Skocz do zawartości
natalia83

Większe szkiełko Natalki ponad 600l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Ogłaszam wszem i wobec, że ruszył od dawna planowany projekt większego szkiełka dla mojego hepatuska i Heńka. Stelaż prawie gotowy, szkło się klei. Nowe plany wymusiły rówież remont pokoju, który jest w trakcie już od trzech tygodni i końca nie widać.

Może najpierw troszkę o samym szkiełku. Wiele było pomysłów i planów. Stanęło na wymiarze 150x60x55h przód i jeden bok opti. Klejone bezbarwnym silikonem, komin w lewym rogu dwie dziury na spływ i rewizję, powrót będzie po za akwarium. Dlaczego? Niewiem, Tomek boi się tych dziur i ostatecznie wysępiłam tylko dwie dziury. Sump chwilowo zostanie ze starego baniaka, lampa będzie też przez jakiś czas świeciły wyżej by sięgnąć najważniejsze patyki. Potem mam w planach drugą lampę niestety po nowym roku dopiero.

Stelaż z profili zamkniętych 40x40x3.

Teraz mam sporo pytań na które mam nadzieję ktoś mi odpowie.

Po pierwsze: stelaż jest gotowy, ale niepomalowany, niestety w garażu przy takiej temperaturze mi farba nie wyschnie. Czy hammeritem mogę malować w domu, chodzi mi o zdrowie ryb. Okno oczywiście okno otwarte i pieniek wyłączony, ale zapach się będzie pewnie długo utrzymywał.

Druga sprawa, gość który klei baniak za hydraulikę krzyknął ok. 280zł to dużo, mało na dwie dziury? Nie mam bladego pojęcia co tam trzeba by kupić żeby to działało, bo teraźniejszy baniak działa na overflow pipe. Aha dziury są średnicy 35mm przygotowane na 25mm rurki.

Zdjęcia w krótce...


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 2 dziurki i powrót osobno. Rury mniejsze i zapłaciłem za wszystko 360 zł w erybce wiec jak dla mnie to tanio.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za projekt.

Stelaż jeśli się nie mylę mam dokładnie z takich samych profili. Ja całość malowałem farbą podkładową 2 razy. Na szczęście mogłem sobie pozwolić na malowanie w garażu to raz a dwa że istniejący zbiornik miałem na piętrze w domu. Ryzyko więc było u mnie minimalne.

Niestety nie wiem jaki wpływ może mieć farba na zbiornik, ale ryzyko pewnie jest spore.

Co do hydrauliki to sprawdź w sklepach z morszczyzną ceny elementów. Niestety kolanka, zawory i inne pierdoły sporo kosztują.

Pozdrawiam

Jacek

PS. Wrzuć zdjęcia :D


pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nano respekt. Niesamowity progress. Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaż od dwóch tygodni czekał na szkiełko, dzisiaj w końcu odebrane. Co prawda jeszcze nie stoi na stelażu, bo trzeba okleić szyby, wyciąć dziury spływu w płycie i kilka innych pierdół, ale... JUŻ JEST!!! Hepcio będzie się miał gdzie rozpędzić :) Jest wypasik z przezroczystym silikonem.

Oczywiście koty też wielce zainteresowane, już siedzą w środku :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 stycznia w ciągu kilku godzin załatwiliśmy przeprowadzkę. Organizacja pierwsza klasa :) Jedyny koral który padł z niewyjaśnionych przyczyn to czerwona monti talerzówka- zbielała w ciągu godziny od włożenia do baniaka. Korale i ryby zachwycone. Dzisiaj mija 4 doba od akcji a hepcio nie ma ani jednej kropki, tfu, tfu odpukać.Na dowód wrzucam zdjęcie ;) Mam nadzieję, że tak zostanie. Piasek w tym akwarium nadal jest wzburzany przez Coris Gaimard a dzielnie mu pomaga V. Strigata, drobinki ciągle fruwają, nie ma kryształu :wallbash:

Mała cryptocentrus cintus wpuszczana w pierwszej grupie zrobiła się niesamowicie terytorialna, syknęła nawet do obiektywu w obronie swojej norki :) Jednooki żółty bandyta bandyta tez jest już u siebie, mimo że wskoczył jako ostatni.

Nie podoba mi się ułożenie skały, moim zdaniem jest za nisko, chciałabym jeszcze dorzucić parę kilogramów, ale najpierw lampa, lampa jak najszybciej!

Znalazłam elektronika który złoży mi z ledów słoneczko, niestety nawet przy zakupie części będę potrzebować Waszej pomocy.

