Skocz do zawartości
irek1972

Jaki cichy sprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko jestem przezd zakupem nowej pompy obiegowej ,odpieniacza ,falowników oraz lampy.

Mam pytanko jaka jest najbardziej cicha i w miare dostępna cena na rynku (podnoszenie 3m ,obieg 330 l głowne i około 80 sump)odpieniacz wstawiony w sump wymiary sumpa pierwsza komora po prawej 34cmx38x40h .komora przelewowa ,komora zlewej42x38x40h ,i komora na osmoze 20x38x40h ( interesuje mnie cichy i w miare cenka)

Lampa ale nie ledowa ,proferuje T5 wymiary baniaka 120cm x 55x50h.Dziękuję za propozycje i pozdrawiam wszystkich miłośników solanki w akwariach. :thumbsup:

post-10922-0-54665200-1353195332_thumb.jpg

post-10922-0-99275700-1353195333_thumb.jpg

post-10922-0-35698900-1353195335_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych w miare dostepana cena to 2tys dla inych 6tys.

Ile mozesz wydac na sprzet.? wtedy latwiej bedzie pomoc

JAk np kupisz ATI dimmable 6X54 to nie dosc ze swiatla masz pod kazdy typ korali to jeszcze regulacje dajaca efekt wschodu i zachodu slonca. Oszczednosc energii i swietlowek na wielu ustawieniach

Korale wcalenie nie musza dosawac pelnej mocy przez 12h. I juz nigdy nie kupisz innej lampy :thumbup:

Odpieniacz ? Jest fajny do sprzedania i cichchszy niz BK . Z powdzeniem obsluzy akwarium 500L z SPS i sporo absada rybek.

Pisz do kolegi Testera.

O ile dobrze pamietam pompa jeszcze na gwarancje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak grzegorz pisze, wsystko zalezy od portfela. Jak cie stac pomysl o ledach.

Z odpienkow masz np. od Testera a z nowych dobre cenowo ATI powercone.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moje zbliżenia cenowe do sprzetu

Odpieniacz około 2000

Lampa około 2000

Pompa obiegowa około 400-500

Falowniki 600=700 komplet

Ale jakby cos było tańsze i dobre i ciche to bym był szczęśliwy

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to cicho nie bedzie na wszystkim :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio zawsze cos tam można dołożyć gdzie trzeba ,wiadona sprawa że nigdy za cicho sie nie zrobi ale żeby niebyło echa :thumbsup: jak w górach

A może grupszy podkład ,to tez wyciszy z 0,5 podkład panelowy na 1,0

Edytowane przez irek1972 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiegowej cichej nie kupisz za 500PLN

Falowników\pomp cyrkulacyjnych - 700 za komplet też nie...

po za tym "cicho" to jest subiektywne odczucie.

pochodz po kolegach, popatrz jaki maja sprzet i posłuchaj jak pracuje

jak uznasz ze jest cicho to taki bierz dla siebie......

Edytowane przez adrianpotocki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiegowej cichej nie kupisz za 500PLN

Dlaczego nie? Bez problemu - klik (chyba że różnica w głośności pomiędzy mniejszym modelem rzuca na kolana, w co wątpię).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o odpieniaczach skinz jaki model oraz shuran tez jaki model (czy będą w miare ciche i któty jest lepszy )oraz jaka pompę obiegową zastanawiam się na new jet 4500, falowniki Tunze 6045 czy starczy ,lampa ATI Sunpawer Dimm ściemnialna 6x 54 ta będzie ok.Prosze o pomoc w doborze sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie 6045 powinny wystarczyć, ew. zamiast jednej możesz dać któryś z mocniejszych modeli. To ciche i oszczędne pompki. 6045 wypadają chyba najkorzystniej cenowo.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiegowej cichej nie kupisz za 500PLN

Falowników\pomp cyrkulacyjnych - 700 za komplet też nie...

po za tym "cicho" to jest subiektywne odczucie.

pochodz po kolegach, popatrz jaki maja sprzet i posłuchaj jak pracuje

jak uznasz ze jest cicho to taki bierz dla siebie......

Nie zgodze sie

1.

http://www.aquario.pl/pompy-akwarystyczne/817-new-jet-3000.html

2

http://www.aquario.pl/pompy-akwarystyczne/1220-tunze-turbelle-nanostream-6045.html x 2


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoj baniak 2x6045 to stanowczo za malo i za slaba cyrkulacja,obiegowa jesli chcesz miec cicho to RD 3500

cyrkulacja najmniej 2x6095 ,odpieniek jak koledzy wyzej ,swiatelko juz masz wybrane wiec jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoj baniak 2x6045 to stanowczo za malo i za slaba cyrkulacja (,,,)

cyrkulacja najmniej 2x6095

Do tak kategorycznych stwierdzeń wypadałoby co najmniej znać docelową obsadę.

