Skocz do zawartości
Nicol

Problem z odpieniaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odpieniaczem made by Sebastek na pompie AB 2000/1 (wirnik igiełkowy). Na różne sposoby próbuję obniżyć poziom wody w odpieniaczu i nic z tego. Dodam że ponad miesiąc temu przeprowadziłam się a wraz ze mną akwarium. Przez pierwsze 3 tygodnie odpieniacz działał jak zawsze. Teraz kręcenie rurką z dopływem powietrza nie daje efektu. Obniżyłam już poziom wody w sumpie ale i to daje marne efekty - nie mogę już bardziej bo będę miała pompy w sumpie odkryte.

Macie jakieś pomysły???


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Sebastka?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rurka z dopływem powietrza?czy poziomem wody?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież do ustawienia poziomu wody w odpieniaczu nie służy regulator powietrza.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o rurę zaznaczoną żóółtą strzałką. Zawsze regulowałam nią poziom wody a tym samym ilość powietrza.

post-10807-0-08919400-1352136346_thumb.jpg


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest regulacja poziomu wody

może trzeba podnieś odpiernicz na ile jest zanurzony w wodzie?,może coś się przytkało


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stał zawsze w sumpie na dnie przy poziomie wody dokładnie 18 cm. Teraz mam poziom wody 11 cm już niżej zejść nie mogę.

Też myślałam że się coś przytkało i dziś wyczyściłam wszystko - bez zmian :(


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się raczej wydaje ,ze pokretlo sie poprostu zepsulo- rozkręc i sprawdz... Jak zawsze działało to znaczy ze odpieniacz jest ok tylko to pokretło nie działa - to jest logiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zwężka lub dopływ powietrza sie nie przytkał


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałam o zwężce sprawdziłam trzy razy - to nie to. Dopływ powietrza też - nie.


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgadzam się z łapą - po prostu puściło Ci klejenie między tłumikiem a regulacją poziomu wody w odpieniaczu ;) trzeba wyciągnąć, skleić i jazda ;) Na pewno Ci się obkręca ta rurka ścięta pod skosem cała? A nie tylko tłumik?

BTW polecam wymianę na dokładniejszy zaworek - po takim zabiegu można lepiej wyregulować stożka ;)

Edytowane przez cherry_ukasz (wyświetl historię edycji)

www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można łatwo sprawdzić zajrzyj w ta rurkę gdzie jest odpływ i kręć tą co jest tłumik i zobaczysz czy się kręci czy stoi w miejscu


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurka ze ścięta pod skosem z pewnością się obraca - bo sprawdziłam to jak czyściłam odpieniacz. Co ciekawe nie widzę właśnie efektu obracania tej rury - być może namiastkę ale ciężko to zweryfikować bo sup wody w stożku jest na tyle wysoki, że niezależnie w jakim położeniu ściętej rury - potrzeba jakieś 5 sekund aby z pojemnika na ściek lała się woda jak z kranu.

Nie mam pomysłu co się dzieje.


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem jakiś reefbuster, coralE lub inny pokarm nie poszedł pare godzin wcześniej do akwarium?


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad tygodnia nie mogę go ogarnąć. Zastanawiam się też czy przypadkiem poprzez przeprowadzkę coś się nie wytrąciło do wody, chociażby z dna co teraz skutkuje takimi ceregielami.


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziwaczna sprawa....a jak wkładasz ręce do zbiornika to odpieniacz w żaden sposób nie reaguje?


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem jakiś reefbuster, coralE lub inny pokarm nie poszedł pare godzin wcześniej do akwarium?

po takim pokarmie odpieniacz siada no chociażby u mnie

a czy poziom w stożku tzn.wody tam gdzie kończy sie woda a zaczyna piana jest na takim samym poziomie jak miałeś wcześniej czy poziom wody w stożku się podniósł ,czy poziom jest taki sam a piany więcej


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w stożku jest biało jak za dobrych czasów (pieni właściwie) ale poziom wody jest tak wysoki, że tej piany nie jestem w stanie zaobserwować - wylewa się kubełkiem. Nigdy tak nie miałam.

Edytowane przez Nicol (wyświetl historię edycji)

300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po takim pokarmie odpieniacz siada no chociażby u mnie

a czy poziom w stożku tzn.wody tam gdzie kończy sie woda a zaczyna piana jest na takim samym poziomie jak miałeś wcześniej czy poziom wody w stożku się podniósł ,czy poziom jest taki sam a piany więcej

Na początku u mnie też siada. Ale wyłącz odpieniacz i włącz go później - przelewa na maxa ;] nie tylko u mnie :) ale po chwili się uspokaja


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli poziom wody(wody a nie piany można to odróżnić gdzie kończy się woda w stożku a zaczyna piana) jest wysoki to coś jest przytkane jeśli w całym stożku jest piana to albo jakiś syf jest w wodzie albo czasami odpieniacze wariowały same z siebie co im przechodziło po dniu wielokrotnie opisywane na forum


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku u mnie też siada. Ale wyłącz odpieniacz i włącz go później - przelewa na maxa ;] nie tylko u mnie :) ale po chwili się uspokaja

nigdy nie wyłączam jak siadzie to za parę godzin zacznie tak samo ładnie pracować


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża bestia i właściciela ukąsić potrafi :D

A tak na serio ... tak jak ci pisałem na priv jeśli regulacja działa, przykręć/przyduś go trochę na powietrzu, powinien się uspokoić, a za jakiś czas będziesz go sukcesywnie odkręcać.

Jeśli regulacja powietrza nic nie daje przystaw go dyszą która zasysa wodę w pompie do szyby, dość blisko, to powinno go trochę ograniczyć

Edytowane przez Sebastek (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża bestia i właściciela ukąsić potrafi :D

A tak na serio ... tak jak ci pisałem na priv jeśli regulacja działa, przykręć/przyduś go trochę na powietrzu, powinien się uspokoić, a za jakiś czas będziesz go sukcesywnie odkręcać.

Jeśli regulacja powietrza nic nie daje przystaw go dyszą która zasysa wodę w pompie do szyby, dość blisko, to powinno go trochę ograniczyć

Zrobiłam tak jak napisałam na priv. Zdławiłam troszkę pobór wody przez pompę. Ustawiłam tak aby nie przelewał. Zobaczymy jakie będą dalej efekty tego pomysłu.


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobiłaś ...

Obserwuj i w razie czego pisz :)

Powodzenia


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Będę informować czy są zmiany po upływie jakiegoś czasu.


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.