Skocz do zawartości
otarod

korale ktore lubią/zniosą cień

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w centralnej części akwarium posiadam miejsce zacienione bo wisi tam polka. Akwarium mam dosyc male wiec szkoda mi miejsca pod ta półką . Prośba do Was taka by wskazać mi korale które mógłbym tam umiescic. Zaznaczam ze jest to miejsce zacienione nie ciemne. Bylbym wdzieczny o podanie nazwy. Szukalem na forum podobnego tematu ale znalezc nie moglem. z racji ze miejsce o ktorym mowa jestna dnie 40 cm zbiornika to cyrkulacja tam nie jest duza ale jest. Zalezy mi na kolorowych przyciagajacych uwage zwierzatkach ale prosze o wszystko co sie nada. dzieki za pomoc. Każdą pomoc nagrodze plusikiem.

P.S. Akwarium jeszcze w fazie dojrzewania ale warto wychodzić naprzód.

Pozdrawiam.

post-13388-0-15089900-1352136551_thumb.jpg

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

discosoma różne rodzaje, sprawdzone w moim akwarium

http://pl.reeflex.net/tiere/1047_Discosoma_sp15.htm


5992_6082.png

30 litrów (40x30x25), start 14/03/2011, koralia nano + kaskada Aquael FZN-2, odpieniek DIY by Tomko, światło 2x15w, 4 kg LR[/b]

90 litrów + sump 35l, obieg New-Jet 1200 ,cyrkulacja 2 x koralia nano 900 + tunze 6015, lampa led 80w, odpieniacz tunze 9004, 6 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk pod tą półką widzę euphylię, i masz też rozwiązany domek dla błaznów, możesz też zagospodarować to miejsce grzybkami ale tych z kolej nie polecam do obsady z twardymi.

P.S. Wzorowe dojrzewanie i świetna skała :)

Pomyśl o kosiarce (salarias) ci to szybko ogarnie i chyba jakieś kraby też się jednak przydadzą ;)

Edytowane przez grzegorz.k (wyświetl historię edycji)

250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z euphylią by nie był taki pewien że sobie poradzi zależy jak bardzo zacienione jest to miejsce


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety - SPS i discosomy niedaleko to niedobre połączenie :(

A co do zacienionego miejsca...możesz sobie tam tricadne postawić :D

Edytowane przez cherry_ukasz (wyświetl historię edycji)

www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z euphylią by nie był taki pewien że sobie poradzi zależy jak bardzo zacienione jest to miejsce

Spokojnie sobie poradzi, dostosuje się, będzie wystawiała polipy na boki tam gdzie jest troche światła.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie u mnie tam gdzie jest światło przy tylnej szybie euphylia sobie radzi ale główki od szyby gdzie jest mało światła to nie pompują się w pełni


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najciekawsze polipy ma przy dole gdzies z 10 cm od dna świece 4*39 w


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cieniu to chyba wszystkie niefoto ,np.scleronephthya, ale to z tego co piszą trudny koralowiec i właściwie nie do utrzymania w akwa dłużej niż 1,5 roku


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rico zielone,pomarańczowe i dają sobie radę i ładnie wygklądają(przy mocnym jakoś mniej się rozkładają) Półkę mam dość dużą i tam jest im dobrze.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acanthastrea, blastomussa

Pzdr

Edytowane przez tdew (wyświetl historię edycji)

BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może szorstnika umieścisz tam ? Efektywny, kolorowy, wymaga karmienia a nie nasłonecznienia.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc o wszystkim co piszecie dokładnie czytam. Szortnik i Tuba to raczej nie na moje siły :D bo i owszem są łądne ale nie dla mnie - bynajmniej tak piszą i przy tym zostanę.cherry_ukasz nie wiem ja i google co to jest "tricadne" ale pewnie też sobie z tym nie poradze :baby: . Najprawdopodobniej skłonie się za Euphylią. Grzegorzu jak będziesz przejazdem niedaleko to wleć zobaczyć jak to się u mnie kręci. Zapraszam.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google wie co to tridacna, tylko trzeba to wpisać w mianowniku i bez przekręconej literówki.

http://www.google.pl...iw=1366&bih=576

U mnie taką trawę to Zebrasoma wciągnęła w 3 dni, ale nie Salarias. Ten wcina tylko glony jednokomórkowe, na takie pastwisko to u mnie nawet nie patrzył. Zbiornik co prawda za mały dla pokolca, ale jakby ktoś po sąsiedzku mógł odłowić bez zadymy w baniaku, to można wpuścić jakiegoś żołtka na 2 dni wyżerki to się odpasie na naturalnym żarełku:)

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym tam widział piękną bordową kępę makroglonów ;-). Ładne to i pożyteczne.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do zacienionego miejsca...możesz sobie tam tricadne postawić :D

A w życiu, tridacny wymagają intensywnego oświetlenia.

