Skocz do zawartości
micferrari

Moja pierwsza solniczka 29 gal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku chciałbym powitać wszystkich forumowiczów :D

A więc ... Od jakiegoś czasu mieszkam w USA i właśnie stałem się posiadaczem małej solniczki mianowicie takiej http://www.coralifep...quariums-tanks/ 29 galonowej post-16648-0-91501200-1354650639_thumb.jpg

Akwarium jest zalane od tygodnia zasolenie wynosi ok 1024 post-16648-0-60931800-1354650837_thumb.jpg

Temperatura: termometr alkoholowy wskazuje 27 C ale elektroniczny 25 C

akwarium jest podzielona na jakby dwa sektory pierwszy to część przeszklona a druga to ta gdzie są 3 komory w pierwszej od prawej jest jedna gdzie wstawiłem grzałkę w drugiej środkowej były bio balle ale na razie je wywaliłem , a w trzeciej jest pompa obiegowa.post-16648-0-71462500-1354652575_thumb.jpg

w związku z tym mam parę pytań :D

1.Czy kupować do tego akwarium od pieniacz a jak tak to jaki polecacie ????? W sklepie oferowali mi takihttp://www.petco.com...in-Skimmer.aspx ale myślę że to jest zabawka a nie od pieniacz a może się mylę ??

2.Czy wkładać coś zamiast bio balli np. żywą skałę ????

3.Żywą skałę będę mieć prosto z Atlantyku (okolic Florydy) i mam pytanie co z nią zrobić przed włożeniem wypłukać i wyszczotkować w solance wiadrze tylko ???? a i co z wieloszczetami jak się trafią ??? :D A i dzisiaj kumpel ma mi przynieść kawałek żywej skały ze swojego likwidowanego akwarium włożyć ją do solniczki czy czekać jak przyjdzie cała skała i wszystko włożyć razem ???

4.Jaką pompę polecacie cyrkulacyjną bo prawdopodobnie jednej potrzebuję czy taka jest dobra http://www.petco.com...PumpsPowerHeads wersja 700 lub lepsza by była jest 950 ???

5.Co do żywego piasku to czytałem że wrzucić go dopiero jak skała dojrzeje ???

Na razie tyle z moich pytań w miarę rozwoju sytuacji będę dalej pytać :D

Pozdrawiam:D

Edytowane przez micferrari (wyświetl historię edycji)

Akwarium : 56 Galonow (okolo 204 litrow )

Odpieniacz: Bubble Magus Curve 5 Protein Skimmer

Pompa obiegowa :

Hydor 320 Universal Pump

Cyrkulacyjna:

Jebao WP-25,RW-8

Grzałka: Hydor 100 W,

Oświetlenie: 2X AquaIllumination Prime LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 29 galonów to dość sporo bo ok. 110 l ( o ile się nie mylę) więc można trzymać tam parę fajnych zwierzaków.

1 Zakładam, że zastanawiałeś się co będziesz tam trzymał i właściwie od tego zależy jaki wydajny potrzebujesz odpieniacz. Jest tylko jedno ale... żeby nie psuć estetyki zbiornika dobrze było by go wsadzić do pierwszej ewentualnie drugiej komory w panelu filtracyjnym( więc jesteś ograniczony wielkością komór) Np. http://nano-reef.pl/topic/36592-baza-wiedzy-07v-2011-11-09/ albo http://nano-reef.pl/forum/117-pytania-o-sprzet-60-250-l/

2 Wielu z nas ma różne pomysły na filtrację i to też zależy od ilości miejsca na media filtracyjne i tego co będziesz trzymał w zbiorniku. Musisz pomyśleć na :obsadą/ilością miejsca w panelu i przede wszystkim poczytać np: http://nano-reef.pl/topic/23993-obieg-wody-w-reefmax/ obowiązkowo http://nano-reef.pl/forum/66-nasze-akwaria-np/ Ja osobiście mam pod akwarium sump a w nim żywą skałę.

