Skocz do zawartości
Gość buczi82

Salifiert & Hanna (Ca)

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Hanka też wariuje jeśli chodzi o pomiar Ca, zawsze więcej niż Salifert.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Sa peoblemy, jesli sie ktos znajdzie jeszcze ze wariuje hanka to wysle maila do producenta o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się prosi o sprawdzenie Zoolekiem i przekonanie się, czy taki diabeł straszny :)


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Hankę używaną, więc wyniki pomiarów zrzuciłem na karb uszkodzenia. Próbowałem ze starymi i nowymi odczynnikami, pomiar strzykawką i pipetą laboratoryjną. Zawsze wynik "za wysoki". Salifert 450 a Hanka 500 i wyżej.... Jak widać problem nieodosobniony

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na Hance pokazalo 498 a Sali 410 (oba testy robione dzis)

Sent from my iPad using Tapatalk HD


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Czy mógłby ktoś z użytkowników Hanki HI 758 napisać jak należy zrobić test Ca ??

Z tego co wyczytałem każdy z użytkowników wykonuje go inaczej lub w innych proporcjach i z tego powodu wyniki się różnią !! Pozdrawiam


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak trochę nie w temacie, ale obecnie używam testu RedSea i jest na tyle prosty i jasny do odczytania, że chyba szkoda się bawić w Hankę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak trochę nie w temacie, ale obecnie używam testu RedSea i jest na tyle prosty i jasny do odczytania, że chyba szkoda się bawić w Hankę ...

Dokladnie dobre i proste

Film do hanny HI 758

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Dlatego ja chce sprzedac, juz mam dosc pitolenia sie :/ Kupilem nowy Salifierta i to mi styka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprawdzenia, która metoda pomiaru jest prawidłowa można to zrobić w jeden sposób. Zbadać roztwór o znanym stężeniu jonów wapnia za pomocą obu opisywanych metod. Wystarczy przygotować odpowiedni roztwór chlorku wapnia o zadanym stężeniu (tu przydała by się waga o dokładności przynajmniej dwóch miejsc po przecinku) i zbadać salifertem i Hanną. Wtedy da sie obiektywnie porównać dokładność pomiarową tych metod. Roztwór najlepiej przygotować na wodzie destylowanej albo sprawdzonej RO/DI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co dwa miejsca po przecinku? Jak się zrobi 10 razy więcej roztworu to przecinek przesuwa się od razu. Np zamiast 100ml zabrać 1l albo zamiast 1l zabrać 10l. Akurat mam taką z jednym miejscem.

Tak na szybko policzone:

8,0 gr CaCl2x 2H20 dodane do 5000ml wody da stężenie 436,27 Ca w roztworze

8,1 gr CaCl2x 2H20 dodane do 5000ml wody da stężenie 441,72 Ca w roztworze

(nie uwzględniłem tego że roztwór się "powiększy" rozpuszczając w sobie proszek)

Tak więc błąd niewielki ok 5mg/l. Jakby mógł ktoś to przeliczyć po swojemu i ewentualnie poprawić to byłoby fajnie :)

Edytowane przez Kyzak (wyświetl historię edycji)

Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem małych hanek na Ca,Kh jak z perspektywy czasu Możecie napisać,że warto kupić ? Jest coś w nich upierdliwego w wykonywaniu testów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mała Hannkę na Ca. Sama procedura pomiaru trochę zajmuję czasu. Na pewno dłużej niż Salifiertem lub RedSea. Ale ponoć dokładniejsza. Porównując Sali z Hannką , to u mnie Sali zaniża od 10 do 20.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem Hanki ale naczytalem sie, ze na Ca jej pomiary są bardzo dalekie od rzeczywistości.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi właśnie obiła się o uszy taka informacja dawno temu,ale wolałem jeszcze popytać.Ciekawe czy czy podzielają tą informację jeszcze inni.W sumie jak ktoś nie ma porównania to nie będzie nawet wiedział czy mu dobrze pokazuje,ale najlepiej to sprawdzać robiąc po kilka razy test z tym,że chyba z powodów kosztów mało to kto robi.Z hanką na PO4 też podobno nie zawsze się dobrze trafi,ale tą co miał Dyzma w Milówce to miała całkiem porównywalne wyniki do dużej hanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar ,wiesz coś na temat małej hanki na fosforany ??? bo moja jakoś dziwnie wskazuje ,raz 0.03 a raz 01 ,nie za spory rozrzut ? no i mam wrażenie biorąc pod uwagę testy kropelkowe że zawyża wyniki i to sporo ,


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz zrobiłem małą hannką Ca trzy testy pod rząd i wszystkie były niemal takie same. Ale tak jak pisałem, hanka wskazywała o 20 więcej niż Sali. Ja natomiast słyszałem że Sali Ca potrafi zaniżać testy.

Ale ogólnie na pewno jest dłużej używając Hannki.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar ,wiesz coś na temat małej hanki na fosforany ??? bo moja jakoś dziwnie wskazuje ,raz 0.03 a raz 01 ,nie za spory rozrzut ? no i mam wrażenie biorąc pod uwagę testy kropelkowe że zawyża wyniki i to sporo ,

Ja tylko mogę napisać o tej co miał Dyzma bo zrobiliśmy w tym samym czasie chyba 16 testów i wyniki były bliskie sobie.

Co do Salifierta to otwarta paczka wietrzeje szybko i z czasem,przynajmniej moje zawsze zaniżały.Gdzieś tam są moje posty psioczenia na te testy po zakupie nowych kiedy wynik stary był dużo niższy niż nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.