Skocz do zawartości
whiskySPS

[120L] 3...2...1...zaczynam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!!

Mam bardzo pilne pytanie ,dopiero zaczynam (jak sie ogarne to wrzuce fotki tego co mam i opisze ....|)

,szklo ,RO,sol,i reszte pierdolek mam jestem gotowy do odpalenia brakuje mi tylko skaly. I tu jest moje pytanie ,dostalem oferte kupna skaly jakies 15kg ,z kilkoma malymi grzybkami i niestety 10 -tkami aptasi (czy jak to sie tam pisze ) ale za 5 euro za kilo ( normalnie jest po 15 ) brac czy nie . o to jest pytanie.

Warto sie w to pakowac ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał a po czasie dokupil wundermani.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jesli to duża ilośc to wundermani wpusc za minimum miesiąc i jako pierwsze. Pózniej zafunduj im konkretna głodówkę to z głodu sie rozprawia z rozyczkami. Jesli wpuscisz cos z nimi to bedziesz musiał zacząć karmić a wtedy juz lipa. Ja tak zrobiłem i do dzis mam czysto tak wyciely aiptasie. Odpusc sobie chemie, wrzatki czy cytryny i inne wynalazki. Narazie ciesz sie nimi i obserwuj jak sobie żyją :)

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - kurcze, wedlug mnie - zla rada. Po co "nowemu" problemy na start. Krewetki moga, ale nie musza ruszyc aiptasii zwlaszcza tych wiekszych. Whisky jest nowy i start z aiptasiami moze sie za nim ciagnac miesiacami.

Whisky - ja odradzam. Odzaluj kupno zdrowej - zywej skaly. W Holandii akwarystyka morska jest bardzo popularna. Nie powinienes miec klopotu


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako swiezak tez starałem sie uniknąć problemów a i tak nabawilrm sie aiptasji. Krewetka jak ma żarcie zastępcze to nie ruszy bo po co ma walczyć, ale jak brzuszek skręca to i za duże sie zabierze, u mnie tak je potraktowalem i wyczyscily całe akwarium. Ale ile ludzi tyle opinii. Uważam, ze i tak prędzej czy pózniej bedzie miał aiptasie, zreszta chyba każdy ja miał.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tej skały, nie idź tą drogą... :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie.

Ja kupilem 45kg za 160€.

Krewetki, aptasia X.

Zminimalizowalem, ale roza ciagle jest.

Gdybym mogl cofnac czas, to poszedlbym po normalnej cenie chyba i bez swiadomych problemow.

Wtedy jeszcze nie wiedzialem dokladnie jaki to chwast i polakomilem sie na cene.

Poczekaj, odloz i kup bez niespodzianek...

Nic nie zagwarantuje Ci ze ja usuniesz.

Moze sie udac, albo bedziesz zalowal...

tapatalk


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady

Kupilem inna skale bez Aiptasi .... jak narazie....

Szklo zalane ,posolone i juz ze skala

Teraz sobie dojrzewa

Mam skimmer TMCv400 chodzil dzis ok 3h i nie bylo nic piany ani syfu w kubku,zastanawiam sie czy to dlatego ze niebardzo ma co odpieniac czy moze zle go podlaczylem ?(choc nie wiem czy mozna go zle podlaczyc,sklada sie z 3-eh czesci).Niby w srodku sie kotlowalo ale nic po za tym .Wiem ze ten skimmer to nie everest mozliwosci ale czy moze jest ktos kto wie jak go troche ''podrasowac''?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna skała, fajnie ułożona:)

Ale ja bym odwrócił sump o 180 stopni i powrót bym dał do tej małej komory. Lepiej utrzymać stały poziom wody, bo po 1-wsze mogą Ci iść bąble z odpieniacza do głównego zbiornika po 2-gie jak dasz automatyczną dolewkę to będzie ci falować woda i dolewka wariować.


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklo to 120l z kominem + sum ok 40l

w sumpie jest odpieniacz TMCv400 , pompa powrotna Tunze 1073.020 grzalka Eheim 100

Testy zrobione dzis w temp 23.8 i przy zasoleniu 1.019:

ph 8.2

kh 5

no3/no4 1.2

no2 0.2

no3 2

RO 2us

Mysle ze jak zasolenie i temp. dobije do poprawnego poziomu to powinno sie unomrowac.Skala zrobila mi sie tylko jakas biala i jest masa malutkich bialych kropek.Szukale na forum w plagach ale nic podobnego nie znalazlem.Jesli ktos ma pojecie co to moze byc to chetnie poznam opinie.

P1060089

P1040066

P1060088

P1060090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.