Skocz do zawartości
Przemek

Europa R2 - nowa lampa Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

Na uziemieniach się nie znam, ale podejrzewam, ze dystrybutor PS na UK ma tego świadomość i zadba o to, żeby się nna rynek brytyjski lampa nadawała. Jeśli nie, to nie powinien być dystrybutorem.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam potwierdzonych info wiec nic nie powiem w tym temacie... oby bylo tak ja mowisz....


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darecky3

Przecież na zdjęciach widać, że to nie jest odbłyśnik Lumenarca. Przemek napisał "typu" i pewnie chodziło mu o wielkość, materiał itp. Sfiligoi robi od lat podobne odbłyśniki i jakoś żaden szwajcarski superurząd się do nich nie zgłosił. Nie czaje skąd ta szczególna troska...

Tak, moge ci podac jeszcze liste producentów na rynku USA robiących odbyniki typu Luminarc. Mam nadzieje że wiesz czemu nie muszą sie obawiać jak to nazywasz "super urzedów".

Zadałem pytanie, nie chce przepychanek, lampa mi się podoba to chyba mogę zapytać?

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: jasne, ban, wpie*ol, kurde czasem mam wrażenie, że jak jest jakaś piana na forum to robi się efekt bandy chojraków spod dyskoteki. A po paru dniach jak ręką odjął. Dajcie dorosłym ludziom wyjaśnić między sobą o co komu tam chodzi, a nie wtykajcie pod boki szpilki w każdym jednym temacie. Tego się czytać nie da @michal98.

Ja mało sie udzielam, ale baaardzo dużo czytam i bardzo mnie denerwuje jeśli jest forum tematyczne i ponad wiedzę przekłada się pieniądze. Twoja wypowiedź przypomina mi pewną osobę która powiedziała "My bogaci musimy trzymać się razem bo INNI nas nie rozumieją", bardzo szanuję twoje posty Snocho, oraz to co już zbudowałeś i jestem pełen szacunku ale, to co się tu napisałeś oraz co się tutaj dzieje to już przechodzi ludzkie pojęcie, żeby co drugi post musiał sie "bronić" jeśli tylko napisze cos na temat PS, jak dla mnie to takie działanie zmierza tylko w jedną stronę, nigdy nie kupie lampy PS, a to z tego względu że nie akceptuję hipokryzji :)


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładną ma obudowę i żarniki ta lampa.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, moge ci podac jeszcze liste producentów na rynku USA robiących odbyniki typu Luminarc. Mam nadzieje że wiesz czemu nie muszą sie obawiać jak to nazywasz "super urzedów".

Zadałem pytanie, nie chce przepychanek, lampa mi się podoba to chyba mogę zapytać?

pozdrawiam

Darecky. Oczywiście, pytaj. Nie chcę mi się natomiast wierzyć, że nie przeczytałeś choć skróconej wersji patentu, na który się powołujesz. A dotyczy on odbłyśnika oktagonalnego:

"a reflector hood having a focal point enclosed by side, corner and center reflective panels attached together to form an octagonal-shaped pyramid;wherein the center panel is octagonally shaped along a flat plane and the reflector hood comprises: two pairs of side panels attached to and downwardly depending from the radially outermost portion of the center panel, each side panel being diametrically opposed to another side panel; and two pairs of corner panels attached to and downwardly depending from the radially outermost portion of the center panel, each corner panel being diametrically opposed to another corner panel;so that a plurality of flutes are formed at the intersections of side and corner panels, the flutes reflecting radiation emitted from a bulb positioned at the focal point of the reflector hood perpendicularly downwardly from the flat plane of the center panel."

...i do tego rysunek:

gallery_7670_2418_36204.jpg

Jeśli uważasz, że mamy do czynienia z takim odbłyśnikiem na zdjęciach w pierwszym poście, to możemy dyskutować dalej. Pytanie tylko o czym?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: jasne, ban, wpie*ol, kurde czasem mam wrażenie, że jak jest jakaś piana na forum to robi się efekt bandy chojraków spod dyskoteki. A po paru dniach jak ręką odjął. Dajcie dorosłym ludziom wyjaśnić między sobą o co komu tam chodzi, a nie wtykajcie pod boki szpilki w każdym jednym temacie. Tego się czytać nie da @michal98.

