Skocz do zawartości
Naskar

Wystawanie akwarium poza szafke - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pewne pytanko a mianowicie akwarium z jednej strony wystaje mi poza szafkę 0,5 cm czy jest to zagrożenie ? Chodzi mi , rzecz jasna o ulegnięcie zniszczeniu typu rozszczelnienie , pękniecie itp ( o możliwy uraz) .

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile max moze wystawac jeden bok?

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaka jest grubość szkła. Jeśli bok ma 5mm i całą szerokością "wisi" w powietrzu, to może być nieciekawie...


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi mi o niski zbiornik. 50x50cm podstawa i wysokość 30cm. Ale chciałbym wystawić go z tylu o grubość komina aby rury puścić za szafke. Przejdzie cos takiego? Jakie szkło dać aby wytrzymalo?

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zrób komin zewnętrzny, doklejony do tylnej szyby. Trochę bym się bał, żeby powiercone dno nie miało dobrego podparcia. Niby to tylko 30cm, ale pewnie grubość szkła dostosowana do wysokości.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wystaje 8 cm po dlugosci, ale szyba 10mm

A Co z akwariami ktore stoja na ramkach i cala szyba nie dotyka blatu szafki ???


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to lewy bok akwarium . Szyby mają grubość 8 mm z czego właśnie w tym lewym boku wystaje 5 mm . Wymiary akwa to : 80x40x40


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wystaje 8 cm po dlugosci, ale szyba 10mm

A Co z akwariami ktore stoja na ramkach i cala szyba nie dotyka blatu szafki ???

A ramka to zupełnie inna sytuacja. Wszystkie 4 boki są podparte. Sam mam tak zrobione zbiorniki na zapleczu. Praktycznie całe dno wisi w powietrzu. Nie zdecydowałbym się jednak, żeby bok, zwłaszcza klejony na zewnątrz nie miał podparcia. Choć muszę przyznać, że widziałem wiele akwariów, których ustawienie wołało o pomstę do nieba. Najlepsze były 100 litrowe akwaria ustawione na dwóch żeliwnych rurach. Wszystko trzymało i to jak. Tyle, że to proszenie się o kłopoty. Szkło jest bardzo wytrzymałe, ale wystarczy drobna, niewidoczna skaza, wewnętrzne napięcie. To samo z silikonem, ktoś gorzej odłuści szybę i już spoina trzyma słabiej. W takich przypadkach dobre podparcie i wypoziomowanie może dużo pomóc.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zabieram sie za projekt akwarium 200x80x65wys. Chciałbym aby stelaż był węższy z lewej strony i od frontu o 18mm, po to, by mieć szafkę równo ze szkłem akwarium. Co myślicie? Nie ma się czego bać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zabieram sie za projekt akwarium 200x80x65wys. Chciałbym aby stelaż był węższy z lewej strony i od frontu o 18mm, po to, by mieć szafkę równo ze szkłem akwarium. Co myślicie? Nie ma się czego bać?

W twoim przypadku baniak nie będzie ci "wisiał" bez podparcia, jedynie blat go nie będzie posiadał na 18mm.

Z tym nie widzę problemu.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoody słuszny wymiar - prawie jak moje

jak akwa będzie stało na blacie to nie ma problemu żadnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.