Skocz do zawartości
Tester

Diesel czy benzyna - koszty uzytkowania - dylemat przed kupnem nowego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tuptus

Jeśli masz więcej gotówki to jednak bym się zdecydował na auta z fabryk w dolnej bawarii.

Podpisuje się dwoma rękami :thumbsup:

Mam drugą bawarke i poza eksploatacją nic się nie dzieje.

Ale warto kupić właśnie bunie z większym motorem R6 lub V8, całkiem inna kultura pracy motoru.

Kto miał lub ma wie co mam na myśli :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diesel ma prawo bytu jeśli robisz minimum 50 000 km autkiemw ciagu maks 3 miesięcy, inaczej koszty utrzymania, serwisowania, części a także wszelkich napraw są dużo droższe niżeli warte takie autko i ew. oszczędności na spalaniu.

Ale ostatnio licząc że ropa jest droższa średnio o 40 groszy na litrze, to nawet już nie ma sensu branie pod uwagę dieselka poniżej 80tysięcy km na trzy miesiące.

Dlatego polecam ci benzynkę, a jak benzynka Ci droga, weź z instalacją LPG :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam Saaba 93 1,9TID, narazie ladnie smiga ale przy Twoim przebiegu to bierz benzyne a marke i model to juz wedlug upodoban i potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponowal tylko benzyne,nowe diesle sa do bani..siadaja pompy,wtryski,turbiny,kola dwumasowe,nie mowiac o wymianie filtra czastek stalych...kazde auto co prawda ma swoje wady,ale napewno benzyniak jest mniej problemowy.oszczedzajac na ropie nadrobisz na naprawach.nie polecam focusa-pierwsza rzecz to turbina,czesto wtryskiwacze siadaja a do tanich nie naleza..mondeo jest ciut lepsze.audi tez ostatnio problemy robia ,szczegolnie silniki 2.0tdi.stare 1.9 byly super.japonce to juz nie to co kieys ale z tych wszystkich japonczyk w benzynie bedzie najlepszym wyjsciem.(accord,crv)decyzja oczywiscie twoja.ja opisalem tylko moje doswiadczenia z ww autami..troche w tym siedze..pozdro


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nikt nie kupilby "Bawarki" z 3 litrowym silnikiem, gdyby musial co 100 km tankowac 17 litrow ? Diesla potrzebuje 10...

Jak Tuptus napisal, o kulturze pracy takiego silnika nie ma co dywagowac i wiem co ma na mysli. :blushing: Akurat smigam kolejnym automatem i chyba bede sie staral omijac te "inne".

X3 maja jeszcze to do siebie, ze w zimie zawsze pokazuja wspoluczestnikom tylna tablice. To inny wymiar. Gdy Hondy jezdza po sniegu 50km/h to te z napedem X- Drive daja przy 80-ciu poczucie bezpieczenstwa. Smieszne jest tez ruszanie w miescie na swiatlach, gdy innym "sie spieszy", ale kola "troszke" buksuja, o czym napisal Morszczak. W tym autku gumy nie palisz - przyciskasz gaz i gdy inni wrzucaja dwojke, Ty juz jestes 50 m dalej.

Dlatego Tester - jak nie chcesz duzego to BMW X1 jest miom zdaniem autko - marzenie. Kofferraum jest jak stodola, ja,ja.

Teraz jeszcze sa drogie, ale za rok, dwa, pokaza sie jako "starsze" - 3-4-letnie. To fury na 15 lat...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazda ma dosc dobre opinie zalaczam wwww

http://www.autocentrum.pl/oceny/mazda/6/ii/

Japonskie auta w USA czy Australi maja najlepsze opinie fakt wiele nie wystepuje w europie

Ale w bezawaryjnosci wygrywaja na maxa


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy nisan gtr i takiego polecam hehe :)

tommykairanissangtr44.jpg

oo jaki ładny ;) 2,8 do setki i pali tylko 15 po mieście -fenomen i za 200 tys już kupisz nie rozbitego

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niemieckich to mialem kiedys paska na 2L beznyna 110koni. Mimo ze nie jakis ekonomiczny to rzeczywiscie bezawaryjny ... dopoki nie wydmuchalo uszczelki pod glowica.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma bezawaryjnych aut :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy nisan gtr i takiego polecam hehe :)

MI TEŻ!!!! Za 435 tyś jest nowy. A jednego białego w Poznaniu widziałem :)


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja takiego kupię na 100% juz zbieram kasę. zajmnie mi to 10 lat ale w końcu sie uda hehe masakra... ja udając chetnego na kupno poumawiałem się z paroma sprzedającymi i robilem sobie rundki za free hehe ,ale ze mnie mały hytrusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, przy Twoich przebiegach nie zdążysz docenić ekonomicznych zalet diesla, za to bierzesz sobie na kark wszystkie jego wady.

Możesz coś więcej o swoim saabie napisać? Jaki model, silnik, co się psuło?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niemieckich to mialem kiedys paska na 2L beznyna 110koni. Mimo ze nie jakis ekonomiczny to rzeczywiscie bezawaryjny ... dopoki nie wydmuchalo uszczelki pod glowica.

ja mam takiego tylko 20V swoje spali ale auto bez awaryjne jak na razie, komfort jazdy również


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus
Dlatego Tester - jak nie chcesz duzego to BMW X1 jest miom zdaniem autko - marzenie. Kofferraum jest jak stodola, ja,ja.

Teraz jeszcze sa drogie, ale za rok, dwa, pokaza sie jako "starsze" - 3-4-letnie. To fury na 15 lat...

Opcja są starsze X5, auto na lata.

Jak trafisz na sztukę od fanał to pojeździsz nią kolejne kilka kilka ładnych lat bezproblemowo.

