Skocz do zawartości
irek1972

Osmoza podłączenie

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosty opis.

http://www.rosliny-owadozerne.pl/Jak-podlaczyc-filtr-odwroconej-osmozy-t11899.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A jeszcze 1 sprawa mnie interesuje: na ile czasu wystarczają te wkłady ? Rozumiem, ze tu jednostką będzie raczej litr wody nie coś innego i będzie to w przybliżeniu ale mniej więcej chciałbym wiedzieć, bo to mój pierwszy taki filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiesz jaki filtr jest jaki ,zakup nowe !.Koszt to około 33zl. komplet,polipropylenowe sa ciut drozsze ale "bezpieczniejsze" nie uwalniaja sie drobiny sznurka.polecam kolegom stosowanie ceramicznego filtra wielokrotnego użytku koszt to około 37 zł,wystarczy raz na 3 mc przemyć wodą.Gradacja najczęściej 3 mikrony.Za jakiś czas zamieszczę swój zestaw ,teraz przeżywam remont i co innego na głowie.Na zdjęciu HD wszystko dokładnie opiszę ,bądzcie cierpliwi. Pozdrawoiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wkladówwystarcza na około 6 mc ,dużo zależy od jakości wody , W moim zestawie pracują srednio 8 mc .w Koszalinie mamy wodę super.Ciekawostka !! mój pies woli pić wodę po osmozie niż wode z kranu. Mam oczywiscie zamontowane ,mineralizator,liniowy węglowy,i filtr ceramiczny IR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli mogę, to Ci podpowiem, że jak będziesz mieć membranę 75GPD lub o mniejszym wydatku, to wodę będziesz mieć "za darmo", bo licznik na pionie nie jest w stanie pomierzyć takiego przepływu.

Zadziwiasz mnie jaki ty masz licznik ???.Mój licznik łapie nawet małe zużycie ,wymieniamy regularnie ,wspólnota pilnuje sumiennie tych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zestaw wkladówwystarcza na około 6 mc ,dużo zależy od jakości wody , W moim zestawie pracują srednio 8 mc .w Koszalinie mamy wodę super.Ciekawostka !! mój pies woli pić wodę po osmozie niż wode z kranu. Mam oczywiscie zamontowane ,mineralizator,liniowy węglowy,i filtr ceramiczny IR.

Tylko mineralozatorem uzdatniasz wodę pitna czy czymś jeszcze? Gdzie i jaki dokładnie kupujesz w Koszalinie? Sam mysle jad robieniem wody pitnej z RO. pochodzę ze Świdwina i czasem odwiedzam Koszalin podczas pobytu w pl.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nautilius RO +DI 75GPD pilnie proszę o schemat podłączenia. Instrukcja za chiny nic mi nie mówi. A w Google tez jakoś się nie wyświetla. Sprzedawca kompletnie to leje pisząc, ze taki tylko schemat dostarczają.

Radiesteta kliknij na umieszczone przeze mnie miniatury !.Wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze Ciebie zmartwić ,filtry kupuję w necie u nas w Koszałkowie nie ma sklepu z tymi rzeczami.Na moim poscie z miniaturami jest asres sklepu w którym kupuje ,jest tam wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Aha dzięki za odpowiedzi. No z mojego filtra korzystam raczej mało bo 112 l akwarium aż tyle wody nie potrzebuje. Nie wiem czy z dolewkami będzie, poza napełnieniem ok 80-90 litrów, 10-15 l miesięcznie. Na razie 2 tydzień po zalaniu nie robię jeszcze podmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Odświerzę temat. Jak często należy zmienić wkłady w takim filtrze? Pytam bo mam problem. Choć z tego filtra woda nigdy szybko nie szła to teraz leci jeszcze wolniej. Czy to możliwe by po niecałym 1 miesiącu używania i przefiltrowaniu ile tego mogło być coś 90 l na zalanie + ok 120 l na płukanie sprzętu i dolewki byli coś niecałe 250 l czy po takim czasie któryś wkład mógł się zapchać lub zużyć?Aha nie ma nigdzie żadnych przecieków ani na doprowadzeniu wody do filtra ani na wyjściu.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podłącze się z pytaniem czy przy pierwszym uruchomieniu ma być podłączone wszystko do siebie czy najpierw przepłukać każdy z osobna oczywiście poza membraną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli mogę, to Ci podpowiem, że jak będziesz mieć membranę 75GPD lub o mniejszym wydatku, to wodę będziesz mieć "za darmo", bo licznik na pionie nie jest w stanie pomierzyć takiego przepływu.

Mam membranę 75GPD i jak miałem stary licznik to faktycznie nie mirzyło ale jakiś czas temu wymienili nam licznik na jakiś nowszy (dokładniejszy i niby taki co to go magnesem ludziska już nie potraktują) no i ten nowszy kręci jak szalony - nawet mniejszy przepływ jak ten do 75GPD.

Pozdrawiam

Edytowane przez Luk1305765940 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem błędnie, że wszyscy mamy zainstalowane wodomierze skrzydełkowe. Zazwyczaj wspólnoty czy też spółdzielnie ze względu na koszty instalują właśnie takie wodomierze.

Oczywiście, jeśli ktoś ma wodomierz ultradźwiękowy, to mają one dokładność przepływu od około 3l/h, więc nic się nie ukryje.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę jak to robię ja ,odnośniie pierwszego uruchomienia wkładów.Najpierw przy wyjetych wszystkich wkładach montuje zestaw do dezynfekcji i odkażania instalacji.podaje środek do dezynfekcji srodezyn.Pozniej po wyplukaniu montuje filtry bez filtra ostatniego za węglowym w moim przypadku jest to filtr 1 mikron.Dałem taki "ciasny" żeby chronić jak najdłużej membranne.Moja pracuje już 6 lat !! i nie ma dość.Po przepuszczeniu paru litrów wody ,około 100,montuje ostatni 1 mikron , i zakładam membranne ,pózniej filtry liniowe i na koncu lampę UVC16W ,zbiornik ,pózniej do wylewki i koniec. Z licznikiem mieliście racje ,hehehe membrana daje rade sprawdzałem .Mój nie dyga.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podłącze się do tematu. Zakupiłem filtr ro+di i mam wkłady w kolejności : membrana-- węgiel-- liniowy polipropylenowy 10 mikr-- di. Jak poczytałem jaka ma być kolejność to się przeraziłem. Na szczęście jeszcze nie mam go podłączonego. Wiem, że muszę poprzekładać kolejność wkładów, tylko czy muszę dokupić dodatkowy filtr liniowy polipropylenowy, czy tylko jeden wystarczy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda z przyłącza - 20 mikronów - węglowy - 5 mikronów - membrana - żywica - akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak muszę zakupić dodatkowy polipropylen.

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi taż tak macie że przy membranie 75GPD 1/3 całej wody ide do DI a 2/3 w kanał? Zastanawiam się bo to troche lipa z tym, że na zrobienie 20L wody RODI idzie mi 60L (40 w kanał)? Czy mam coś nie tak z ogranicznikiem na scieku?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, szkoda ze tak słabo to działa :( szkoda wody


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ta "zla woda"moze byc uzyta do umycia auta, podlania trawnika czy kwiatkow. Nawet mozesz sobie nogi moczyc jak masz ochote.

U kazdego dziala to tak samo...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.