Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

po likwidacji życia w zbiorniku 1200 litrów w czerwcu 2012 , długo nie wytrzymałem bez morszczyzny .

w sierpniu odkupiłem likwidowany zbiornik 450 litrów 150x60x50 od forumowicza "danol" ,

zbiornik ma wewnętrzny panel z odpieniaczem Schuran na kostę lipową.

całość przewiozłem 400 km ,hepatus , żółtek i para błazenków zniosła 6 godzinną drogę ,

niestety były straty w SPS-ach ,

część korali twardych połamała się w transporcie a reszta z czasem potraciłe tkankę w związku z parametrami wody w uruchamianym ponownie zbiorniku po przeprowadzce .

z czasem uzupełniłem akwarium o kilka zwierzaków : Amfiprion Clarka - od "Godeusz" , Centropyge loricula - od "Fajfer" ,

kilka korali w tym ładne kolorystycznie zoa od "kawa93" , dokupiłem wężowidła , krewetki , cały dywizjon wszelakich ślimaków , 4 rozgwiazdy piaskowe ,

2 babki Valenciennea puellaris - jedna popełniła samobójstwo wyskakując z wody ,

2 tygodnie temu wpuściłem w celu zniszczenia ognisk aiptasi rybkę Chaetodon auriga - ostro się zabrała za oczyszczanie zbiornika z aiptasi jak i niestety z dziko rosnących rurówek .

aktualnie kończę przerabianie hydrauliki pod zbiornikiem 1200 litrów i z czasem po uruchomieniu go prawie wszystko z tej aktualnej 450 trafi do niego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękko i lps-owo - ogólnie fajowo. Dla mnie zbiornik bardzo fajny i dużo falowania...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemne, dla oka akwarium.

Kolorystyka koralowców i ryb urzeka, i u mnie powoduje nostalgię za byłym własnym.

Mówiłem -że Clarki nie będzie agresywny.

Gratulacje.

Edytowane przez godeusz (wyświetl historię edycji)

Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie lubię miękkich ale to nawet całkiem sympatycznie wygląda, oby tak dalej :)

Zobacz na te brązowe kwiatki czy to aby nie hydroidy ? Na komórce nie widzę dokładnie.

Jeśli tak to sugeruję szybko reagować bo one są nieobliczalne a szkoda by było zapuścić taki baniaczek.

Ja w 2-ch zbiornikach wytępiłem je młodym imperatorem ale u Ciebie przyczepi Ci się też do miękkich i LPS

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie :thumbup: fajne akwarium.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na te brązowe kwiatki czy to aby nie hydroidy ? Na komórce nie widzę dokładnie.

dzięki za zwrócenie uwagi , mam już słaby wzrok , podpowiedz w której sekundzie wyłapałeś tą plagę , postaram się odnaleźć i zareagować odpowiednio .

Edytowane przez presidento (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna ta Auriga. Zoltek fochow nie strzalal ze ja wpusciles do "jego" baniaka?

Jak zoasy, wciaz istnieja przy niej?


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna ta Auriga. Zoltek fochow nie strzalal ze ja wpusciles do "jego" baniaka?

Jak zoasy, wciaz istnieja przy niej?

Auriga poza sprzątaniem aiptasi wyczysciła zbiornik z wszystkich dziko rosnących rurówek , szkoda bo miałem ich naprawdę sporo .

Żółtek ganiał ją pierwszego dnia , teraz spox , natomiast bez przerwy Aurigę męczy Hepatus , daje jej do zrozumienia kto jest panem w zbiorniku ale bez większych konsekwencji .

Auriga mimo że jest piękną rybką i żywotną po oczyszczeniu przez nią skałek z aiptasii pewnie pójdzie w świat czyscić u innych , bo szkoda by mi było nie posiadać w zbiorniku ładnych rurówek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tez wyciela aiptasie rurowki potem gdy zaczela robic spustoszenie z xenia powiedzialem bye bye i wrocila do kolegi vietnamczyka.

U niego jadla tylko to co jej dawal. Teraz po dwuch tygodniach gdy jej nie mam juz pokazala sie Aiptasia na tej skalce na ktorej wczesniej byla. Nie wiem czy tej skaly sie nie pozbyc bo bedzie nie ciekawie.

PS. A bylem swiecie przekonany ze Auriga nie ruszy korali :ouch:


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.