Jeżeli zwierzaki mają być naprawdę intensywnie kolorowe i ładnie kontrastować z ciemnym miejscem, to najlepiej tuby (nic za darmo-konieczne karmienie). Część LPSów będzie zadowolona, ale np. mocno pompująca się ełfilka wypełni miejsce pod półką i przestanie być widać ten fajny nawis.

Szorstnik to też ciekawy pomysł, nie trzeba go karmić tak intensywnie jak tuby, a kolorki całkiem, całkiem. No i oczywiście evergreen każdej ciemnej dziury, czyli rurówki wszelkiej maści.

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapuhy gdzieś jak mnie pamięć nie myli to czytałem ze tuby są bardzo toksyczne. Mogą żyć żyć żyć i jak im coś zaszkodzi zatruć cały zbiornik, wykończyć wszystko w jedna noc. Bardziej oto mi chodziło z tym ze sobie nie poradze niż o dokarmianie :) chyba ze się mylę to mnie poprawcie.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pomyliłeś ze strzykwami (często przepieknymi). Przy tubach nic takiego nie grozi.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:spam:

"Każdą pomoc nagrodze plusikiem."

Z tymi plusikami to jakas kompletna bzdura. Nawet blednie wymyslone nazwy sa oplusowane mimo, ze propozycja byla bezmyslna. Dopiero Kapuhy (i Ironista) to zauwazyl, no ale czytajac o mozliwosci dostania plusika od poczatkujacego, rece im nie drzaly.

Za to Salamander, za swoja prawidlowa propozycje, nic nie dostal :baby:

Widze, ze na z gory obiecane "nagrody" reaguje "inaczej". :down:

Nawet zadajacy pytanie dostal plusika, :animier: :animier: :animier: :animier: :animier: :animier: :animier: :animier: :animier: :animier:

Mimo to zycze milej zabawy

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, plusy w takich tematach są zupełnie zbędne, bo i tak ktoś zawsze doradzi - z marchewką czy bez. Do pomocy na forum takie zachęty nie są potrzebne, nie ma co przesadzać z "lajkowaniem".

Staszek, a gdybyś teraz dostał plusa za taką wypowiedź, to byłaby to nagroda czy prztyczek w nos? ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani no i tu się właśnie mylisz. Są osoby które pomogą i są osoby które nawet nie odpiszą na pw wysłane osobiście do nich. To dotyczy „WAS” czyli doświadczonych userów. Nie pamięta wół jak cielęciem był. Może i masz racje że znać się nie znam ale początkującym już chyba bym się nie nazwał. Dlaczego? Dlatego że po mimo owszem jeszcze małej wiedzy wiem na jakiej zasadzie działa to forum i Ci co czytają a nie ścigają się z ilością napisanych postów również wiedzą. Te zdanie z plusikami było napisane celowo i doskonale przemyślane.

Przeczytałem mnóstwo tematów gdzie w co 2 zaczynają się przepychanki i spamowanie przez topowych userów. Mogę CI na PW przesłać linki tylko nie wiem czy CI się skrzynka nie zapcha. Nie obchodzi mnie ile masz postów napisanych czy siedzisz na tym forum rok dwa czy trzy a może 5 - nie masz nic do wniesienia w temacie nie pisz. Korzystam z opcji które są dostępne na forum i nagrodziłem pomoc którą uważałem za słuszną. Nie Tobie oceniać. Oceniłbyś inaczej? proszę. Owszem jak zauważyłeś i ja otrzymałem plusika ale sam sobie go nie mogłem dać i mi to w sumie rybka. Widocznie komuś temat był przydatny bo nawet ktoś go obserwuje ale tego nie zauważyłeś bo rozglądałeś się za zielonym. Żeby być konsekwentny powinienem obdarować minusami osoby które z pełnym szacunkiem ale tu śmiecą . Stani szanuje Cię za wiedze ale nie zależy mi na Twojej przyjaźni. Wszyscy jesteśmy równi. Jest temat i powinna być odpowiedź a jeżeli ktoś chce wrazić swoją opinie w taki sposób to zapraszam na Onet tam jest wiele ‘ciekawych’ artykułów. Przepraszam za podejście. Nie traktuj tego osobiście ale ile mogę czytać postów które nic nie wnoszą. Jeszcze raz przepraszam bo ja nie jestem wcale taki zły ale troche zniesmaczony bo ja mam zamiar w przyszłości powrócić do tego tematu i ustawić sobie coś pod tą półką w cieniu. nic więcej nie chce… Pozdrawiam.

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zła informacja, to też informacja. Ważne by o tym wiedzieć lub by w dalszej dyskusji nią się okazała.

I ten się nie myli, co nic nie robi.

Sorry za ,,ofa".


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem tego tematu i przepraszam z OT! Ale tylko tak informacyjne - likwidujemy plusy i minusy! Dość! W co drugim temacie połowa treści jest na temat kto komu za co i dlaczego dał plusa czy minusa!


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze to tester będzie miał żałobę nie róbcie tego hihi


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.