Skocz do zawartości
smk

AM OR 3500 i beast 1200p

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą pompy która jest przy beascie 1200p - doprowadza mnie do szału buczeniem i do tego odpienia jak na moje oko (ilość bombli) kichowato.

Mam wolną pompe OR 3500 i zastanawiam się czy po dołożeniu do niej igiełki (w bogucinie mają na stanie po 129zł) nie będzie to zbyt dużo? OR 3500 z igłą jest dodany do AM Shorty który jest większy od beasta 1200p. Myślicie że da radę i jest sens podpiąć OR 3500 z iglą do Beasta 1200p?

dzieki z góry za wszelkie sugestie


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk u mnie pompa pochodzial tydzien sama w wiaderku i ucichla. Beast 1200 malo bombli ? a w slonej wodzie sprawdzales ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no a w jakiej - był u mnie mmedenski i oglądał beasta i powiedział że widział jak to działa u kogoś innego i że bąbli było tyle samo, więc mnie to nie zadowala jakoś bo pamiętam jak działa DD i jak mi działał biostar flotor - piękne mleko a nie jakieś takie popierdywanie powietrzem. Może i wydajność ma ale mnie to spokoju nie daje że jakoś tak licho pieni.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk a gdzie podzial sie ten odpieniacz DD ???


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stoi u mnie ale mam problem z przelewaniem sie wody za kazdym razem gdy odpalałem po karmieniu sprzet i na razie dlatego odstawiony na bocznice i DD pracuje

To co ktoś się pokusi o jakąś opinie czy OR 3500 z igiełką nada się do beasta 1200p? Bo głupio by było wywalić 130zeta żeby popatrzeć jak mi pieniacz wywala wodę do kubka.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OR3500 da bardzo dużo pęcherzyków - 600 litrów powietrza na godzinę.... Tak mówi producent. I wiadziałem chodzącego shortego - super wydajność. Chyba takiego używa kolega froolk. moim zdaniem komora beasta tego nie przyjmie...


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś ma shortiego to może poda jak jest wydajność "wodna":) znaczy ile wody przerabia na godzinę , beast to około 1000l/h i wydaje mi sie ze OR 3500 będzie miała nawet miej, a wtedy nawet większ ailoś bąbli nie będzie stanowiła problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam AM Shorty na pompie OR 3500.

Nieźle pieni, trochę głośna pompa, wcześniej w Bogucinie mieli do wirników same nakładki igiełkowe, ale teraz sprzedają cały wirnik.

Ilość powietrza można regulować, przepływ nie. Bawiłem się kiedyś z zwężką Venturiego przy tym odpieniaczu i cholera jest taka mocna że nie ma znaczenia czy powietrze podaję specjalną dyszą czy też poprostu wchodzi rurką przez otwór.

Co do tego czy jest za duża to nie ma to znaczenia, bo w odpieniaczu szory ona pobiera wodę z odpieniacza i oddaje z bombelkami, a ilość podawanej wody można osobno regulować.

Jak by co to pytania na telefon: 605-235-003

Pozdrawiam

Ale się rozpisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kwiatek - u mnie to wygl?da troche lepiej ni? u ciebie - czyli w?a?nie kibel wielki i szelki :)

@tata - no tak w shorty'm jest tylko do pienienia a obieg grawitacyjnie lub inn? pomp?, ale w bea?cie pompa podaje obieg i piank? jednocze?nie wi?c. St?d w?a?nie pytanie.

A czy za mocna? Pierwsz? my?l? jest ?e oczywi?cie ?e 3500L/h to za du?o, ale w biostar flotorze jest PH2000 a jakie to male?stwo ten biostarek w por?wnaniu do beasta 1200p. Pami?tam jak dla BartY kiedy? mierzy?em na czas ile wody przewala biostar flotor i nie pami?tam dok?adnie wyniku ale chyba wysz?o poni?ej 500-600L/h. Oczywi?ci im mniej powietrza wpuszcza?em tym wi?kszy by? wydatek wodny pompy i licze na to ?e mo?e to wyjdzie te? w OR3500 i bea?cie 1200p.

No nic chyba nie uradzimy nic i b?dziemy gdyba? tu dniami p?ki nie sprawdze w praktyce. Zam?wie ten wirnik i zobaczymy. W razie czego bede mia? wirnik do sprzedania jakby kto? chcia? :) albo pompe OR3500 do wymiany na OR2500 (wirnik jest chyba ten sam, nie?)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką wysokość ma ten odpieniacza i średnice rurki wylotowej i spieniającej??


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk ja tam wlalem malutko octu jak zalaem pol butelki to mialem mleko nigdy nie bedzie to DD ale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

Faktycznie Sharty jest na osobnym obiegu.

Czyli wg mnie u ciebie będzie wywalał za mocno (OR 3500 z igłą naprawdę daje mocno)

Ale z drugiej strony wiem że jak się nie sprubyje to się człowiek nie przekona.

Wirniki są raczej inne, OR 3500 jest większy od OR 2500.

