ustawiają bokiem i do dzieła.:) Tak normalne to wężowidło albo jest schowane w skale i wystają tylko ramiona, albo przemieszcza się po skale przylegając do niej "brzuchem"

Slimaki stomatella też wychodzą wyżej na skałę i zachowują się jakby były przyciskiem. Ktoś niewidzalny je naciska i zamieniają się w rozpylacz :)

ale własnie czekam na opis co robią wieloszczety


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nakrecilem

jak slimaki sie rozmnazaja woda tez byla biala. Pamietam ze cos eksperymentowalem i w dzien zostawilem sama aktynike wlaczona patrze a tu sie zaczelo dziac zlapalem za aparat i nakrecilem. Trwalo to w sumie okolo 4 godzin z przerwami. Mialem dwa te slimaki teraz mam ich duzo wiecej.

450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloszczety zaczynają wszystko kiedy jeden z nich uwolni do wody to mleczko... Wystarczy że jeden z nich wypuści to mleczko i w mgnieniu oka wychodzą wszystkie inne na wierzch skały ze swoich kryjówek.

Po wyjściu ze skałki tak przypuszczalnie do połowy swojej długości ustawiają się pionowo ku górze po czym zaczynają robić ruchy jak przy falowaniu sznurka kiedy ta fala która dojedzie do głowy wieloszczeta wówczas następuje wypuszczenie mleczka jak ze strzykawki, po czym wieloszczet opada na skałę lekko "zwiędnięty" o chowa się szybko w skałę. Każdy osobnik robi to tylko raz i na tym się kończy....

Tak przypuszczalnie trwa to około 2-3 minut max.

Zobaczę czy może dzisiaj też będzie miało to miejsce, jeśli tak to postaram się nagrać.

Wieloszczety robią to podobnie jak ślimak na filmiku kolegi powyżej tylko że ustawiają się pionowo i wstrzykują mleczko w toń wody.

I to na 100% wieloszczety gdyż, wiem jak wyglądają ;) mam ich sporawo, wężowideł nie mam nawet jednego, nigdy nie miałem :)

Edytowane przez giant19s (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite!

U mnie jest ich ciągle coraz wiecej ale nigdy nie słyszałam o czymś takim.

Czekam na fotki czy filmik


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunki przerywane prowadza do nerwicy :secret:

Ja bym nic nie robil tylko sie cieszyl. Larwy i tak wyladuja w odpieniaczu lub zostana skonsumowane przez korale, a jak nie to bedzie potomstwo to brak jedzenia ustabilizuje populacje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie przed chwila widzialem jak wieloszczet puszcza bialy plyn

Po chwili drugi to samo

u mnie przyczyna moze byc to ze sobie polowanie urzadzilem i troche go nastraszylem ale mi zwial

bestia ok 20cm

Edytowane przez Skala (wyświetl historię edycji)

Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.