Pompy 2x10 tyś do 330l jako minimum? Raczysz żartować.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem najmniej ale zawsze moze dac wiecej i nie zaruje ja mam 80cm dlugi baniak i mam wlasnie 2x6095 co prawda nie chodza na 100% ale jest pole manewru i moge smialo powiedziec ze w akwa 120cm dlugim szalu nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ja mam baniak o 50 l mniejszy od planowanego irkowego, 95cm długi i przez większość czasu chodzi w nim jedna 6045 + jakaś stara marea ~3000l/h (tylko na naklejce tyle ma). Cyrkulacja jest wystarczająca, a dla części korali (LPS) wręcz za duża. Także pisanie o minimum 2x6095 to pomyłka, szczególnie nie znając planowanej obsady. O budżecie na pompy rzędu 700 zł nie wspominając.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuhy tu masz racje jesli nie znamy docelowej obsady to nie ma co sie wychylac,najpierw niech kolega napisze co planuje,no jesli musi sie zmiescic w tych 700zl to faktycznie nie bedzie duzego pola do popisu,wiec czekam n info co do obsady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obsada jak w poprzednim baniaczku cyrkulacja do 1000 zeta ale można coś wybrać tańszego i przyzwoitego wiec sam już nie wiem.

Prosze przeczytać wszystko uważnie

Kasa przeznaczona na pojedyńczy sprzęt

Pompa obiegowa do 500 zł

Odpieniacz do 2000 zł

Lampa 2000 z hakiem

Cyrkulacja 2 szt w cenie 700-do 1000

Myśle że nie są to małe kwoty uwzględniając to że w poprzednim baniaku mam

Odpieniacz Deltec AP 600

Hydor Kolralia Evolution 4000

Pompa obiegowa OR 2500

Wiecie jaki mam baniak i nie chodzi tu o żyłowanie kasy tylko w miare rozsadna cena i w miare dobry sprzet,bo nie jest sztuka wywalić kaske na drogi sprzęt

Edytowane przez irek1972 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to w poprzednim zbiorniku miałeś głównie miękasy i ukwiały. Jeżeli nie będziesz się bawił w SPSy, to część osprzętu możesz zostawić (chyba że już sprzedałeś), np. odpieniek, razem z nim obiegówkę, dokupić jedną cyrkulację, a resztę wg uznania. Jeżeli wszystko chcesz kupić od zera, to dużo zależy od tego, na czym Ci zależy. Jeżeli na ciszy i małym zużyciu prądu, to do obiegu i cyrkulacji mogę polecić Tunze. Dużo będzie zależało od tego, czy zakładasz w przyszłości przejście na bardziej wymagające zwierzaki i chcesz mieć "zapas mocy", czy wystarczy Ci taki zbiornik jak obecnie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to w poprzednim zbiorniku miałeś głównie miękasy i ukwiały. Jeżeli nie będziesz się bawił w SPSy, to część osprzętu możesz zostawić (chyba że już sprzedałeś), np. odpieniek, razem z nim obiegówkę, dokupić jedną cyrkulację, a resztę wg uznania. Jeżeli wszystko chcesz kupić od zera, to dużo zależy od tego, na czym Ci zależy. Jeżeli na ciszy i małym zużyciu prądu, to do obiegu i cyrkulacji mogę polecić Tunze. Dużo będzie zależało od tego, czy zakładasz w przyszłości przejście na bardziej wymagające zwierzaki i chcesz mieć "zapas mocy", czy wystarczy Ci taki zbiornik jak obecnie.

Dokładnie...co to znaczy w miarę dobry sprzęt??? do hodowli czego ci ten sprzęt będzie potrzebny. Ja ci napiszę, że jvp jest świetna, niesłyszalna i taniutka. Jak będziesz trzymał miękasy, to przewymiarowany odpieniacz wywali ci zbiornik......a może same ryby albo same sps-y albo sps-y i ryby...a może wszystko.....a może najpierw warto zdecydować się co się chce hodować oceniając przy okazji swoje możliwości......pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie

1.

http://www.aquario.p...w-jet-3000.html

Miałem ta pompe 1,5 roku...

A Ty ile jej używałes ??

2

http://www.aquario.p...eam-6045.html x 2

Będzie mało....

Edytowane przez adrianpotocki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik mam cały czas, rzeczywiście mam same miękasy i ładnie się trzymaja ale chce podzielić skałe którą mam na 2 części prawdopodobnie bede miał dalej miękasy zooa sarko zielonego ,grzybki itp, ale może bym coś zmienił ale narazie nic mi nie w chodzi do łepa , cały zbiornik zostaje do uruchomienia i przełorzenia skały do nowego ,kombinowałem zrobic z konikami ale raczej nie dam rady ,i zostane prawdopodobnie przy łagodnej obsadzie.Przypominam że deltec ap 600 też by wystarczył ale chce zmienić na nowy sprzęt i sprawdzic działanie ,odnosnie pompy obiegowej chyba nie az tak wpływa co odpieniacz na życie więc poprostu trzeba kupić dobry za pzryzwoitą cene ,zostaje kwestia samego odpieniacza

Edytowane przez irek1972 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.