Ja mało sie udzielam, ale baaardzo dużo czytam i bardzo mnie denerwuje jeśli jest forum tematyczne i ponad wiedzę przekłada się pieniądze. Twoja wypowiedź przypomina mi pewną osobę która powiedziała "My bogaci musimy trzymać się razem bo INNI nas nie rozumieją", bardzo szanuję twoje posty Snocho, oraz to co już zbudowałeś i jestem pełen szacunku ale, to co się tu napisałeś oraz co się tutaj dzieje to już przechodzi ludzkie pojęcie, żeby co drugi post musiał sie "bronić" jeśli tylko napisze cos na temat PS, jak dla mnie to takie działanie zmierza tylko w jedną stronę, nigdy nie kupie lampy PS, a to z tego względu że nie akceptuję hipokryzji :)

Gregior, jeśli faktycznie szanujesz moje posty, czytaj je proszę uważniej. Piszesz w swoim poście o tematach, których ja w ogóle nie dotykam, to się nadinterpretacja nazywa. Rzecz o ludziach bogatych bardzo mnie rozbawiła, w dodatku skłoniła do marzeń :blushing:

Przeżyłem na tym forum już na tyle dużo wszelkich rozrób, zadym i rewolucji, że nauczyłem się omijać je z daleka. Jednak dalej nie mogę przejść do porządku dziennego nad tego typu wpisami:

i banan w prezencie

...i myślę o nich dokładnie, to co napisałem w cytowanym przez Ciebie fragmencie.

Jak dla mnie pisać można wszystko, ale niech w tym jest jakiś fundamentalny sens. Jeśli jesteś mi go w stanie wskazać w poście przeze mnie cytowanym i innych bardzo podobnych, których jest wysyp przy każdej zadymie, dołączę Cię do grona moich bogatych znajomych bez badań wstępnych :sorcerer:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale że ja do twoich znajomych ? czuje się zaszczycony :blushing: :blushing:

a czy jak bym napisał tak " i banan w prezencie ;) " to by było odebrane inaczej ? :)

wesołych świat :welcome:


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda pisałem do Gregior'a, ale bardzo dziękuję za życzenia. Również życzę Ci wesołych i spokojnych świąt, a od mojej małej Baśki, która siedzi mi teraz na kolanach serdeczne "a-gu" :baby:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snocho, fajnie ze wyjasniles jak to dziala ale ja juz to wiem dawno i tysace ludzi na swiecie. Ale ja nie o to pytam. Troche sens sie zagubil w argumentacji wiec przyznam ci racje ze nie ma co gadac na temat tego rysunku co umiesciles. Dla mnie proste. Podaje jeszcze raz dla scislosci: luminarc U.S. Patent #: 6,042,250. jak pisalem, chcialem produkowac komercyjnie bo mam sprzet i mozliwosci, pytalem, dzwonilem i dowiadywalem sie. Oficjalnie mi odpowiedziano ze nie wolno i koniec. To nie zwezka Venturiego, ktora sobie zastosujesz wykorzystujac opisane zjawisko. Tu jest patent i jak chcesz korzystac to musisz miec autoryzacje. proste pytanie i krotka opowiedz.

Np. darecky3, gwarantuje ci ze nasz produkt posiada autoryzacje i mozemy tego typu rozwiazanie stosowac w naszych produktach. No i tyle w temacie a nie opisywanie jak to dziala. Elaboratow na temat takiego reflektora sa tysiace w sieci, toz to nie jest tajemica, nawet blueprint jest dostepny na cele DIY i nie jest lamane prawo ale modyfikacje i komercyja dzialalnosc juz tak. Wyglada ze nie dostane odpowiedzi wiec odpuszczam. Zaczne sie upewniac wlasnymi kanalami, bo moze mnie w balona zrobiono i wszystko jest legalne.

Jesli chcesz to cie poinformuje o tym czego sie dowiedzialem prywatna droga.

Pozdrawiam serdecznie

Zycze wesolych swiat i przezabawnej imprezy noworocznej


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, szukasz dziury w całym, masz wyraźnie pokazane, ze to są dwa zupełnie różne odbłyśniki (dziecko by to zauważyło) a dalej rzucasz patentami.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę poinformować ze jest możliwość nabycia lampy z nad tego akwarium w bardzo przystępnej cenie. Prototyp został zawieszony, pomierzony - i teraz czas wrócić do ledów :)

Możliwa jest konfiguracja 2x400W lub 2x250W - w komplecie z dwoma żarnikami oraz 6 świetlówkami. Lampa oczywiście posiada stateczniki w wersji elektronicznej z regulacją mocy(50%/75%/100%) oraz sterowane wbudowanym komputerem 6 świetlówek(bez opcji ich ściemniania)

Osoby zainteresowane proszę o kontakt - work (at) pacific-sun.eu

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.