Skocz do zawartości
irek1972

Osmoza podłączenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich łebski solankowców mam pytanko ,2 dni temu zakupiłem osmoze typu Filtr akwarystyczny osmoza Aquarius , na różnych forach i instrukcjach są różne podłączenia i jestem zagubioną owieczką jak dobrze podłączyć, i dotego mam pytanie czy bezpośrednie połączenie musi być najpierw do membrany a wtedy na prewiltr 5 ,węgiel ,prefiltr 1 i zywica, lub odwrotnie najpierw na prefiltr 5 ,węgiel , prefiltr 1,mębrana i na końcu żywica i czyściutka woda ,jaki sposób bedzie najlepszy i z duzym efektem ,pozdrawiam irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie tak:

najpierw na prefiltr 5 ,węgiel , prefiltr 1,mębrana i na końcu żywica i czyściutka woda

Jak podłączysz membranę jako pierwszą, to bardzo szybko pójdzie na śmietnik.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5, węgiel, 1, membrana, DI i jedziesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eltom wez nie obrazaj nikogo bo widać że ci brak inteligencji jakiej kolwieg i mózg mam naprawde dobry i jak byś się ze mna spotkał to byś troszke zwątpił że ty go masz i wiec jak masz takie żeczy pisać to nie poinienes być na tym forum ,bo tu sie pomaga ludziom a nie ubliza ,i poczytaj troszke w internecie co piszą o podłączeniach bo można tez podłączyć zasilanie główne pod membrane ,pozdrawiam irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irek popraw proszę literówki i orty na poparcie swoich słów. oczy bolą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas na forum chyba wszyscy stosuja filtry przed membrana a nie po. Bylo o tym piecset razy wiec wystarczylo poszukac.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester wiem że macie racje ale gdzieś na jakiej stronie znalazłem troszke inne podłączenie ,tylko właśnie szybciej leci membrana ,od ponad 2 lat stosuje RO ale teraz przy nowej coś mnie tkneło żeby pomyszkować ,z pisowni i polskiego zawsze miałem pałe bo żucałem kamykami w szkołe i rozrabiałem pozdrawiam :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek, wystarczy użyć Firefoxa, on ma słownik PL i pokazuje błędy wiec da się pisać bez błędów.

Sam tez miałem zawsze pałę z dyktand, kamieniami tez rzucałem :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam postaram sie ,i napewno się poprawię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Oj nie straszcie mnie. Sam mam filtr w paczce. W przyszłym tygodniu będę podłączał:

NAUTILUS FILTR ODWRÓCONEJ OSMOZY RO +DI 75GPD

Myślałem, że to łatwe, ze nie da się źle podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaj się wszyskiego testera on jest łebskim facetem ,nic trudnego do podłączenia tylko trzeba się upemniać pozdrawiam irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eltom wez nie obrazaj nikogo bo widać że ci brak inteligencji jakiej kolwieg i mózg mam naprawde dobry i jak byś się ze mna spotkał to byś troszke zwątpił że ty go masz i wiec jak masz takie żeczy pisać to nie poinienes być na tym forum ,bo tu sie pomaga ludziom a nie ubliza ,i poczytaj troszke w internecie co piszą o podłączeniach bo można tez podłączyć zasilanie główne pod membrane ,pozdrawiam irek

Nie wątpię, że coś pod czaszą masz, tylko że tego nie używasz, i na to chciałem zwórcić Ci uwagę.

Zanim o coś się zapytasz, pomyśl, potem znowu pomysl (jak musisz), poszukaj na forum i wtedy pytaj jak masz wątpliwości.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eltom, nie gnij pałki, nie pasuje Ci jakiś temat - nie pisz w nim...

ps. uzupełnij profil...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb dzieki bardzo ,ale naprawde widziałem inne podłączenie ,ale i tak połączyłem tak jak mi kazałeś i jest dobrze wywal ten post ,po co zaśmiecać taki z.......... forum ,jeszcze raz dzięki seb za wszysko ,w tygodniu dodam moje zdjęcia z nowego baniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich łebski solankowców mam pytanko ,2 dni temu zakupiłem osmoze typu Filtr akwarystyczny osmoza Aquarius , na różnych forach i instrukcjach są różne podłączenia i jestem zagubioną owieczką jak dobrze podłączyć, i dotego mam pytanie czy bezpośrednie połączenie musi być najpierw do membrany a wtedy na prewiltr 5 ,węgiel ,prefiltr 1 i zywica, lub odwrotnie najpierw na prefiltr 5 ,węgiel , prefiltr 1,mębrana i na końcu żywica i czyściutka woda ,jaki sposób bedzie najlepszy i z duzym efektem ,pozdrawiam irek