3 Co do skały to myślę, że należało by ją potrzymać jakiś czas w jakimś pojemniku z wodą taką jaką masz w zbiorniku ( oczywiście z grzałką i włączonym odpieniaczem) to pomoże ci ją trochę oczyścić i pozbyć się nieproszonych gości

4 Pompy najlepiej włożyć dwie słabsze niż jedną silną http://nano-reef.pl/topic/29431-jaka-pompa-cyrkulacyjna-do-rm/

5 Zazwyczj piasek jest dosypywany po jakimś czasie kiedy skała wrzucona do zostanie dobrze przedmuchana przez pompy cyrkulacyjne ale są też zbiorniki zakładane z piaskiem od startu. Wszystko jest kwestią tego jaką ścieżkę obierzesz.

http://nano-reef.pl/topic/13898-zywy-piasek-tak-czy-nie/

Początki są trudne i mogą przynieść dużo stresu ale nie ma co się martwić. Musisz czytać posty na forum, wykazując zainteresowanie na pewno dużo się dowiesz samodzielnie a w razie potrzeby znajdzie się ktoś kto ci pomoże.

P.S. lektura podstawowa:

- http://nano-reef.pl/topic/10472-przykladowy-projekt-akwarium-morskiego/

- http://nano-reef.pl/forum/117-pytania-o-sprzet-60-250-l/

- http://nano-reef.pl/forum/66-nasze-akwaria-np/

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxglonek dzięki za wyczerpującą wypowiedz :D

A co do akwarium to samej wody weszło mi do środka coś ok 85 litrów na czysto bez skały itp.

Planuję kupić taki odpieniacz http://www.petco.com/Shop/Product.aspx?sku=1457306 oraz pompę cyrkulacyjną http://www.petco.com/product/116643/Hydor-Koralia-Evolution-Water-Circulation-Pump.aspx?CoreCat=certona-_-ProductListTopRated_Fish_4-_-Hydor%20Koralia%20Evolution%20Water%20Circulation%20Pump-116643 model 550 czy od pieniacz i pompa taka jest ok do takiego akwa ??????

Co do filtracji to też myślę włożyć tam skałę tylko czy świecić tam światło bo tyl jest przeszklony, a i czy od razu wsadzić ją tam czy lepiej w głównym poczekać aż proces się zakończy i wtedy ją tam włożyć ??


Akwarium : 56 Galonow (okolo 204 litrow )

Odpieniacz: Bubble Magus Curve 5 Protein Skimmer

Pompa obiegowa :

Hydor 320 Universal Pump

Cyrkulacyjna:

Jebao WP-25,RW-8

Grzałka: Hydor 100 W,

Oświetlenie: 2X AquaIllumination Prime LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki odpieniacz jak na końcu zamiesciles w linku, daruj go sobie bo jest beznadziejny.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilkudziesięciu tematów myślę że dam sobie na razie spokój z od pieniaczem (tylko na razie) będę obserwował parametry przy dojrzewaniu jak nie będą właściwe to odpieniacz kupuję od razu a jak będzie wszystko ok to wstrzymam się z nim do czasu kupna ryb( myślę że ok 3 - 4) Na razie podmiana wody starczy chyba 10% tygodniowo.(Myślę że lepiej dozbierać i kupić taki odpieniacz ale to gdzieś za dwa miesiące jak akwa będzie gotowe do ryb http://www.petco.com/product/116669/Hydor-Slim-Skim-Protein-Skimmer.aspx wersja 12'' )

ryb chciałbym dwa błazny, babka, i jeszcze jakaś jedna albo dwie.

Co do korali to na pewno twardych w tym akwa trzymać nie będę tylko miękkie i lps.

Co do ekipy sprzątającej to myślę tak z 5 turbo , rozgwiazda piaskowa jedna lub ze 2 kopiące ślimaki i 1 lub 2 jakieś krewetki, ewentualnie jakieś kraby jakby mało było. (ekipa oczywiście wejdzie pierwsza po dojrzeniu)

Skałę wyszczotkuję dokładnie w solance i dopiero wsadzę do akwa . Jak już dojrzeje to część wsadzę też do komina tylko nadal nie wiem czy świecić tam światło???

A no i akwarium chodzi od 23 listopada woda skała przyjdzie jutro a więc kiedy zrobić pierwszą podmianę ?????

Co o tym myślicie????? Proszę o uwagi i opinie :D

Pozdrawiam


Akwarium : 56 Galonow (okolo 204 litrow )

Odpieniacz: Bubble Magus Curve 5 Protein Skimmer

Pompa obiegowa :

Hydor 320 Universal Pump

Cyrkulacyjna:

Jebao WP-25,RW-8

Grzałka: Hydor 100 W,

Oświetlenie: 2X AquaIllumination Prime LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to blad ze nie masz odpieniacza,w skale moze byc sporo martwego zycia ktore bedzie sie rozkladac,

wiec pienidło by sie przydalo mieć.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dziś po wizycie w sklepie kupuję od pieniacz ten co podałem wyżej hydor. Tylko mam problem z pompą cyrkulacyjną którą wybrać http://www.petco.com/product/116643/Hydor-Koralia-Evolution-Water-Circulation-Pump.aspx?CoreCat=certona-_-ProductListTopRated_Fish_3-_-Hydor%20Koralia%20Evolution%20Water%20Circulation%20Pump-116643 wersje 550 gph czy 750 gph ???