Teść zakochany w XC90 D5, kiedyś przejechał się X6 no i już nie jest takim fanem Volvo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miał bym brać BMW na 15 lat to tylko x6 No gtr tez fajny tylko to nie problem kupić samochód a go pózniej utrzymać a wiadomo jak sie ma pare hobby to kaska sie rozchodzi i oszczedzic coraz ciężej pozdrawiam


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Ludziska po pierwsze w uk nie patrzy sie na spalanie, ekonomie, nie mam jade na stacje i zalewam...

Bartek diesel czy benzyna jeden ciul, kumpel kupil 2-3 lata temu accorda 2.2 2004 rok, na poczatku wymienil wtrysk bo juz byl padniety cena okolo Ł170, do tej pory jezdzi i nic nie wymienial, a byl juz chyba 2x w pl... do pracy ma tyle co ja, okolo 5-10min, auto nagrzewa sie jak wjezdzam na parking w pracy... ja mam stara c klase 2.2 diesel jezdze ponad rok 122tys mil i jeszcze nic nie wymienialem, no moze olej w skrzyni, bo niestety kupilem trafiona (automat)... drugi kumpel ma s klase jak ma Chodi 3.2 diesel, ma blizej ode mnie o polowe do pracy i jezdzi, o fakt ze u niego zaczelo sie sypac, ale nie od tego ze ma blisko do pracy, padlo jedno zaczelo sie sypac wszystko, taki przebieg, okolo 130tys mil czas na wymiany... Poza tym nie ma aut co by sie nie psuly, jak chcesz bezawaryjne auto to kup stara beczke :)

Ogolnie to polecalbym Ci A6 1.9 115 lub 130KM, ja mialem 1.9 115 palila mi 4.5L na trasie, po miescie 5-5.5L jesli juz patrzysz tez na spalanie, a i leciala tez ladnie, ale teraz jakbym bral to 2.7 diesel lub 1.9 ale 130KM... Jesli chodzi o przewozenie akwa to nie uwierzycie, sam nie moglem uwiezyc :) Jechalem do goscia po akwa 4x2x2ft, sump i szafka i to mi wszystko weszlo do vectry 2007 rok 2.2 benzynka, sedan nie kombi, bylem w szoku hehe

Co do filtra czasteczek stalych to roznie, kumplowi w mazdzie 6 padl i Ł2000 za nowy masakra...

Najlepiej kupic skuter, rower albo smarta :)

Jakie auto nie kupisz zawsze bedzie cos sie walic, chyba ze nowe z salonu i po 3 latach na handel, ale to trza zarabiac zeby nie zbankrutowac, bo w ogole nie oplacalne...

Jesli ja bym mial zmieniac teraz auto, a bede zmienial bo rodzinka sie powieksza i niestety juz nei moge patrzec na moc to bede patrzyl na:

bmw x5 moze wyzej

c4 grand picasso

s-max lub c-max

moze jakis jeep

ML

a jak wygram w totka to Porsche Cayenne, moje marzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu kupił Alfe, powody:

- dobrze wygląda;

- odpowiednia ilość "koni" pod maską;

- kilka silników do wyboru;

Mam i jestem zadowolony.

Ps. nie zaczynajcie tylko dyskusji, że się psują itp. - wszystko się psuje.

Dodatkowo jak ktoś nie miał i nie jeździł to lepiej żeby się nie wypowiadał o awaryjności :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt..w kazdym aucie cos sie sypnac moze..roznica tylko taka ze w jednym za 500zl,a w drugim za 5000zl...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu kupił Alfe, powody:

- dobrze wygląda;

- odpowiednia ilość "koni" pod maską;

- kilka silników do wyboru;

Mam i jestem zadowolony.

Ps. nie zaczynajcie tylko dyskusji, że się psują itp. - wszystko się psuje.

Dodatkowo jak ktoś nie miał i nie jeździł to lepiej żeby się nie wypowiadał o awaryjności :)

ach...alfa..mialem kiedys 164 Super..3.oV6...1994 rok..pieknosci i niezawodna...przy 140/h wciskajac gaz w podloge od razu glowe do tylu odchylalo..kiedys rok czasu stalo jak wyjechalem..wrocilem ,przekrecam kluczyk i....chodzi bestia...no alfy to pochwale...awaryjne jak kazde inne auto(aczkolwiek nic nie naprawialem przez 5 lat)..tylko moze troche czesci kosztowniejsze...ale przyjemnie sie lata..

Edytowane przez dziuso27 (wyświetl historię edycji)

Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam c4 grand,automat, diesel , 150tyś przebiegu ,z salonu i nie wiem co to awarie .Auto warte uwagi dla ceniących komfotrt oraz udogodnienia elektroniczne.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem alfe kika miesiecy... ona jezdzila na lawecie a ja peugeotem :) i nie udalo mi sie nia pojezdzic :D hehe kupil ja milosnik marki, ktory stwierdzil ze alfy nie sa do jezdzenia tylko do kochania i podziwiania :)

a bartkowi nie o to chyba chodzi. choc fakt. palila bardzo malo. rzeklbym - wcale :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester moze mojego chcesz kupic :)


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam c4 grand,automat, diesel , 150tyś przebiegu ,z salonu i nie wiem co to awarie .Auto warte uwagi dla ceniących komfotrt oraz udogodnienia elektroniczne.

baaardzo fajny samochodzik !!!grand,albo zwykly c4 picasso...potwierdzam


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko BMW :playing spalanie 3l common rail a ~8 L a , benzyny możne z 9-10 jak chcesz x3 lub x5 to tylko poliftowe tak jak @stani napisał

resztę widzisz w tylnym lusterku ,do X trzeba dolać 2 L więcej


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

A może E60 touring np 525i?

Duże i wygodne auto, miejsce na graty tez się znajdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.