Skocz do zawartości
witek345

akwarium morskie 120x60x60 proszę o pomoc jestem początkujący

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy ktoś mi pomoże w założeniu takiego akwarium duzo czytam ale nie mam pojęcia jak podłączyć to wszystko zeby grało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma działać nie grać- żart.

Poszukaj w okolicy jakiegoś posolonego i wproś się na wizytę.

Wiele rzeczy zrozumiesz jak zobaczysz.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś mi pomoże w założeniu takiego akwarium duzo czytam ale nie mam pojęcia jak podłączyć to wszystko zeby grało

Na samym poczatku musisz załatwić trzy rzeczy, ktore musza ze soba pasować wymiarowo: zbirnik główny, szafkę i sumpa. Masz juz to ? Muszisz jeszcze przemyslec gdzie to bedzie stało w mieszkaniu. Weź pod uwage nosnosc stropu, sąsiedztwo okien, dostep do prądu.

Edytowane przez TomekSz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak ktoś byłby z województwa łódzkiego piszczie na meila karinnn@wp.pl lub na forum do tej pory miałem akwarium słodkowodne 240li czas na zmiane na morskie120x 60xwys60 czy może 120x 60xwys50 tylko niech mi ktoś powie co mam kupić jakie oświetlenie (myśle o ledowym) jakii odpienacz, jaka pompa obiegowa, cyrkulacyjna czy musząbyć dwie czy wystarczy jedna mocniejsza jakie filtry i czy musi być sump jesli tak to jaki i jak jesli bedzie ktoś mi chciał pomóc to mogę podać kontakt telefoniczny na meila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PV


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam miejsce w rogu w salonie akwarium wchodzi mi na dł120 nie bedzie na nie bezpośrednio świeciło słońce, chciałbym akwarium 150 ale nie ma miesca, akwarium bede zamawiał opti white a szafke bedzie robił znajomy (bedzie solidna ) a strop mysle ze wytrzyma bo jest na dole podparty scianą dom jednorodzinny budowany w latach 80 a co do sump nie mam pojęci jaki musi być i jak się to robi dlatego chciałby to u kogoś zobaczyć najlepiej z woj łodzkiego bo jestem z okolic sieradza wielunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum była mapka z posolonymi ale nie mogę znaleźć.

Jeśli bywasz w Łodzi to zapraszam.

P.S.

W Sieradzu masz nemenzisa.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum była mapka z posolonymi ale nie mogę znaleźć.

Jeśli bywasz w Łodzi to zapraszam.

P.S.

W Sieradzu masz nemenzisa.

BAU, rozwiń "Więcej" i tam jest mapka


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yarcio. Nie wyświetla mi się żadna mapka tylko jej zakładka.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz strop betonowy to już masz po problemie, co do sprzętu to polecam dobry i tani. Pompa obiegowa AM OR3500 , cyrkulacja 2x tunze 6065 (na poczatek) odpieniacz albo deltek APF600 albo schuran 150.

co do szafki to najlepiej , a nawet koniecznie kup stelaż z nierdzewki a potem go obijesz drewnem i śpisz spokojnie ... A szafka z drewna to ja bym odpuscił

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy na tej mapie są odznaczeni bo nie każdemu się chciało :)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.