Witam nie jestem akwarystą ,chociaż byłem całe lata.Wszedlem tu ze wzgledu na RO.Odpowiedz dla kolegi odnośnie podłaczenia.Podaje schematy podłaczenia.To powinno sie przydac. Mam RO9 membrane 6 rok..Zestaw zmontowałem sam na podstawie materiałów z sieci.Składa sie z 5 prefiltrów w kolejności ,podaje w mikronach 20 mkr,10mkr,5mkr,CA weglowy,1mikro.za tym membrana i dalej standardowo ,na koncu mineraizator i filtr dynamizujący.Osmozy używan wyłacznie do celów gospodarczo- konsumpcyjnych. Za mambrana wstawiłem manometr ,który daje mi podglą stanu i warunków pracy mambrany.Normalne ciśnienie pracy membrany podczas pompowania do zbiornika ,przy cisnieniu sieci około 4-5 at. wynosi około 2at . Przy dopelnianiu zbiornika zawór czterodrożny wyłącza pobór przy około 3 at ,ciśnienie w zbiorniku od strony przepony to wg instrukcji około 0,5 at .U mnie mam około 0,7 at.Prefiltry wymieniam regularnie po około 6 miesiącach,uzywam tanszych sznurkowych ,przez co koszt jest niższy.Po 6 latach nie zauważyłem znamion zużycia membrany czy też spadku ciśnienia.Zestaw podłączony do baterii umywalkowej przez dostepny adaptor 1" na 1/4 cala wężyk 6,1 mm.Do takiego podłączenia trzeba dokupić przedłużki dystansowe 10 mm x 2 szt chrom ,koszt z uszczelkami około 10 zł.Odnośnie wody zrzutowej.Zrzuty odprowadzam do 3 wiaderek połączonych wężykiem szeregowo,używam tej wody do podlewania kwiatów ,mycia naczyń w kuchni, nieraz spłukania muszli.Wiaderka pojemnosci około 8 ltr.Dlaczego to pisze ,dlatego że czytam że ludzie prawie zawsze wodę ze zrzutu dają do kanalizy ,przeciez to jest nasza wcale nie mała kasa!!.Wiaderka 8ltr pozwalają bez problemu zagospodarowac takie ilości na bieżąco.

Nie wiem czy mój komentaż przydał się na coś ,jeśli tak to się cieszę. W razie jakichkolwiek pytan pisać na pocztę lub Skype Silver 30071.

Pozdrawiam.

post-18015-0-97678400-1360741409_thumb.png

post-18015-0-25401100-1360741420_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Chciałem odpowiedzieć koledze który rozmawiał ze mną na Skype,a jednocześnie wszystkim zainteresowanym. Pisząc o ciśnieniu w zbiorniku ,miałem na mysli cisnienie powietrza jakie jest po stronie membranny ,od wentyla. producenci podają je od 5 do 7 psi .Wielu producedntów pisze żeby nie spuszczać powietrza ze zbiornika wody .Niestety jest to konieczne w przypadku odkażania instalacji.Czynność taką wykonuje raz w roku,środkiem ,,srodezyn " ,dostepnym w handlu.Przy spuszczaniu powietrza ze zbiornika należy pamiętac żeby obrócić go wentylem do góry w celu uiknięcia wycieku płynu uszczelniającego /biały kolor/ w razie braku takowego polecam dostepny w handlu specyfik do uszczelniania dętek rowerowych w butli koszt okolo 12 zl.

pozwole sobie napisać jeszcze jedno moje doświadczenie ,dzieki któremu można uniknąć męczącego płukania filtrów. Przy pierwszym montażu prefiltrów nie zakładajmy ostatniego wkładu za weglowym !!.Zostawcie puche pustą .Przepłukać filtr weglowy parę minut ,a nastepnie założyc wkład za nim.Pozwola to uniknąc zabrudzenia węglem aktywowanym bardzo dokładnego wklładu / u mnnie 1 mikron/.

W razie pytan jestem do dyspozycji. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Nautilius RO +DI 75GPD pilnie proszę o schemat podłączenia. Instrukcja za chiny nic mi nie mówi. A w Google tez jakoś się nie wyświetla. Sprzedawca kompletnie to leje pisząc, ze taki tylko schemat dostarczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Który wstępny filtr polipropylenowy, który węglowy a który mechaniczny – jak go poznać ? Czy jest brązowy , mleczny czy przezroczysty ? Czy ten filtr podłącza się do kranu czy ma on osobne wyprowadzenie wody po filtracji? I w którym miejscu go podłączyć do instalacji wodnej ?

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Nikt nie jest w stanie pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

poniżej dwa zdjęcia (jakoś marna, ale lepsze to niż nic) z opisem w najlepszym programie graficznym MS Paint :thumbsup:

RO_zpsbb4d728d.jpg

RO-1_zps03d97071.jpg

Proszę się nie sugerować "kolorem" prefiltrów bo są do wymiany.

Jak wygląda wkład polipropylenowy jest biały (taka pianka), natomiast wkład węglowy jest w takiej jakby siatce.


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Genialne. Poprostu genialne. Właśnie tego potrzebowałem. Wiekie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) czytam że ludzie prawie zawsze wodę ze zrzutu dają do kanalizy ,przeciez to jest nasza wcale nie mała kasa (...)

No to jeśli mogę, to Ci podpowiem, że jak będziesz mieć membranę 75GPD lub o mniejszym wydatku, to wodę będziesz mieć "za darmo", bo licznik na pionie nie jest w stanie pomierzyć takiego przepływu.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym "za darmo" to różne bywa. Mój licznik wody dobrze sobie radzi z membraną 50 gpd.

Ja bym w całym zestawie fitracyjnym RODI dodal jeszcze zawór czterodrożny. Potrzebujemy go wówczas kiedy nie pobieramy wody RO, zawór wówczas odcina przepływ wody przez membranę.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Przecież tam jest zawór to regulujący. Albo daje wodę na baterię albo na filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt na pierwszym schemacie jest. Nie spojrzałem. Sorry.

PRG


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.