Skocz do zawartości
Tomasz Młot - Kwidzyn

glony wapienne

Rekomendowane odpowiedzi

Po przedawkowaniu mikroelementów kilka tygodni temu, podmieniłem w krótkim czasie około 60% wody. Od tego czasy parametry wróciły do normy tj. NH3,NO2,NO3 - 0,0 , pH-8,1, KH - 8,0 i Ca-380, jednak przez tą katastrofę zbielały i zginęły mi glony wapienne te czerwone i różowe okrywające skałkę. Pozostało trochę fioletowych. Poza tym mam wysyp wszelkich glonów niższych tj debrezji, okrzemków itp. Jak poradzić sobię z nimi i czy glony wapienne się odrodzą?

Aha ile ślimaków turbo kupić do akwa 100l brutto (80l ekspozycja)?

Pozdrawiam


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony wapienne wyginęły Ci nie przez katastrofę tylko przez bardzo niski poziom wapna. Podnieś Ca do 440mg/l i czekaj na nowe glony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ślimaków to IMHO 3 wystarczą a Walker ma rację z Ca. jest go po prostu za mało.


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie mogę sobie poradzić z brzydkimi glonami. Związki zadotowe w wodzie w akwa mam 0,0. Wczoraj sprawdziłem wodę z RO wynik NO3 wyszedł 0,5 do 1. Czy to nie za dużo i stąd pożywka dla glonów? Co jeszcze zbadać. Czy glony mogą być wynikiem dużej podmiany w ciągu kilku dni. Czy warto kupić solarisa do walki z nimi?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nowy zbiornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Glony wapienne nie wyginęły nagle przez spadek wapnia do 380. Owszem jest to mało ale bez przesady. Można podnieść nawet do 460-480 i się nie doczekać glonów. Niezbędny jest jeszcze bowiem odpowiedni poziom magnezu - a ten bywa zaniedbywany przez akwarystów. Dopiero jak będziesz wiedział ile masz magnezu można będzie snuć jakieś domysły dlaczego wyginęły i kiedy pojawią sie nowe.

Co do glonów - masz niewielki zbiornik więc nawet codzienne odessanie ich nie zajmie Ci dużo czasu. Wstrzymaj się z podmianą gdyż tak właśnie dostarczasz pożywkę. Wodę odessaną z glonami przepuść przez gąbkę i wlej z powrotem do akwarium.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoc bez utrzymania poziomy magnezu i Ca glonow wapiennych nie odrodzisz


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam praktycznie tylko JBL. Wapń i magnez w jednym op. Nie wiem czy jest tani.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o magnezie bo jest to oczywiste (przynajmniej dla mnie) przecież działa on jak bufor dla Ca i bez niego nie da się utrzymać wapnia na stałym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 1200 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ukazal sie artykul na temat parametrow wody w akwarium morskim:

http://reefkeeping.com/issues/2004-05/rhf/index.htm


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.