Edytowane przez natalia83 (wyświetl historię edycji)

4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienił się bardzo, ściemniała mu mordka i okolice brzucha, zanikają białe kropeczki a na ogonie i płetwie brzusznej pojawiają się niebieskie paseczki. Gdyby nie to, że jest to tak inteligentna ryba, że bawimy się codziennie razem za pomocą szczypiec do korali to dostałby eksmisję bo zbój jest przedni. My go ochrzciliśmy imieniem dekorator (z niecenzuralnym dodatkiem ;) ) bo wszystko w akwarium musi być poustawiane tak jak on chce i tyle :) a jak wsadzam szczypce do wody (by poprzestawiać to co On poprzestawiał) wszystkie ryby kryją się za skałami a on pierwszy dopływa i zaczepia z taką przyjemnością szczypce, że normalnie widzę ten jego uśmiech rozrabiaki z 4 zębami :chris:


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżankę ze Szczecina :) Ładne szkiełko, może jakieś zdjęcie całości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego oka, wygląda jak by było stłuczone, bo źrenica jest jakby rozlana a samo oko nie jest wypukłe. Takiego kalekiego go kupiłam, w niczym mu to nie przeszkadza, samo oko żyje, bo nim rusza i nie jest zapadnięte. Jak nie widzi jakiś ciekawych kąsków glonowych na szybie a wie że są to odwraca się do góry nogami i spogląda zdrowym okiem, także chłopak jest pomysłowy, ale nie wpadł na to że wystarczy się obrócić o 180 stopni :D

@HighLife proszę

Edytowane przez natalia83 (wyświetl historię edycji)

4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pięknie zaszalałaś! Trzymam kciuki. A Grzegorz jednookiego pirata dostrzegł? Żółtek z kim się starł w pojedynku? Masz zdolności manualne to mu opaskę na oko zrobisz i będzie największy pirat na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nowe szkiełko jakie ma wymiary?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pięknie,pięknie...:)

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, akwa świetne. Za kilka miesięcy nie będzie już miejsca i trzeba będzie stawiać większe :)

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, powstal kawal fajnego zbiornika !

Gratulacje :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... odwraca się do góry nogami i spogląda zdrowym okiem, także chłopak jest pomysłowy, ale nie wpadł na to że wystarczy się obrócić o 180 stopni :D

No przecież, poniekąd, właśnie się obraca o 180 stopni :) Wystarczy zrobić coś trochę inaczej i już krytyka... ;)

Akwarium bardzo ładne. Jaki kolor tła? Nie wygląda na czarne ale światło może mylić. Poza tym, chłopy nie znają się na kolorach.

Jak sobie poradziliście z malowaniem stelaża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem tego wargatka czerwonego na ostatniej fotce trzymałem ją jakiś czas dopóki nie podrosła trochę.Zrobiła sie bardzo niegrzeczna cały czas mi konstrukcje przewracała koralowce dużo szkód robiła post-10404-1358501373,17_thumb.jpg np przewróciła favitesa na lobophylie ogolnie jak podrosnie to możesz być pewna,że będzie podnosić skały czy koralowce w poszukiwaniu porzywienia ja moja dodatkowo żywymi krewetkami karmiłem.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor tła? Nie wygląda na czarne ale światło może mylić. Poza tym, chłopy nie znają się na kolorach.

Jak sobie poradziliście z malowaniem stelaża?

tło jest czarne, niestety nie widać tego, bo w wodzie non stop jest masa drobinek, które zakłócają przezroczystość wody. Z malowaniem stelaża poradziłam sobie na 3 razy :baby: zdolna jestem, zwykły hammerite i tyle.

Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa.

Na razie mam wysyp okrzemków na piasku, trochę zielonego watowatego badziewia na kilku skałach. No i największe moje zmartwienie- NO3 skoczyło do 30mg/l, w sumpie moczy się już 1,5l matrixa, dodaję bakterie w ampułkach biodgest, wstrzymałam się na razie z dodawaniem jakichkolwiek dodatków, oprócz bakterii.

Jeżeli nie uda mi się przestawić Heńka na pokarm zastępczy czyli doniczkowca, lub może znajdzie się dobra dusza która odsprzeda mi spagetti worms, wtedy coris gaimard zostanie wystawiony w dziale sprzedam na targowisku, niestety jest konkurencją pokarmową dla Heńka, a że sam je jak wariat, więc poradzi sobie w każdym baniaczku. Po za tym ta ryba ta musi być w akwarium gdzie wszystkie, absolutnie wszystkie szczepki są podklejone, inaczej lądują w piachu. Pominę to, że inteligencją dorównuje mojemu synowi :) Żartuję oczywiście, ale jest niesamowicie mądry i sprytny, także jak ktoś szuka inteligentnego towarzysza w swoim baniaku, bardzo polecam :)

Oczywiście sumpik też nowy :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam Natalia Twój wątek i żałuję, że tak mało kobiet jest akwarystkami ...

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no Natalka, nie dość że ładne imię to jeszcze ładny zbiornik :D tak trzymaj.

Trzymam kciuki za Heńka :)


baniak 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.