Proszę o szybką odpowiedz.


Akwarium : 56 Galonow (okolo 204 litrow )

Odpieniacz: Bubble Magus Curve 5 Protein Skimmer

Pompa obiegowa :

Hydor 320 Universal Pump

Cyrkulacyjna:

Jebao WP-25,RW-8

Grzałka: Hydor 100 W,

Oświetlenie: 2X AquaIllumination Prime LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze ta 550gph styknie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po 9 dniach zrobiłem testy a o to wyniki :

NH4 - 8 ppm

NO3 - 40 ppm

NO2 - 5 ppm

PH -8,2

lałem już bakterie cycle zgodnie z zaleceniami. Niestety nie mam jeszcze odpieniacza gdyż nie był akurat dostępny w sklepie. Czy wszystko jest ok ???


Akwarium : 56 Galonow (okolo 204 litrow )

Odpieniacz: Bubble Magus Curve 5 Protein Skimmer

Pompa obiegowa :

Hydor 320 Universal Pump

Cyrkulacyjna:

Jebao WP-25,RW-8

Grzałka: Hydor 100 W,

Oświetlenie: 2X AquaIllumination Prime LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd akwarium po 9 dniach od dodania skały (Jeszcze nie po układana bo będzie więcej skały )

post-16648-0-20956300-1356759116_thumb.jpg


Akwarium : 56 Galonow (okolo 204 litrow )

Odpieniacz: Bubble Magus Curve 5 Protein Skimmer

Pompa obiegowa :

Hydor 320 Universal Pump

Cyrkulacyjna:

Jebao WP-25,RW-8

Grzałka: Hydor 100 W,

Oświetlenie: 2X AquaIllumination Prime LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj właśnie kupiłem taki oto od pieniacz post-16648-0-37050800-1356850610_thumb.jpg. Mam pytanie czy wyjąć tą gąbkę z dołu ???? I tak ogólnie co o nim myślicie ????

Pozdrawiam


Akwarium : 56 Galonow (okolo 204 litrow )

Odpieniacz: Bubble Magus Curve 5 Protein Skimmer

Pompa obiegowa :

Hydor 320 Universal Pump

Cyrkulacyjna:

Jebao WP-25,RW-8

Grzałka: Hydor 100 W,

Oświetlenie: 2X AquaIllumination Prime LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownieicon_biggrin.gif

Od startu akwarium już trochę mineło i czas się wziąść chyba za jakieś zasiedlanie ale mam pewien problem

Robiłem testy i NH3/4 = 0 i NO2 = 0 ale NO3 jest strasznie wyskokie 80 ppm robione testami api

Czyli nie jest za ciekawie . Ale z drugiej strony nie ma tak duzo nitkowatych glonów zielonych a co jeszcze ciekawsze wczoraj dostałem od kumpla na próbę główkę Eupchylli i jest napompowana jak szalona co robić doradzcie proszę bo już nie wiem. Jest to młode akwarium bo ma 5 tygodni i nie myślę zeby robić już podmianki.

Pozdrawiam

zdjęcie eupcholli post-16648-0-05102900-1358798299_thumb.jpg

Edytowane przez micferrari (wyświetl historię edycji)

Akwarium : 56 Galonow (okolo 204 litrow )

Odpieniacz: Bubble Magus Curve 5 Protein Skimmer

Pompa obiegowa :

Hydor 320 Universal Pump

Cyrkulacyjna:

Jebao WP-25,RW-8

Grzałka: Hydor 100 W,

Oświetlenie: 2X AquaIllumination Prime LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie pomoże ??


