Skocz do zawartości
thomas516

Tomek , początki 300L

Rekomendowane odpowiedzi

A oto moja krótka historia, od prawie 20 lat zajmuje się akwarystyką słodkowodną, zawsze podobało mi sie morskie ale myślałem że jest poza moim zasięgiem, jakieś 2 miesiące temu przeglądając youtube natrafilem na filmiki z gotowymi zestawami reef max, początkowo spodobało mi się w nich to że są wyposażone w sprzęt i jako laik mam co potrzebne, więc rozpoczeło się przeglądanie ofert sklepów i portali aukcyjnych, przy okazji ogladając ceny innych sprzętów, ku mojemu zdziwieniu cenny nie były jakieś kosmiczne, dodatkowo przeglądając oferty ryb i wyobrażnia zaczeła działać jak by to wyglądało u mnie w salonie, zaczeły się nie przespane noce i czytanie wszystkiego na temat akwarystyki morskiej, im więcej czytałem tym bardziej dochodziłęm do wniosku że skoro mam akwa 300L to nie zmienie na 130l reef max, tak w głowie nastąpiły kalkulację kosztów i kolejne nie przespane noce, w między czasie opróżniałęm akwa i pozbywałem się sprzętu i ryb.powoli zamawiałęm sprzęt uprzednio dowiadując się na forach i u doświadczonych akwarystów czy da radę u mnie, w końcu sprzęt zebrany i tak zzaczyna się zalewanie zbiornika ,więc postanowiłem dołączyć do tego działu i pokazać początki jak i dalsze postępy, na razie bez sumpa, ale odpieniacz dobrany tak aby mogł pracować z sumpem bez problemu, myśle że z czasem zrobię ale bardziej ze względów estetycznych żeby niew było na wierzchu wszystko

sprzęt:

akwarium 150x40x50 300L

odpieniacz weipero 2015 z pompą igiełkową OCEANRUNNER 2500 (z informacji jakie wyczytałem to do 1500L powietrza na godzinę)

cyrkulacja tunze 6065 i JVP 102 docelowo druga tunze

oświetlenie 4x54w, 2x aquawhite 10000k i 2x aquablue 25000k

sól reef crystals

zywa skała planowane 45kg

podłoże 10kg żwir koralowy i 30kg żywy piasek

na dzień dzisiejszy trwa zalewanie, powolne :smiling: juz ponad 24h i nie całe połowe akwa zalane :crazy:

post-16501-0-14960100-1354306715_thumb.jpg

post-16501-0-39079100-1354306733_thumb.jpg

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny zbiornik... to aż grzech ze sumpa nie ma.... bardzo prostoo jest zrobic otwory we własnym zakresie... i dokleić szybe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę wiercić dziur, bez sumpa teżda radę ,z czasem powstanie ale na pudełku przelewowym


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda zasolona do 1024, 25c trochę mętna się zrobiła, ale mam problem z odpieniaczem, strasznie dużo powietrza do akwarium leci, będę musiał pomuśleć na dłuższym spływe aby się odpowietrzyła


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka nowych fotek, ile zmętnienie po zasoleniu może się utrzymać?

post-16501-0-53538700-1354543795_thumb.jpg

post-16501-0-65599900-1354543807_thumb.jpg

post-16501-0-00108300-1354543830_thumb.jpg

post-16501-0-00198600-1354543843_thumb.jpg

post-16501-0-78492600-1354543856_thumb.jpg


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na przyjście skały, korona zamówiona u stolarza według własnego projektu, nie wiem czy oświetlenie nie za nisko wisi

post-16501-0-20451400-1354543942_thumb.jpg

post-16501-0-07425000-1354543955_thumb.jpg

post-16501-0-24940800-1354543970_thumb.jpg


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie chyba ok, tylko ten odpieniacz stoi chyba za blisko krawędzi akwarium. Jak przeleje ci się kubek to część może spłynąć do zbiornika... Tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przelaniem to się nie obawiam, bo nie dopuszcze do tego:) zastanawia mnie tylko zmętnienie wody


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmętnienie z czasem ustąpi, na razie to tylko woda i szkło.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też nie chciałem dopuścić do przelania kubka :) ale się przelał niestety i nie dlatego, że zapomniałem cyklicznie go wypróżniać


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że taka przygoda mnie nie czeka, a jak już to nie wleje sie do akwarium bo jest odstep jakieś pół centymetra od akwarium, mam tylko nadzieję że odpieniacz nie będzie za słaby do akwarium

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyleje na podloge ? Bo ze wyleje to pewne i tylko kwestia czasu. :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno niech będzie na podłogę, dlaczego ma wylewać?

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt nie wie. Nagle cos pusci gamety w ton i odpieniacz zaszaleje. To nie jest tak, ze wypusci troche piany. Gdy w kubku sie "zagotuje" to woda leci ciurkiem... To beda litry a jesli automatyczna dolewka jest duza, to i ta objetosc wyleci i to w ciagu kilku minut.

