Skocz do zawartości
draco1984

PILNIE! JAk przytwierdzić grzybka do skały?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pilnie dowiedzieć się jak przytwierdzić małego grzybowieńca (średnica ok 5mm) do skały. Grzybek jest bez nogi. Mogę użyć igły? Tylko jak ją wbić, w którym miejscu???

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz na dużej skale czy malej lepiej to kubeczek (na mocz) z dziurkami przezroczysty i nim nakryć

inaczej kiepsko

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dużej skale. Dostałem go już z naderwaną nóżką. Przykleiłem go na gluta, ale noga puściła :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ,że jak go lekko igłą gdzieś z boku przybijesz bedzie OK :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przytwierdzi się do skały wkońcu? Kurcze, mimo że nie ma nogi pięknie się napompował, żal mi go tak zostawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się gdzieś zadomowi, jedyne ryzyko że może go pompka przemielić. A tak, gumka, igła itp.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ten grzybek to zoa to mozna na igle

a jak grzybowienca to lepiej z kubkiem by nie odleciał


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, w tej chwili dostał najmniejszą igłe jaką można kupić w aptekach i jest na skale, zobaczymy jutro czy będzie się pompował :(.

Grzybowieniec, nie zoas.

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to grzybowienieć to można też do kubeczka na mocz wsypać żwirek gruby lub kawałki skałek małe i na to grzybek, po kilku dniach przyczepi się do żwirku/skały i wtedy możesz przyklejić na przykład klejem do skały.

Oczywiście pojemnik trzymać w akwa :)

Edytowane przez gregior (wyświetl historię edycji)

100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, już jest nadziany, w spokojnym miejscu na skale został przyczepiny igiełką. Złapałem go za sam płatek, mam nadzieję że się przytwierdzi do skały. Na gumkę jest za mały, nie złapię go gumeczką.

Ok, narazie się nie wypompował o dziwo nawet. Spodem przylega do skały, może się uda! Jutro dam znać czy wygląda dobrze!

Dziękuję wszystkim za szybkie odpowiedzi!

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja grzybki na superglue kleje. Biore grzybka i maly kawaleczek skaly, do jakiegos pojemnika nabieram wody. Gdzybek w miejscu gdzie bedzie klej delikatnie osuszam i nakladam klej, potem na skalke tak samo i lacze miejsca z klejem. Delikatnie sie trzymajacy grzybek ze skalka wkladam do pojemnika na kilka minut, a po czasie do akwarium i przyklejam na kleju do korali do wybranej skaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. grzybek ma 5 mm - nie proponujcie Koledze operacji wymagającej zdolności neurochirurga :)

W przyszłości, albo kubek, albo "firanką go do skały"...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności można jeszcze docisnąć kawałkiem gumy.

Ten sposób opisywał kiedyś Łukasz Kur w jednym z wydań Korala.

Guma, dobrze się nadaje taka od słoika ( starego typu, ze sprężynką), nadziewasz kawałek gumki, później grzybka (żeby tylko gęby mu nie przebić) i do skały. Guma powoduje że grzybek nie powędruję po igle do góry, tylko będzie dociśnięty do skały.

Robiłem tak z powodzeniem.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mój grzybek ma około 3 cm Docisnąłem go do skały gumką bo od igły się odczepił Buzie ma zakrytą gumką, czy mu to nie zaszkodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi stosuje kropelkę w żelu, ale jesli jest to duży zbiornik, to nie ryzykowałbym. Z tego co zaobserwowałem u kolegi, ktory ma zbiornik 1000l on brał kawałek skały i gumkę recepturkę ( przezroczystą, paczka tych malutkich gumeczek to koszt okolo 3zl ) po tygodniu ściąga gumkę, a grzybek się trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.