Skocz do zawartości
Walker

Dolabella vs Kraby

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem z glonami i wymyśliłem sobie że wypożyczę od znajomego "zajączka" ale boje sie że jak jak go wpuszczę to moje pustelniki (5 sztuk) zrobią sobie z niego ucztę tak jak to zrobiły z 13 Tectusami. Co tym myślicie? Wybroni się zając czy nie ryzykować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie brakowało takiego rankingu pomiedzy np Dolabelą a mitraxem. Jak sądzicie co lepsze ? Skuteczniejsze ? Mam aktualnie plage glonów i nie wiem co zakupić a zbiornik mikroskopijny :(


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Mialem razem 15 krabow, jednego mitraxa i zajaca i nic sie nie dzialo... tylko tyle ze zajac odszedl na wieczna rafe kiedy wsadzil glowe do pompy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to po 2-3 tygodniach, Dolabella zaczyna glodowac i inne krabiki jej nie rusza.

Potem trzeba ja oddac komus z glonami, a w razie braku poprawy parametrow, w naszym akwa glony wroca.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ani dolabella ani mitrax. Nawet 10 mitraxów wiele nie da.

Dolabelle mają to do siebie, że nie zjadają wszystkich glonów, gustują w nitkowych i "liściastych".

Zielone kropki rosnące na szybach to nie ich menu. Mitrax to małe stworzonko, oprócz glonów zjada wszystko insze co znajdzie na drodze.

Jeśli masz nitkowe glony, jakieś flegmy i śluzy to należy poprawić jakość wody. Pozostałe glony to standart, wódka pomaga ale całkowicie glonów wyeliminować nie możesz a nawet nie da się. Znaczy da się- domestos ^^

Jeżowce mają to do siebie, że jak idą po skal to ogołocą ją do "białości".

Z glonam trzeba żyć. Ja dodaje 5ml VSV dziennie i co tydzień szybe przelece i tak się zastanawiam czy ździeram glony czy kolonie bakterii namnożonych przez dodawanie VSV. Białe małe farfocle... ktoś wie może ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmid a te biale farfocle to nie czasami nadmiar wodki pamietam chyba jak mi tester mowil ale nie jestem pewny napisz do niego bo to expert :)


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nic nie pisałem ze mam złe parametry. Wódki lać nie mam po co bo nie mam PO4 a mówiąc dokładniej pewnie jakieś mam ale niewykrywalne salifertem. Temat napisany w trosce o wypożyczonego zwierzaka a nie problem z glonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi właśnie brakowało takiego rankingu pomiedzy np Dolabelą a mitraxem. Jak sądzicie co lepsze ? Skuteczniejsze ? Mam aktualnie plage glonów i nie wiem co zakupić a zbiornik mikroskopijny :(

Zając w twoim 30litrowym akwarium będzie wielkości skały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dala mnie Dolabellla skuteczniejsza niz batalion krabow czy jakis turbo


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zając w twoim 30litrowym akwarium będzie wielkości skały :D

Tak myślałem ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się martinem o kraby a wygląda na to ze zająca załatwił szorstnik (???) Czy to wogóle możliwe? Wieczorem zajaczek skały smigal po akwarium i wszystko było ok dopóki nie wlazl pod szorstnika ten olkeil go kilkoma mackami ale myślałem ze nic mu nie będzie i pójdzie sobie dalej a tu dziś wstaje i widzę ze zając cały czas pod tym szotstnikiem który już ominął go dużo więcej tyle ze od góry więc nie ma mowy o jakiejkolwiek konsumpcji. Czy to możliwe żeby mniejszy szorstniki załatwił większego zająca? Nie raz widziałem jak wypadały do niego tectusy czy rozwiążą piaskowa i nikomu nic się nie stało a tu taki klops nagle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmid,

to bakterie. Jesli Ci przeszkadzaja (parametry) to moze zmniejszyc dawke o polowe ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmid,

to bakterie. Jesli Ci przeszkadzaja (parametry) to moze zmniejszyc dawke o polowe ?

Chyba tak zrobie ale najpierw poczekam aż znów się namnożą, cykne fotke i pokaże Wam tutaj :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.