Skocz do zawartości
thomash666

Wavebox zintegrowany z kominem.

Rekomendowane odpowiedzi

Projektuję nowe akwa. Mam w planie komin zewnętrzny z wbudowanym waveboxem, tak jak w projektach snocho, rafal19, A&N :)

Czy mógłby ktoś napisać wymiary wewnętrzne i zewnętrzne komory waveboxa? Interesuje mnie wymiar "normalnego" i NANO Jaką grubość szkła stosujecie.

Będę wdzięczny za wszelkie szczegóły.

Edytowane przez thomash666 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !! Ja mam zrobione jak u Norbi71 z podwójnym waveboxem. Kwestia czy chcesz z jedną czy z dwiema pompami ?? Spójrz na zdjęcie w mojej galerii

Akwarium 1500x650x600

Pozdrawiam


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego mogę nie pamiętać,ale najprościej skopiować oryginalne wymiary a te na pewno są w sieci.Jeśli nie znajdziesz to pisz.

Sam się zastanawiam czy można zmodyfikować te wymiary poprawiając skuteczność bujania lub modyfikować te wymiary do konkretnego wymiaru zbiornika.Może Snocho napisze,czy zastanawiał się nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary w sieci znalazłem, nie wiem natomiast jakie grube ścianki ma wavebox. Domyślam się, że szyba musi być grubsza niż oryginalny plastik, dlatego tak drążę, bo chcę dokładnie skopiować oryginał, nie chcę niczego poprawiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem dwa boki i dno boxa z szyby 8mm, ale tylko dlatego, że się fajnie klei :) Najważniejsza jest ścianka w której będzie zamontowany wylot pompy, a jeśli planujesz Waveboxa w zewnętrznym kominie, to będzie to bok akwarium.

Zdjęcia z klejenia: http://nano-reef.pl/topic/35814-1125l-bo-male-jest-piekne-540l-zaplecze/page__st__20#entry337757


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylot oryginalnej pompy do Waveboxa ma 63mm średnicy. Środek otworu pod wylot znajduje się 25cm licząc od górnej krawędzi boxa. Wymiary wewnętrzne boxa, który zrobiłem w moim kominie to: 32cm wysokość, 11cm szerokość (tak samo jak komin), i 12,5cm długość.

Nie pamiętam w tej chwili czy to są dokładnie takie same wymiary jak w oryginale, ale pamiętam, że bardzo mi zależało na tym, żeby były jak najbardziej do oryginału zbliżone. Może to bezpodstawne, ale bałem się, że jak coś pozmieniam, to może nie chodzić jak trzeba :)

Jeszcze EDIT do samej średnicy otworu. Wylot ma faktycznie 63mm średnicy, ale ja zleciłem wykonanie większego otworu - 71mm (teraz zrobiłbym z 5mm większy). Następnie w wywiercony otwór przymierzyłem kawałek rurki fi 63 (widać to na zdjęciach) a w pozostałe wolne miejsce wcisnąłem silikon. Rurkę nasmarowałem wcześniej oliwą z oliwek (nie miałem nic innego). Po wyschnięciu silikonu rurkę wyjąłem i została mi fajna silikonowa uszczelka, w którą wsunąłem wylot pompy od Waveboxa.

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.