Skocz do zawartości
robi

test no3

.  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki testów do solanki u?ywasz?

    • Salifert
      24
    • Red Sea
      11
    • Seachem
      3
    • Fauna Marin
      0
    • JBL
      1
    • Korallen-Zucht
      0
    • Tropic Marin
      2
    • Sera
      0
    • ró?nych w zale?no?ci od potrzeb (rozwi? w po?cie)
      0
    • inne
      3
    • nie u?ywam testów
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Przetestowałem kilka ,każdy co innego pokazuje ,czasami spore różnice,jaki test No3 jest wiarygodny ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierze Salifertem i nigdy nie mialem problemow. 

Dzisiaj pokazywal "0", dodalem do wody do podmiany odrobine nitratu i pokazal w wiadrze  0,2mg/l (patrzac z boku i dzielac przez 10), takze widac ze dziala. 

Nie chce wyniku porownywac z innym testem, bo tylko glowa moze rozbolec. Czy poziom jest 0,2 czy 1, jest mi obojetne. W akwarium i tak  pokazuje "nic". :yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam saliferta całkiem prosty w użyciu,wydaje się wiarygodny.


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastepny test jaki kupie to bedzie RedSea i chociaz osobiscie nie narzekam na Saliferta to widzialem u innych pare wynikow z kosmosu.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam teraz tylko RedSea.Do testu No3 saliferta sie zrazilem i juz wiecej go nie kupie.RedSea jest drozszy, ale mozna dokupic same odczynniki, wiec nie jest az tak zle.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam RedSea i Saliferta i wyniki czasem się różnią. Bardziej odpowiada mi RedSea, bo w Salifercie trzeba odróżniać kilka odcieni jasnoróżowego :p


3927_3930.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam i Saliferta i Red Sea i wyniki są zawsze te same "0" hehehehe wiec jak dla mnie obydwa są wiarygodne! miałem też polskiego Tropicala i tez wskazywał "0" więc też powinienem napisać, że jest ok!

Fakt Red Sea jest bezkonkurencyjny! zielony "0" jak nie jest zielony to jest nie "0" hehehe a w salifercie to ja musiałem żonę prosić o to by powiedziała czy to jest różowe czy nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w salifercie to ja musiałem żonę prosić o to by powiedziała czy to jest różowe czy nie jest...

Tak właśnie miałem napisać, że Salifert to bardziej dla kobiet :p Też moją proszę, żeby mi rozróżniła, czy to co widać to 5 czy już 10 :)


3927_3930.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś zamieścić zdjęcie ze zrobionego testu redsea? jak wyglądają tam kolorki? bo nie wiem czy jest sens zmieniać z salifert.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o testach SERA albo TETRA ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sery ani tetry nie kupil , ma od zawsze saliferta i sie tego trzymam , :)

najwazniejsze ze jak masz dobre parametry to korale to pokaza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qba25 pomyliłeś słowa ! napiszłem "jak nie ma różnicy to po co p........ć" PRZEPŁACAĆ ,trzeba było policzyć kropki a nie... wyluzuj,spokojnie wiem co napisałem a co do kolorów to tak jak byś uczył księdza pacierza,jest tak jak napisałem żadnej najmniejszej różnicy i chyba wiem dlaczego.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to sorki :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy:

nigdy nie licze kropek :harhar:

tak jak napisalem , @robi , mialem nie raz nie dwa , no3 na poziomie 100 ( przy spsach ) i smialem sie z ludzisk ktorzy wypisaywali ze przy takim no3 korale padaje , ale jak przy koncu pierwszego baniaka mialem juz same spsy i no3 zbilem prawie do zera to zobaczylem roznice , oczywiscie po4 prawie niewykrywalne,

napisalem ze stosuje saliferta ale ilu forumowiczow tyle zdan :) niektorzy stosuja redsea inni takie a inni jeszcze cos innego , wazne ze jak korale bujaja , rosna , polipuja i maja wypas kolorki to jak wazna jest powtarzalnosc testu :) pozdrawiam , :welcome: :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki test nos polecacie

generalnie mam problemy z nieodróżnianiem odcieni jak większość facetów MAm test jbl ale przeskok jest miedzy jednym odcieniem a drugim 15-30mg/dl a to duża różnica

aha ten egispki salifert tez jest dla mnie nieobsługiwalny

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie mam problemy z nieodróżnianiem odcieni jak większość facetów

chyba troszkę przesadziłeś :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie pisze jak jest ,wole testy kropelkowe [miareczkowe]ale takie w przypadku no3 sa niedostępne,

ale w sumie chodzi mi o merytoryczna odpowiedź a nie dyskusje czy faceci dobrze rozróżniają barwy

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seachem-tam jest płynna skala i jako bonus możliwość mierzenia NO2 i weryfikacji wyników na próbce kontrolnej. Ale i tak wszystko sprowadza się do gapienia na kolorki...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Testy są po to zeby sprawdzić czy masz duzo azotanów czy mało. Jak ci wychodzi coś ciemniejszego od barwy charakterystycznej od tej która wskazuje ze jest 10 mg/l to znaczy że masz za duz azotanów i taka informacja powinna ci wystarczyć. Czy tam jest 15 czy 25 to i tak wiadomo że jest za dużo. Jak masz coś poniżej 10 mg/l to znaczy że jest w miarę ok.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, kapuhy dzięki za radę nanokoczorja wiem co to są azotany mam akwa od razu wielu lat, nie takie było moje pytanie ale ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czego uzywacie do badania NO3? Bo juz mam dosc saliferta i tej skali kolorow. Specjalnie poprosilem 3 znajomych i kazdy wskazal inny kolor po tescie na probniku ;) To taka zabawa w zgadywanke a nie pomiary.

Hanna HI 83203-02 pewnie by dala rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakus - powiem Ci sekret. Tylko nie mow nikomu :)

W tescie na NO3, w przypadku akwarium morskiego, tak na prawde nie chodzi o to ile masz tych azotanow. Chodzi to ze jesli probka nie jest bezbarwna to masz ich za duzo. A czy masz 15, 25 czy 50 - nie ma znaczenia

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea mam i jest ciut lepiej. A ta Hanna to do morskiej wody ?

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salifertem robie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.