Skocz do zawartości
Gość buczi82

Salifiert & Hanna (Ca)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Kazdy mi mowi ze mam za niskie Ca, wiec dzisiaj jeszcze raz zrobilem testy:

Salifiert

320 i tak caly czas

Hanna

1. 475

2. 475

3. 465

4. 465

5. 525 tutaj jest wyzej bo przy ostatnim tescie dalem ciut wiecej pierwszego reagentu i wynika z tego ze trza dokladnie dac 1ml...

Pozostale testy robilem tak:

Dalem dwie fiolki, do dwoch pierwszy reagent i reszta RO/DI, nastepnie fiolka do hanki, pozniej dosypalem proszku i dolalem slonej, wynik 475...

Nastepny test, dalem druga fiolke, pozniej znowu pierwsza, wynik 475...

Test trzeci, wyplukalem pierwsza fiolke, dalem reagentu i reszta RO/DI, do hanki i druga fiolka, wynik 465...

Czwarty test, pierwsza fiolka do hanki poznij druga i wynik 465...

Test piaty, pierwsza fiolka do hanki, pozniej dosypalem do niej proszku plus slona i wynik 525...

No i teraz co jest oki, jesli wierzyc hance to bedzie okolo 470, jezeli sali to 320, za duzy rozrzut zeby cokolwiek robic... Dalbym wode do testow do lab, ale nie wiem gdzie mozna to zrobic w mojej okolicu lub w poblizu... Zawsze wierzylem sali, dlatego w stopce mam 320, ale jezeli mialbym tylko hanke i zrobil te testu to bym wpisal ze mam 470... Test sali wazny do 12/2014 mam go okolo 1.5-2 lata, tak mi sie wydaje, moze to jest powod ze zaniza, trzymalem go jakis czas w garazu w kartonie z innymi testami prócz hanki... moze byc ze przez to zaniza i jednak mam Ca 470.... nie chce juz wydawac kasy na testy, bo zamiast tego moglbym kupic cos innego, ale z drugiej strony, kupilbym wszystkie wszystkich producentow i porownal, a nastepnie jeszcze wode do Lab...

No nic, napiszcie co myslicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

O widzisz o tym zapomnialem :) Dzisiaj lub jutro sprawdze, dzisiaj bede szykowal to pod wieczor bede mogl sprawdzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze jesli nie stwierdziles problemow z koralami, Salifert jest ok (ale bez gwarancji, bo rozbierznosci sa rzeczywiscie duze). :spam:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Zrobilem testy swiezej solanki, sol sie miesza okolo 6h...

Sali

Ca - 400

Mg - 1380

Kh - 12.2

Hanka

Ca - 490, 491, 495

I znowu, Sali za malo, Hanka za duzo...

Jutro jeszcze sprawdze Sali, moze rano Ca bedzie wyzsze...

Sol to DD, ale zastanawiam sie nad AF w przyszlosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Zasolenia nie sprawdzalem, ale sol odmierzona na 1024, nie wiem czy po 6h sie do konca rozpuscila... tak czy inaczej kupie nowy test i sprawdze jeszcze raz... a co myslicie o hance, co robie zle lub co moze byc nie tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczi jutro po południu będę robił u siebie testy. Chcesz to bierz wszystkie swoje, swoja wodę i zrobimy badania razem przy browarku.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Roberto mam druga zmiane, moze w piatek, ale nie wiem czy czegos kobieta w planach nie ma, jak nic nie bedzie to sie zdzwonimy na piatek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko jutro mam rano, pozniej caly czas druga zmiana.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydały by się wnioski na koniec - dal tych co myślą o Hance czy warto kupować bo jak widać testy trzeba dość często zmieniać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przydały by się wnioski na koniec - dal tych co myślą o Hance czy warto kupować bo jak widać testy trzeba dość często zmieniać :/

Czyli ze Hanka dobra czy zła?

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Zrobiloem podmianke i po okolo godzinie moze wiecej zrobilem testy, do solanki dodalem Ca buffer, troszke wiecej jak podaje instrukcja...

Testy:

Ca - 400

Mg - 1260

Kh - 8.2

Hanka Ca

1. 575

2. 595

3. 600

Zabijcie mnie a nie wiem... Chcialem podjechac do sklepu po test, ale jestem jeszcze jednak na zwolnieniu i wole nie ryzykowac, jakis czub mnie zobaczy i wywala mnie z roboty... Zamowie na ebayu i poczekam te dwa trzy dni, ale mnie to meczy ehhh

Jesli sali pokaze to samo, to hanka w kibel, no chyba ze ktos przyjedzie lub ja podjade do kogos jak bedzie chwila i sie zobaczy, Rob musimy sie jakos zgadac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak Ty sie chcesz zgadac jak piszesz, ze masz druga zmiane a jestes na zwolnieniu... ech.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Bo mam druga zmiane i myslslem ze pojde dzisiaj do pracy, ale ze sie jeszcze zle czuje to nie ide, a wyjsc nie moge bo jak jakas picza mnie zobaczy to podj... niestety takie czasy, jeden drugiego w lyzce... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Dzisiaj bylem w sklepie i kupilem nowy test wazny do 03/2017, zrobilem testy:

Poprzedni sali 340 nowy 400 - 410, wiec zaniza jak nic, hanka nie sprawdzalem bo za duzo roboty a nie mam czasu, wieczorkierm lub jutro spr jeszcze raz i sie porowna, moze ta hanke trza jakos wyregulowac, albo moze fiolki nowe, nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sie ma sprawa z testami na Ca

ale moge podac wyniki porownawcze na PO4

Pierwszy test zrobiony JBL'em pokazal 0, zmartwiony wynikiem powtorzylem na malej hance i pokazalo 0,04, nadal nie do do konca zadowolony postanowilem zweryfikowac wynik i wode przebadalem na duzej hance, a ta pokazala 0,14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczi sprawdzałeś hanką i nowym testem ? bo i tak rozbieżność Hanki i testu dość spora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Postaram sie dzisiaj zrobic... (brak czasu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

Hanna daje dobre pomiary, tylko trzeba bardzo dokladnie dodawac odczynniki.

wode RO najlepiej dokladna strzykawka 10 ml i z tego odmierzyc 9 ml (nie patrzec na kreske na fiolce) i reszte tak samo. wtedy testy wychodza idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Oki wlasnie zrobilem testy... Dalem do jednej fiolki odmierzone 9ml(tzn strzykawka 5ml i na dwa razy 5ml i 4ml) a do drugiej dalem normalnie do kreski...

Pierwsza fiolka:

488

488

Druga fiolka:

491

Salifiert

450

Tak czy inaczej jest rozrzut, moze juz nie taki jak wczesniej, ale jest... czegos daje za duzo, chyba kupie wszystkie strzykawki nowe, moze sa juz wyrobione bo troszke luzno chodza, moze roztworu za duzo pobiera, nie wiem... albo moze trza dac 10ml RO a pozniej 1ml roztworu, bo im wiecej RO to Ca nizej... Wpierwszej fiolce jak odmierzylem 9ml to wynik jest 488 i bylo ponad kreska 10ml we fiolce, a jak dalem RO do kreski to juz bylo ciut wiecej 491, minimalnie, ale cos jednak robie zle :/ Albo proszki... Tak czy inaczej na chwile obecna patrze na salifierta, jest nowy wiec zakladam ze dobrze pokazuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by 0,1 ml miał duży wpływ na wynik,raczej rozbieżność wychodzi z niedokładności sprzętu.Test kropelkowy jak by zrobić kilka pod rząd to też wyjdą różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.