Skocz do zawartości
bienki

hałasujące pompeczki...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jak juz pisalem 2 szt hailea (nowsza i starsza konstrukcje). Poprzednio mialem starsza podlaczona do odpieniacza a nowsza jako obiegowke. Bylo glosno.

Teraz podlaczylem nowsza do odpieniacza i starsza jako obiegowke. I jest JESZCZE GLOSNIEJ! Obydwie pompy jesli popmuja wode bezoporowo pracuja cicho - jesli podlacze je do odpieniacza warcza okropnie.

Dochodze do wniosku ze to chyba jednak nie wina pomp tylko zwezki w odpieniaczu oraz ogolnie mniejszej srednicy orurowania odpieniacza. Pompa ma problem w wypompowaniem wody z wirnika i ten brzeczy i terkocze!

Jakies pomysly? Juz mysle o jakiejs przerobce odpieniacza albo wywaleniu go w piz...u.

PS. Mam juz biobale w kominie i kratke zraszajaca nad nimi (woda juz tam nie chlupocze). Wywalilem jedna przegrode z sumpa - poziom wody sie obnizyl i teraz tam chlupie:)

Zawsze cos chlupie lub bulgocze...

ehhhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cezaxxx

na rurke zasysajaca powietrze w odpieniaczu załozyłem kostke napowietrzajaca z drzewa-- pomogło

a co do pompy niemam pomysłu a próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej mocy są te pompki

Do odpieniacza polecam pompkę Ocean runner PH, jest stosunkowo cicha i dobrze "rozbija wodę"

Nie wiem czy masz pompę pracującą na zewnątrz czy w sumpie, jeżeli na zewnątrz to polecam zwiększyć średnicę węża doprowadzającego wodę. Ja zwiększyłem z 20 na 34 mm i pompa chodzi duuużo ciszej (mojej pompy są mocy 5000 l/h

PZDR

sheep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mocy cos okolo 3000l/h i weze fi 16. co z tego ze dam grubszy waz skoro do odpieniacza wchodzi fi 10..... zapraszam na http://www.bienki.tk do galerii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa do odpieniacza nie musi być wyposażona w grubą rurę wejściową (u mnie nie ma takiej potrzeby - pompa leży sobie w przegrodzie sumpa dla odpieniacza), natomiast pompy główne, potrzebują takiej średnicy, można się przed tym ustrzec i włożyć popmę bezpośrednio do wody, ale ja nie jestem tego zwolennikiem (po co dodatkowa grzałka 24 h/dobę :)))

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w wodzie i otwarty wlot - zasysa cala wielkoscia - natomiast pompa moze miec problem z wyproznianiem ze wzgledu na mniejsze przeroje i to moze stanowiec o tym ze brzeczy wirnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten sam odpieniacz tyle że z pompą wipro i miałem ten sam problem warkot, bo nieda się tego nazwać inaczej był nie do zniesienia, oddałem ten sprzęt i w końcu zrobiłem sam odpieniacz zewnętrzny jest bez szelestny (ta pompa trzaska się przez tą zwężke ) proponuje założyć pompe o mniejszej wydajnośći i chałas zniknie ALE odpieniacz już niebędzie tak wydałny.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wlasnie! oto poparcie mojej tezy ze terkotanie jest przez ta zwezke...pompa tloczy zaduzo wody ktora nie moze byc wypompowana przez wyirnik bo trzyma ja zwezka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.