Skocz do zawartości
morswin

Lampa LED by morswin

Rekomendowane odpowiedzi

Lampa LED DIY na bazie obudowy od lampy T5 4*24W. Moc wszystkich LED'ów to 147W oprócz diod CW i RB dodane są inne kolory, mam nadzieje że po dołożeniu sterownika będzie można fajnie kolorek ustalić ale to dokładnie wyjdzie w praktyce w niedługim czasie.

Więcej zdjęć tutaj: https://picasaweb.go...82/LampaLEDFoto

post-10362-0-70846600-1354478528_thumb.jpg

post-10362-0-53436900-1354478538_thumb.jpg

post-10362-0-06327200-1354478548_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

bardzo fajna lampeczka, cenowo jak to wygląda ? ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo estetycznie wykonana.... tylko diody nie są trochę za wąsko rozmieszczone?

Edit

A i zajrzałem teraz na picasa... wydaje mi się, że niezbyt dobrze wymieszane niebieskie z białymi, i w sumie tych białych mogłoby być o połowę mniej na korzyść RB.

Ogólnie podoba mi projekt się ale obawiam się, że wymaga korekty...

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morświn tam na górnym środkowym pasku z 6 ledów od góry brakuje ci jednego wkręta - dramat :spam:

:thumbsup: A tak na poważnie bardzo ładnie, czyściutko i funkcjonalnie - dobra robota :clap:

Wentylatory tego producenta są dobrym wyborem - u mnie 3 szt 140 x 140 chodziły 3 lata do zdjęcia lampy i nic im nie było - wolnoobrotowe - są niesłyszalne:)

Lampa LED DIY na bazie obudowy od lampy T5 4*24W. Moc wszystkich LED'ów to 147W oprócz diod CW i RB dodane są inne kolory, mam nadzieje że po dołożeniu sterownika będzie można fajnie kolorek ustalić ale to dokładnie wyjdzie w praktyce w niedługim czasie.

Więcej zdjęć tutaj: https://picasaweb.go...82/LampaLEDFoto

Edytowane przez Astis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę,że projekcik się doczekał :clap:

super robota

ps:przy okazji mam pytanie jakie dodatkowe kolory diod i jak łączone,czy każdy kolor na oddzielnym driverze(osobno sterowany)


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory mieszają się bez najmniejszego problemu lampa wisi jakieś 10cm nad wodą a oświetla powierzchnie 80*45cm, według mnie jest oświetlona bardzo dobrze. Jak oskrobie szyby to cyknę fotkę. Fakt niebieskich mogło być więcej ale nie ma tragedii, przy skręceniu białych gdzieś na 80% kolor jest już całkiem odpowiedni jak dla mnie.

Fakt brakuje nawet 2 wkrętów bo są tam złamane gwintowniki :) miałem przykleić sam łeb wkręta ale zapomniałem o tym a nie chce mi się już rozkręcać.

Każdy kolor ma swój driver aby można było jest niezależnie ustawić oprócz CW i RB są jeszcze B, NW, R, G.

Postaram się później podliczyć i podać koszty bo elementy kupowałem w dość rozległym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to znaczy,że można podłączyć np.dwie diody w nitce?

pytam,bo chciałem dołożyć u siebie czerwone i podobno dwie lub trzy wystarczy(zasilanie 24V)


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być nawet jedna, przy driverach impulsowych nie ma to praktycznie większego znaczenia gdyż mają bardzo wysoką sprawność przez co się nie grzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,dzięki


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłeś sterowanie komputerkiem i czy udało się rozwiązać problem z piszczeniem driverów?


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo złe doświadczenie z tymi wentylatorami AAB. Kupiłem jakieś pół roku temu. Były lekko powiedzieć nie do końca z centrowane. Ale najgorsze, że plastik z którego były zrobione walił ostro chińską toksyczną chemią. Po godzinie używania miałem ten zapach w całym pokoju. Dlatego wywaliłem je.

Co do lampki gratulacje widać, że poświęciłeś jej sporo czasu. Mam nadzieje, że będziesz zadowolony :)


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jeszcze nie podłączony ale pierwsze testy są obiecujące a przyczyna piszczenia były najprawdopodobniej dławiki.

Co do wentylatorów z tej firmy to nie narzekam aczkolwiek te faktycznie trochę śmierdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.