Skocz do zawartości
Astis

Mały potworek do piany DIY - testy pomp i body :)

Rekomendowane odpowiedzi

petrus1

Prośba jest do Maćka - jego piaskownica więc on musi wyrazić zgodę! Zresztąpomysł z przelewami na rurach pcv to jest w tym projekcie jego działka:) ogarnia temat - ja nie rozumiem zasady działania tego ustrojstwa :blushing:

Ja nie widzę problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki zamiar żeby zrobić foty przy pracy, włącznie z wycinaniem panelu, konstrukcją całego przelewu itp :)

Będzie oddzielny wątek w Klubie RM po zakonczeniu prac.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki zamiar żeby zrobić foty przy pracy, włącznie z wycinaniem panelu, konstrukcją całego przelewu itp :)

Będzie oddzielny wątek w Klubie RM po zakonczeniu prac.

byłoby super, pewnie wielu reefmaxiarzy byłoby zainteresowanych ze mną włącznie. Niecierpliwie pozdrawiam :thumbsup: P.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

właśnie planuje zrobić do swojego akwarium sumpa, i może to będzie śmieszne ale sump będzie większy od akwarium. Tylko dla tego tak zdecydowałem zrobić, ponieważ pewnego dnia siedziałem, rozmyślałem nad tym sumpem i doszedłem do wniosku ,że będzie sump będzie dolewka ! Denerwuje mnie codzienne dolewanie wody, więc chwila w garażu i odnalazłem swoje stare słodkie 54l (standard). I pomyślałem ,że będzie to idealny materiał na sumpa, ponieważ zrobię tak:

pierwsza komora dolewka 20x30x30, i wtedy zostanie mi powiezchnia 40x30x30 a planowałem sumpa 40x25x25, więc myślę ,że tak zrobię. Ale jest sump musi być odpieniacz ?! Więc który z twojej stajni polecił byś do około 50-55l w obiegu? Może jakiś sklecisz ?


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

właśnie planuje zrobić do swojego akwarium sumpa, i może to będzie śmieszne ale sump będzie większy od akwarium. Tylko dla tego tak zdecydowałem zrobić, ponieważ pewnego dnia siedziałem, rozmyślałem nad tym sumpem i doszedłem do wniosku ,że będzie sump będzie dolewka ! Denerwuje mnie codzienne dolewanie wody, więc chwila w garażu i odnalazłem swoje stare słodkie 54l (standard). I pomyślałem ,że będzie to idealny materiał na sumpa, ponieważ zrobię tak:

pierwsza komora dolewka 20x30x30, i wtedy zostanie mi powiezchnia 40x30x30 a planowałem sumpa 40x25x25, więc myślę ,że tak zrobię. Ale jest sump musi być odpieniacz ?! Więc który z twojej stajni polecił byś do około 50-55l w obiegu? Może jakiś sklecisz ?

Ten sump na zdjęciu dla Maćka ma dokładnie 40x25x25 i jest przedzielony na dwie części podwójną wysuwaną przegrodę (nie wiem czy potrzebujesz taką dużą dolewkę - zawsze co więcej wody w obiegu to więcej :) stabilniej i łatwiej to okiełznać:)

Co do odpieniaczy najlepszy był by nr 1 z mniejszą pompą - z tym, że poziom wody w sumpie max 14 cm

Jeżeli zaplanujesz więcej jak 18 to zdecydowanie coś na wzór 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie tak, ale 14 cm z 30 to lipa :(


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt w sumie szkoda nie wykorzstać przestrzenii jak już jest akwarium - pamietaj tylko o zapasie dla wody, która spłynie po wyłączeniu pompy obiegowej o by się to nie przelało na podłogę ale jak zaplanujesz 20 lub 22 cm to polecam konstrukcję nr 3 - pompa pod odpieniaczem - wszystko zajmuje mało miejsca w sumpie i coś zostaje na inne ustrojstwa :)

Dla takiego zanurzenia można spokojnie zapiąć słabsząekonomiczniejszą pompę

No w sumie tak, ale 14 cm z 30 to lipa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oke, pamiętam o tej wodzie, myślałem nad 3 komorami.

-1 odpieniacz itd

-2 może refugium

-3 powrót

Jak myślisz jak pompa, podnoszenia 1,5m i oczywiście czy taki odpieniacz może być ?


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że da radę!

Erni robi przyzwoite pienidła :) Ja bym tam i tu coś zmienił a ernii w moich napewno też.

Tak na pierwsze wrażenie to wydaje mi się dość wysoki i nie wiem czy pompa NJ BP1200 jest do niego ptymalna:)

Oke, pamiętam o tej wodzie, myślałem nad 3 komorami.

-1 odpieniacz itd

-2 może refugium

-3 powrót

Jak myślisz jak pompa, podnoszenia 1,5m i oczywiście czy taki odpieniacz może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja tam myślałem żeby go skrócić :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja tam myślałem żeby go skrócić :D

Nie wiem czy Ci się uda :(

Zwróć uwagę, że to nie jest rura plexi tylko zwijany i klejony kawałek tak jak i doklejany stożek

To wszystko zależy z jakiego jest wykonany materiału (bo są różne gatunki plexi) i jak był gięty i odprężony.