Akwarium : 56 Galonow (okolo 204 litrow )

Odpieniacz: Bubble Magus Curve 5 Protein Skimmer

Pompa obiegowa :

Hydor 320 Universal Pump

Cyrkulacyjna:

Jebao WP-25,RW-8

Grzałka: Hydor 100 W,

Oświetlenie: 2X AquaIllumination Prime LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

co do NO3, nic strasznego, samo przyszlo samo odejdzie, chyba ,ze nie da rady to wymiana 30% wody. Nie masz jeszcze zwierzakow wiec nie ma wiekszych problemow, co do korali to dla nich takie NO3 nie jest szkodliwe. Akwa jest dosc mlode, wiec w koncu musiala przyjsc plaga, nie ma sie narazie czym martwic :) cierpliwosci :) u mnie plaga przyszla po 7 tygodniach i jakos wszystko zylo dalej swoim zyciem :) Koral ladny :)


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mic,

duzo pisales jaki to sobie sprawisz odpieniacz, nikt zbytnio nie zaprzeczal ze za maly itp. a potem meldujesz, ze kupiles jeszcze mniejsza zabawke... Nie wydaje mi sie, zeby ten odpieniacz wyrobil sie ze sprzataniem po rybach, ktore planujesz.

Na skalach zaczyna byc widoczne cyano lub cyano i dino, stad wniosek, ze dojrzewanie jeszcze przed Toba. W tym czasie nie kupowalbym ryb i nie robil zadnych podmian, o karmieniu czegokolwiek nie wspominajac. Mozesz wpuscic "ekipe czyszczaca".

Prawdopodobnie nie masz zbyt duzo testow, wiec daj akwarium naprawde sporo czasu (kilka miesiecy).

Mimo to, warto byloby kiedys sprawdzic Ca, Mg, kH, NO3 i PO4 zeby wiedziec, czy koralom odpowiada srodowisko stworzone po rozpuszczeniu soli, ktora stosujesz.

Powodzenia


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK rzeczywiście Stani masz rację. Mówiąc krótko namieszałem trochę w tym temacie.

Więc napiszę wszystko po kolei tak jak powinno być:

-Co do odpieniacza jest on do 40 galonów czyli ok 140 litrów ładnie pieni jest dość wysoki pompę ma Sicce.(hydorowi raczej nie ustępuje jest trochę wyższy do niego)

Te raz najważniejsze testy:

Mam te raz testy API:

NH4/3 - 0

NO2 - 0

PH - 8.0 a 8.2

NO3 - jest ok 80 PPM post-16648-0-72473400-1358884650_thumb.jpg także bardzo wysoki

Zasolenie : jest między 1023 a 1024 cały czas takie utrzymuję post-16648-0-20717200-1358884665_thumb.jpg

akwarium w tej chwili wygląda tak : post-16648-0-73491200-1358884633_thumb.jpg (na zoa bym wygląd się nie patrzył bo one są praktyczne od początku )

Teraz tak co do życia nic nie mam oprócz (Eupchylli którą dostałem za darmo także co z nią będzie to będzie a zoa jest już długo także myślę że nic się z nimi nie stanie), Mam też masę rurówek różnej wielkości. A no i dwie duże małże które przywędrowały na skale z Florydy.

Świecę po 10 h full + wschody i zachody to wyjdzie z 12 h

Co do ekipy sprzątającej to z kawałkiem skały z fiji przyszło mi z 10 krabów Clibanarius tricolore oraz ślimak Bumble Bee Snail i od kumpla dostałem jednego Turbo Fluctuosa.

Widzę że w akwa jest coraz więcej Apitasi i myślę żeby dokupić do tego 2 Wundermani oraz ze trzy ślimaki kopiące (bo po lektórze myślę że są lepsze )tyle że nie wiem czy takie no3 ich nie zmiecie (myślę o krewetkach)

Naprawdę i'm sorry że tak pisałem wcześniej (haotycznie i czasami bez sensu) ale początki takie są. Teraz już jestem mądrzejszy po przeczytaniu wielu tematów na forum, i myślę że się poprawię.

Pozdrawiam

Edytowane przez micferrari (wyświetl historię edycji)

Akwarium : 56 Galonow (okolo 204 litrow )

Odpieniacz: Bubble Magus Curve 5 Protein Skimmer

Pompa obiegowa :

Hydor 320 Universal Pump

Cyrkulacyjna:

Jebao WP-25,RW-8

Grzałka: Hydor 100 W,

Oświetlenie: 2X AquaIllumination Prime LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada dobrze. Moze dodam, ze warto sprawdzic ten hydrometr z jakims duzym plywakiem lub refraktometrem. Wielu z nas prowadzi zbiornik na wyzszym zasoleniu (35 na refraktometrze, to u Ciebie byloby 1,026... Dlatego sprawdz go, bo jesli do tego zawyza, to moga byc w przyszlosci klopoty. Ponadto co jakis czas powinienes go wlozyc na noc do roztworu octu, bo na wskazowce odklada sie kamien i jest coraz ciezsza. :vava:

Kiedys sprawisz sobie refraktometr i bedziesz zadowolony. :flower:

Jesli odpieniacz odpienia, to powoli poczytalbym o "wodkamethode", zeby to NO3 zmniejszyc. :coffee:

Powodzenia

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pienia od pienia :thumbup: Jutro skoczę do sklepu i sprawdzę ten hydrometr (po każdym pomiaże obficie go płuczę ale sprawdzenie i ten ocet na pewno nie zaszkodzi :D). Ale co jeśli chodzi o ekipe sprzątającą myślę żeby dokupić 4 Nassuris(rozgwiazda podobnie gorsza) , 2 Wundermani do tego co mam będzie ok ??? :D i czy kupić teraz czy później ???? A o wodkamethod czytałem i czy 0,5 ml do mojego akwa przez pierwszy tydzień będzie dobrze ???? a i odpieniacz na mokro czy moze byc na sucho ???

Edytowane przez micferrari (wyświetl historię edycji)

Akwarium : 56 Galonow (okolo 204 litrow )

Odpieniacz: Bubble Magus Curve 5 Protein Skimmer

Pompa obiegowa :

Hydor 320 Universal Pump

Cyrkulacyjna:

Jebao WP-25,RW-8

Grzałka: Hydor 100 W,

Oświetlenie: 2X AquaIllumination Prime LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie akwarium to jakis gotowiec ? Ale zeby na przyszlosc inni, odpowiadajac Tobie, nie popelniali bledow, warto wypelnic stopke, zeby litraz, sprzet itd. byly opcja znana.

0,5 ml wodki bedzie na poczatek chyba ok., ale przypominam, ze do tej metody potrzebna jest wodka i znajomosc poziomow NO3 i PO4, inaczej bedzie nieporozumienie i nastepny post typu: "u mnie wodka nie dziala". :crybaby:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy laniu gorzałki odpieniacz na mokro.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopka już zrobiona. Poszukam jakiegoś testu na PO4 w sklepie i będę kombinować z gorzałką.

A no i mam pytania dwa:

1. Czy taka ekipa sprzątająca starczy jak podałem wcześniej (ten Turbo Fluctuosa co go mam jest dość duży ale nie wiem dlaczego jest turbo a taki leniwy jest. Dokupić takich jak ten turbo czy jakiś innych) ????

2. A no i z tyłu mam komin przeszklony czy wrzucić tam spagetti i czy to da jakić spadek NO3 czy darować sobie ???

pozdr :yes


Akwarium : 56 Galonow (okolo 204 litrow )

Odpieniacz: Bubble Magus Curve 5 Protein Skimmer

Pompa obiegowa :

Hydor 320 Universal Pump

Cyrkulacyjna:

Jebao WP-25,RW-8

Grzałka: Hydor 100 W,

Oświetlenie: 2X AquaIllumination Prime LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie miałem trochę czasu teraz i zostawiłem akwa w spokoju zrobiłem testy i no3 nadal wysokie. Więc myślę że trzeba wziąć się za wódkę. Co do dawki to już wiem ale czy testy API na PO4 będą ok czy szukać innych ???? A no i jeszcze inne pytanie czy mogę przerwać oczywiście stopniowo stosowanie tej metody po zbiciu no3 ??????

ps co do euphylli dalej pompuje się jak szalona i jest coraz większa :D

Proszę o odpowiedz pozdro


Akwarium : 56 Galonow (okolo 204 litrow )

Odpieniacz: Bubble Magus Curve 5 Protein Skimmer

Pompa obiegowa :

Hydor 320 Universal Pump

Cyrkulacyjna:

Jebao WP-25,RW-8

Grzałka: Hydor 100 W,

Oświetlenie: 2X AquaIllumination Prime LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od 5 dni podaję wódkę 0,5 ml parametry to NO3 - 80 PO4 - 0.25 czy już zwiększyć dawkę do 0.6 ????


Akwarium : 56 Galonow (okolo 204 litrow )

Odpieniacz: Bubble Magus Curve 5 Protein Skimmer

Pompa obiegowa :

Hydor 320 Universal Pump

Cyrkulacyjna:

Jebao WP-25,RW-8

Grzałka: Hydor 100 W,

Oświetlenie: 2X AquaIllumination Prime LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mozesz nawet do 1ml, to i tak jest dawka raczej "zachowawcza" a nie taka typowa dla metody. Takze 1 ml i poobserwuj z 3 tygodnie. Spokojnie, mamy czas. :wine:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.