Moze postaw tam z tylu jakis kanister, przewierc kubek w gornej czesci i tam podlacz wezyk do kanistra ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o właśnie Stani, o tym myślałem od początku żeby zrobić odpływ do pojemnika wężykiem, dlaczego coężko? za mały czy pompa za słaba?


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Weipro nie jest najlepszym rozwiązaniem ,.Zero porządnej piany.Tak jak radzi rafal19 może być ciężko.Pomyśl nad pompą z wirnikiem igiełkowym lub mesch ,wywal z tego odpieńka tą zwężkę(porażka) i pompę podłącz bezpośrednio do wlotu a zobaczysz różnice :thumbup:

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa jest z wirnikiem igiełkowym , a co do odpieniania, testowałem wcześniej i dobrze piane robił od podłączenia odrazu sporo suchej piany wywalał, to nie jest oryginalna pompa od tego odpieniacza tylko zmieniona na mocniejszą


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli masz możliwość to popróbuj według rad erni'ego, który zrobił już trochę odpieniaczy i myślę, że jak niewielu z nas zna się na rzeczy :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej martwi mnie cyrkulacja, mam tunze6065 i jvp 102 i woda sie pozadnie kotłuje , nie wiem czy za mocne nie są, nawet jak pojedunczo chodzą to bardzo duży ruch wody jest, mam wrażenie że przy takim ruchu wody to wszystko będzie się kotłowało , co do odpieniacza to nie wiem jak wykombinować żeby powietrze nie leciało do akwarium, bo jest go sporo najdrobniejszego, myślę o zrobieniu długiego spływu wzdłuż akwarium ale nie wiem czy będzie to skuteczne


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie wykombinujesz bo ten typ tak ma, ogólnie to pożałujesz wyboru odpieniacza i decyzji o braku sumpa, szkoda:-(


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:Dcześć upiera się że bez sumpa to nie da rady, widzę bardzo dużo akwarii gdzie sump to tylko pojemnik w ktorym mieści się odpieniacz i pompa cyrkulacykna i jakoś nie rozumiem jak wielką to robi różnicę czy odpieniacz jest za akwarium czy pod, bo te sumpy nie spełniają funkcji filtracyjnych a akwaria świetnie funcjonują, nie zamierzam w tym akwarium trzymac spsów ani wymagających ryb, jeżeli już z czasem przyjdzie mi to na myśl to wymienie sprzęt na profesjonalny, czsami wystarczy dobry pomysł żeby zrobić coś z niczego i sprawić żeby dobrze funcjonowało , z poprzednim akwarium też zażucano mi że wszystko mam nie tak,w brew wszystkim zasadom a funkcjonowało bardzo dobrze :Dczasami zamiast mowić ze coś jest do d.... to lepiej pomuc znaleźć rozwiazanie aby było dobrze, przed zakupem odpieniacza dowiadywałem się czy będzie dobry i wyszło że tak

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli niektórzy wyrażają się dosadnie, to jedno jest pewne. Dobrze ci życzą i chcą jak najlepiej dla ciebie. Ogromna ilość ludzi tutaj przed solniczką miała słodkie baniaki. Zobaczysz za kilkanaście tygodni że to inna bajka.

Jeszcze się nie pozbierałem z bałaganem po przeróbcie baniaka. Prawie zakończonej. A myślałem dokładnie jak ty.

Mam szkło, po co nowe, dam odpieniek zewnętrzny (tak na marginesie, jak już się upierasz że bez sumpa to zmień chociaż tego Weipro na Deltec MCE600 - mi przez 7 miesięcy ciągnął 540L), rybek niewiele, korale łatwe. Taaaa. Pożyjemy, zobaczymy.

Piszesz że sump to tylko odpieniacz i pompa. Ok., a jeśli będziesz musiał włożyć węgiel, gdzie go dasz, a może coś na fosforany, gdzie zawiesisz skarpetę ze środkiem, a dolewka wody, no można codziennie dolewać do baniaka, ale to męczące, o dozowaniu suplementów wszelakich nie wspomnę. To wszystko ułatwia posiadanie sumpa.

No ale to twoja decyzja, życzę powodzenia.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem to doskonale i nie piszę że tylko , ale w dużej części tak to wygląda, a jeżeli chodzi o dozowanie suplementów to dla mnie jest to wlasnie to co sprawia przyjemność w codziennej opiece nad akwarum, w slodkim codziennie poświęcałem czas na dozowanie nawozów i minerałów i im więcej ręcznej roboty tym większa satysfakcja na węgiel moge użyć filtr wewnętrzny z dużym pojemnikiem i nie upieram się że bez sumpa tylko nie mam na niego miejsca i to jest kwestia decydująca


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym nie kupowałem na ślepo tylko zasięgałem opini czy się sprawdzi, to nie są sprzęty za kilka złotych żeby tak od ręki zmieniać sobie ,więc zależy mi napomocy w rozwiązaniu kwestii tego co jest a nie mowieniu kup sobie inny


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.