Mi jest Ciężko cośocenić go na zdjęciu - w rzeczywistści może też przycięcie pójść jak po maśle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz i konstruktor Ci to wyjaśnił najlepiej:)

MR_CUBE ten odpieniek http://aqua-reef.pl/...rni/ spokojnie możesz skrócić , tylko pamiętaj że pompa dobrana jest do wielkości body odpieniacza.

Jeśli będziesz chciał go skrócić o kilka cm to trzeba by zastosować słabszą pompę , bo nie będziesz miał możliwości regulacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posta wyżej nie mogę już edytować - więc piszę pod poprzednim.

Z różnych powodów i dodatkowych obowiązków miałem chwilową przerwę w testach:)

Odpieniacze to jest fascynujące zajęcie więc długo nie wytrzymałem:)

Powstały dwa podobne pienidła wysokie na ok 50 cm na rurach 130 mm.

Pienidła mają przyłącza 25 mm pod najmniejsze pomp tunze silence 9410 - pompy mocowane pod body. Komora wstępna średnicy10 cm - mają pracowa w zanurzeniu od 20 do 25 cm.

Kilka fotek wszystko wyjaśni:)

imgp3913nf.jpg

imgp3868w.jpg

imgp3868w.jpg

Oczywiście są w całości rozbieralne/rozkręcane na części pierwsze do czyszczenia

imgp3873.jpg

imgp3874q.jpg

Jeden na stożkowym przejściu do kubka a jeden na prostym - podstawa oczywiście amortyzowana na silikonowych kołkach a odpływ regulowany na bardzo precyzyjnej zasuwie z gwintem:)

imgp3875w.jpg

Testy poszły na większej pompie tunze silence 9420 (niestety nie mam mniejszej może ktoś by do testów udostępnił :) - musiałem obniżyć poziom wody do 17 cm i odkręcić odpływ na pawie 100%

Woda z podmianki z kostki z pracy po karmieniu odstałą może 3 godziny :) odpieniacz zaraz po włożeniu

imgp3918v.jpg

imgp3903.jpg

imgp3904q.jpg

Po całej nocy odpieniacz wytrzepał wodę i ustabilizował pracę

imgp3912.jpg

Teraz najpradopodobniej jeden odpieniacz trafi do nowego właściciela i będzie pracował na mniejszym tunziaku.

Muszę się przyznać, że moja tunze przeszła przed pracą tuning - pobór powietrza wzrósł mocno ponad 1000 l/h (z ok 600 jakie wyciągła do tej pory) - o modyfkacji założę w najbliższym czasie osobny temat - w każdym razie nie ingerowałem praktycznie w wirnik - pzeróbka zajęła mi 10 minut a efekt wart był tej pracy - aż żal, że tak późno to zrobiłem :(

Edytowane przez Astis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@astis,kawal dobrej roboty,widac iz w komorze samego pody poteznie spieniona mieszanka-na mnie robi to wrazenie :thumbup: ,az zaluje iz nie moge zobaczyc pracy odpieniacza live,zycze dalszych sukcesow ,pozdrowka :thumbsup:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie wielkie te fotki, ze monitor 22" mi ich nie ogarnia :thumbsup:


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już dzisiaj zobaczę live :D:D , jak dobrze że kolege mam tak blisko to zawsze sie coś przykombinuje :)

Dobra robota Astis :clapping:


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieżle nieżle t osobie radzi :) Ten grubasek z tunze foamerem na prawde robi wrażenie.

Mój upgrade systemu już jest gotowy. Z odpieniaczem by Astis. apraszam do oglądania i komentarzy :)

http://nano-reef.pl/topic/46527-nowy-reefmax-by-macko/


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj odpieniacz do panela - mieści się w komorze 13 cm szerokości - zanurzenie 35 cm Pompa NJ BP 1200 na igle

imgp4038d.jpg

imgp4039u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny. fajny ja się przyznam ,że też teraz klecę odpieniek :p


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten świetny model na zdjęciu był robiony przez Arka dla mnie:) Jestem pod wrażeniem z estetyki wykonanej pracy, naprawdę świetna robota!!!!!!!!!!!! tysiąc takich wykrzykników się należy koledze. Naprawdę POLECAM mistrzostwo w wykonaniu urządzenia. Odpieniacz pracuje w akwa 250l w którym jest przegroda(panel) mający pojemność 60l, pieni i robi swoje, wszystko świetnie działa, a jeszcze jedna ważna sprawa - jest naprawdę cichy!!!!!!!! Zadowolenie w 100%:) Polecam Astis-a każdemu

Pozdrawiam..............Jacek z Siemianowic Śl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nice :D

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ,a takie pytanie ,może jeden zewnętrzny by się zrobiło ,bo co nie którzy mają bez sumpa ,czy panelu ,czy to jest jakiś problem oczywiście bez urazy ,ale jak by kolega był łaskawy kiedyś coś wystrugać jakiś zew. odpieniek to bym był wdzięczny ,a na pewno ktoś się znajdzie co kupi pozdrawiam


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem o takim z Astis'em przy okazji omawiania moich planów DIY. Zwrócił mi uwagę na konieczność zastosowania pompy podającej by mieć kontrolę nad efektywnością odpieniacza. Grawitacyjne zasilanie jest odrobinę nieprzewidywalne...

A dodatkowa pompa to dadatkowe W ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astis czekamy na info w sprawie podrasowania pompy -małej tunze. Może jakieś zdjęcie dla potomnych.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.