Skocz do zawartości
kuba503

Lampa z żarówkami led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo modne od jakiegoś czasu są różnego rodzaju lampy w oparciu o technologię LED.

Przeglądając strony o tej tematyce natrafiłem na takie żarówki:

http://allegro.pl/zarowka-led-e14-60led-smd-ciepla-i-zimna-wys-free-i2777421722.html

http://allegro.pl/zarowka-power-led-3x1w-e27-biala-zimna-50w-230v-i2819721849.html

I tu moje pytanie, czy takie żarówki można wykorzystać przy oświetleniu akwarium morskiego??

Zapewne nie jako jedyne źródło światła, ale jako dodatek, alternatywa? Jeśli tak to w jakim zakresie?? Czy ktoś tego próbował i ma jakieś doświadczenia z tym związane?? Zapraszam do dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc 3-3,5 w. To niby o czym chcesz dyskutować?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie żarówki mają się tak to morskich lamp ledowych jak żarówki z żyrandola do oświetlenia morskimi T5 :) Nie nadają się przede wszystkim ze względu na temperaturę barwową.


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do refugium, scrubera lub reaktora fit juz chyba bardziej? Czy tez nie bardzo?


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko czekam, aż ktoś napisze, że przecież świeczka też daje światło i na siłę będzie udowadniał, że będzie działać:)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuba503 jak chcesz sie bawic w zarowki to znajdz w polsce te i kup.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może coś takiego - Arcadia 30W ( http://www.zooplus.pl/shop/rybki/technika_akwarystyczna/oswietlenie_led/301889 ), tylko ta cena :wallbash:

Też trochę szukałem i w Polskich sklepach nic ciekawego w przystępnych cenach nie znalazłem.

Chyba najlepszy (i najtańszy) sposób to DIY (trzeba liczyć koło 500 PLN za 36W lampę na diodach CREE) - są fajne poradniki na forum, jak się za to zabrać (np. tu: http://nano-reef.pl/topic/48863-lampa-led-diy-parainstrukcja-budowy/ ).

Pozdrawiam,

Dominik


>Moje akwa<

90x53x50 cm (238,5 l. + 63 l.), oświetlenie PS BP 140W XM, odpieniacz DIY na Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04, obieg Eco Runner 3700, falownik Jebao WP-25 8.000L, cyrkulacja Tunze 6025 i Koralia 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może z czasem te żarówki bedą kosztować "ludzkie" pieniądze a zainteresowanie nimi wzrośnie. Z tego co widziałem to te ogólnodostępne mają do 7000 K czyli nie aż tak mało jak niektórzy sądzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak budowa teleskopu :) a czy ktoś w ogóle próbował doświetlać akwa żarówkami led??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu jest pare ciekawych lamp, w tym np. ta . Edytowane przez Dominik.kdp (wyświetl historię edycji)

>Moje akwa<

90x53x50 cm (238,5 l. + 63 l.), oświetlenie PS BP 140W XM, odpieniacz DIY na Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04, obieg Eco Runner 3700, falownik Jebao WP-25 8.000L, cyrkulacja Tunze 6025 i Koralia 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem różne "doświadczenia" z takimi żarówkami - to znaczy, kupiłem kilkanaście różnych modeli różnych typów i sprawdzałem efekt wizualny. Obecnie jedna oświetla mi szafkę, a resztę trzymam "na zapas".

Przy słodkim, do czarnych wód, jako punktowe oświetlenie, może i by się nadało, ale do morszczyzny, to strata prądu i pieniędzy.

ps. oczywiście piszę o "zwykłych" ledach, nie dedykowanych spotach akwarystycznych. Taki będzie świecil nad kosteczką 30x30x30

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale, To podziel się proszę swoimi wrażeniami, jak już taka lampka LED będzie świeciła. Ja mam w planach kostkę 40x40x40, więc będę wdzięczny za opinię.


>Moje akwa<

90x53x50 cm (238,5 l. + 63 l.), oświetlenie PS BP 140W XM, odpieniacz DIY na Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04, obieg Eco Runner 3700, falownik Jebao WP-25 8.000L, cyrkulacja Tunze 6025 i Koralia 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dale a mógłbyś coś więcej napisać dlaczego się nie nadają?? Bo tak na chłopski rozum... żarówka 3W, na diodach cree, 270lm, bez konieczności driverów i zasilaczy,6350-7000K, łatwość wymiany, dostępność... więc właściwie dlaczego nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zdały egzaminu, z uwagi na mocno naciągane oznaczenia - nie widziałem tych 7000 K. Poza tym, koszt żarówek ledowych do małej kostki był większy niż duolight aquaela. Więc nie drążyłem tematu dalej.

Poza tym takimi żarówkami nie zrobisz świtu i wieczora - albo włączasz, albo wyłączasz.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha czyli papier przyjmie wszystko, a szkoda bo jedna żarówka jest prawie w takiej cenie jak pojedynczy moduł cree, pozdrawiam Krajana bo sam pochodzę z Białej Podl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i są takie warunki, kiedy te parametry są zbliżone do podanych, ale na razie ich nie odkryłem :)

A w Białej bywam czasem - zawodowo - podlegam pośrednio pod tamtejszą IC.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha brawo w Radzyniu się urodziłem!!! Ale jakoś mnie do Krakowa rzuciło :) cóż budżetówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest 50W - widziałem już i 100 w - parametry lepsze ale też bym uważał - http://www.ebay.pl/i...=item257810c729 - u mnie nad 450 przez 3 lata świeciła lampa 300W oparta na podobnych ale 10W ledach (zreszta ten sprzdający ma podobne w ofercie ledy) - do tego 2 x 39W T5

Było znośnie ale bez szału:)

Tomasz wiesz dobrze, że watty to tylko w celach orientacyjnych :baby: a i tak w tego rodzaju produktach nie można wierzyć w opisy sprzedawców - one mogą się mieć nijak do rzeczywistości

Moc 3-3,5 w. To niby o czym chcesz dyskutować?

Edytowane przez Astis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.