Jeżeli masz w domu OR 3500 ze zwykłym wirnikiem, mogę ci podesłać nakładkę plastikową igiełkową, wymienisz łopaty na igły i miłego testowania.

Jak by co to daj znać. Ekperymenty to podstawa akwaryrtyki morskiej.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok chłopaki (no i dziewczyny też ;) ) już wszystko wiem w tym temacie.

Dzięki uprzejmości "taty" który przesłał do testów wirnik igiełkowy do OR3500 podpiełem OR3500 do besta 1200p.

...i da rade - nic się nie wylewa i działa na tej pompie. Jednak mimo że bąbelków jest jakby 2x więcej w samej rurze pieniącej to w samej szyjce wygląda to dość podobnie. Może jest ze 20-30% więcej tej piany. Trochę się spodziewałem lepszego efektu w porównaniu do pompki z beasta.

Podpiełem to trochę na słowo honoru (lub jak kto woli "na zatrzaski") i dlatego nie zostawie tego na noc bo może się to źle skończyć ale jutro wepne sprzecik na dłużej i zdam relacje jak się sprawuje czy robi może lepszą pianę. pobawie się może trochę wężykiem z powietrzem może tu leży przyczyna takiej sobie poprawy.

Zobaczymy czy warto dać te 30W prądu więcej pompie OR3500 niż igiełce od beasta. Fakt że chodzi wszystko dużo ciszej niż na pompie od beasta


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak chodzi ciszej, moze mam jakies niezwykle ciche 2 sztuki tej OR3500 lub niezwykle głośny rąbnity model tej wloskiej pompy od beasta

fakt ze po dołozeniu igiełki OR3500 chodzi troche głośniej niż z wirnikiem łopatkowym, no ale nie jest to jakas tragicznie drastyczna roznica

Podlaczylem wszystko juz na fest i zostawilem OR3500 na noc i wybija duzo lepsza piane niz pompa beasta jednak mam znowu problem z przelewaniem kubka po odpaleniu zastopowanych do kamienia pomp - identycznie jak w DownDrafcie.

Nie wiecie skad mozna wytrzasnac (kupic) opźniacz czasowy (po wlaczeniu zasilania czeka np. 5min zanim pusci zasilanie do podlaczonego sprzetu) który wydoli obciążenie 65W?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk- myślę, że przesadzasz i za dużo kombinujesz. Masz chyba rzeczywiście walniętą pompę skoro mówisz, że pracuje głośno , bo tak być nie powinno. Co do odpieniania to odpienia wystarczająco dobrze, nie ma już co kombinować. No i najważniejsze to to, że z oryginalną pompą ten odpieniacz po ponownym uruchomieniu pomp nigdy mi nie przelał.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy moim skromnym zdaniem, zatrzymywanie pomp na karmienie to trochę torturowanie pomp.

Żadna pompa nie jest przystosowana do codziennego załączania/wyłączania, a bynajmneij żadnej z nich to nie służy (nie mówię tu pkmpach pod falowniki). Przy takim trybie pracy szybciej się wszystko zużywa i staje głośniejszej.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krewetka - no bez przesady 2x dziennie odpalanie i gaszenie pomp przecież ich nie dobije ;) Wiadomo że nigdy nie gaszona żarówka ma szanse na nawet ponad stuletnie działanie (czytałem gdzieś o takiej ponad stuletniej żarówce co to nigdy nie była gaszona i działa do dziś), ale myśle że w przypadku pomp 5-6 lat wystarczy w zupełności bo i tak się po tym czasie wymienia na coś lepszeo i nowszego.

@rah - hehe na pewno znasz te uczucie "coś bym tu poprawił żeby było lepiej i piękniej" :)

Problem z przelaniem można by też rozwiązać prościej - zawieszając beasta na ściance akwarium i wtedy poziom wody w sumpie nie miał by wpływu na start pompy. Ale sump mam za wysoki. Zobacze moze uda mi sie powiesic go na ściance zbiorka RO który jest obok.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk- tak wiem, że nigdy nie jest się zadowolonym :), ale w pewnym momencie trzeba spasować, bo zaczyna się robić pod górkę. Masz z tego wynika sump bez przegrody. Ja sobie zrobiłem przegrodę i mam stały poziom, dlatego pewnie mam spokój z przelewaniem.

A może wstaw do sumpa taki jakiś odpowiedni pojemnik plastikowy z AGD, w który wszedłby odpieniacz. Zetnij mu górę tak, żeby zapewnić odpowiedni poziom. Niech woda spływa do niego, a z pojemnika będzie się przelewać do sumpa. Odpada wtedy przerabianie sumpa, a będziesz miał stały poziom dla odpieniacza. Przynajmniej to jest jakieś rozwiązanie ;)

Zawieszając Beasta na ściance też nie zapewnisz stałego poziomu, bo przecież przy różnicach poziomu wody w sumpie (podczas pracy i po wyłączeniu pomp) pompa będzie miała zmienną wydajność, a to już może spowodować przelewanie, no ale dopóki nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział. Więc majstruj dalej ;)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.