Skocz do zawartości
ikris

Jaka kombinacja świetlówek T5?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Co myślicie o takiej kombinacji świetlówek przy założeniu, że są miękasy, lps, sps raczej nie będzie - może ze dwa, trzy:

licząc od czoła akwarium:

-blau marin blue

-blau 17000

-blau actinic

-blau color extreme

-ati color plus

-blau marin blue

Świetlówki 39W, akwarium 200L.

Czy taka kombinacja świetlówek daje najlepsze odwzorowanie barw ryb, korali i jak ma się do ich przyrostu?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

234W na 200 litrów to dla miękasów IMHO za dużo, ale kto co lubi. Jeżeli zostaje tyle świetlówek to ja bym dał 3x blue, 1x actinic, 1x15000K i 1xpurple.

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast z Twojego zestawu usunąłbym blau color extreme (która jak dla mnie daje zbyt wiele czerwonej barwy) , a zdecycowanie dołożyłbym jeszcze jedną "actinice" - no ale wiadomo to także rzecz gustu , co się komu podoba ...


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zaczol bym od tego ze swietlowki Blau to badziewie,wiec wybral bym raczej swietlowki Aquamedic,Sylvania lub ATI.

Dla miekkich korali wystarcza 4 rurki.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj akwaria na RC, zobacz TOTMy które są na T5, ludzie piszą co stosują:) głównie pół na pół niebieskie z białymi z zamianą jednej niebieskiej na aktynikę, ostatnio głównie ATI i KZ :)

Co do Świetlówek Blau, sam stosowałem zamiast blue plus blaua high blue, w lampie jedna przy drugiej nie widać różnicy :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie też mi się wydaje, że color extrem daje za bardzo czerwony kolor, ale z drugiej strony może własnie przez to ładnie podbija czerwień?

Czyli najlepsza kombinacja dla korali i oka przy 6szt. to blue, 17000, actinic,17000, color plus, blue? Czy ewentualnie inne białe zamiast 17000 np. 10000 czy 15000?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10000 odpada na pewno :D za mało niebieskich jak dla mnie..

od przodu

Ati blue plus

Ati special

Ati blue plus

aktynika

Ati special

Ati blue plus

lub inne podobne ;)

ja mam u siebie:

Blue plus

Special

High blue Blau

17000 K Blau

Ati coral plus (dla testu)

Blau Marine blue

Różne świetlówki bo wyszły nowości (Ati coral plus i blau marine blue), a ja wracam właśnie do T5 z LED.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.