Skocz do zawartości
Przemek

Europa R2 - nowa lampa Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu(niemal pół roku :) ) zapowiadaliśmy wprowadzenie do oferty dwóch nowych linii lamp.

Pierwsza - to Europa - czyli lampy zbudowane w oparciu o odbłyśniki typu LumenArc(takie jak w Heliosach R2) - oraz 6 dodatkowych świetlówek T5(które mogą być zastąpione modułami LED - niebieskimi).

Lampy posiadają w standardzie balasty elektroniczne - ściemnialne.

Również każda para świetlówek w lampie może być niezależnie sterowana/ściemniana za pomocą wbudowanego komputera bezprzewodowego.

Europa występuje w dwóch wersjach - 2x250W + 6x54W T5 - oraz 2x400W + 6x54W T5.

Poniżej znajduje się kilka zdjęć lampy "live" .. Lampa jest naprawdę duża - ale też oświetli bez problemu akwarium nawet 180cm długie i 120cm szerokie. W swojej klasie - pod kątem wyposażenia czy możliwości - nie ma sobie równych(przynajmniej takich nie znamy - a staraliśmy się zbadać rynek :-) )

Druga seria lamp - to Rea - czyli w pełni sterowalne lampy T5 - występujące w wersjach 6,8 oraz 10 świetlówek.

Każda para może być niezależnie sterowana/ściemniana - przy użyciu bezprzewodowego komputera - programowanego za pomocą aplikacji na PC/Mac.

Więcej o Rea napiszę w styczniu 2013(pokazując pierwsze zdjęcia) - teraz zapraszam do obejrzenia kilku fotek Europy - w wersji 2x400W.

Pozdrawiam!

europa0.jpg

europa1.jpg

europa2.jpg

europa3.jpg

europa4.jpgeuropa5.jpg

europa6.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te lampy są już w sprzedaży ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza setka lamp w tej chwili "się produkuje" - sądzę że będą dostępne w sprzedaży stałej od połowy stycznia(biorąc pod uwagę że ostatnie 10 dni grudnia - to w zasadzie "czas wolny" - także u naszych dostawców.

Cena modelu 2x400W + 6x54W T5 - to ok. 6500zł brutto.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc, coś mi sie wydaje, że Europa ma większe odbłyśniki niż Sfiligoi Infinity, nie mówiąc o ilości T5-tek oraz sterowaniu.

Przemku, jak możesz, proszę podaj gabaryty tego cuda.

Moje gratulacje :clap:


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze,

Teraz dokładnie nie pamiętam - ale na bank ma większe odbłyśniki niż Sfiligoi - na pewno są głębsze, dużo szersze - czyli - jak lumenarki ;-)

A Infinity - odbłyśniki są składane - boki po tzw. skosie, na zakładkę - poza tym - ta dziura na bańkę z drugiej strony... No nie wiem... Jak przyjedziesz - to sobie porównasz ;-)(będzie powód aby podjechać :D )

W Europie możesz wymieniać żarnik bez wycinania otworu w odbłyśniku - i bez problemu możesz go wykręcić.(jest wystarczająco dużo miejsca).

Co do szerokości - coś mi świta ok. 70cm?(potwierdzę w poniedziałek, ok ? ;-)

Dla zbiorników mniejszych i węższych będzie seria lamp - właśnie jak z odbłyśnikami w Infinity(płytszymi) i dostosowana do żarników DE(Fc2) - moc do 250W(ale także 6 świetlówek)

pozdrawiam

Przemek

PS. Zapomniałem dodać - że stateczniki T5 znajdują się w specjalnych, chłodzonych przy użyciu wetylatorów MagLev tunelach. Wszystko jest ultraciche - nie ma odgłośu rozpalania się zarników - dzięki regulacji mocy balastów HQI - nawet wersja 400W - w początkowym okresie akwarium może być używana np. na 50% - co zapewnia dostosowanie aktualnej mocy do posiadanych koralowców itd.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic innego mi nie pozostaje, jak podjechać w poniedziałek do Reef-Shopu.

pozdrawiam

Piotr


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz patrzę w dokumentację - ma 130cm długości.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już jak będą się kształtowały ceny lamp Rea oraz od jakiej świetlówki będą produkowane ? [39W, 54W, ...] ?

Pytanie też, dlaczego od 6 świetlówek, a nie od 4 ?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępne będą lampy na świetlówki - 39W, 54W, 80W.

Modele 6x,8x,10x - gdyż z założenia mają to być modele przeznaczone dla wymagających akwarystów(zbiorniki SPS, mieszane itd)

Moonlight w standardzie w każdej lampie(LED z fazami księżyca).

Co do cen - na pewno będą kalkulowały się w cenach sporo niższych od lamp inny producentów EU - jak choćby ATI.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no piekne lampy Przemo i na bank jedna zawisnie i u mnie w wiekszym baniaku ale to dopiero jak dom stanie bo planuje baniak 160x100x70

wiec lampa idealna dla mnie :thumbsup:

cena wedlug mnie adekwatna ,czy w lampe europa 2x400 i 6xt5 jest rowniez pelne sterownaie sciemniania zarnikow jak i t5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy posiadają w standardzie balasty elektroniczne - ściemnialne.

Również każda para świetlówek w lampie może być niezależnie sterowana/ściemniana za pomocą wbudowanego komputera bezprzewodowego.

TAK, oby był inny komputer niż w lampach LED lub soft inny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji R2 balasty mają trzy stopnie jasności - 50,75 oraz 100% - wprawdzie kontrola będzie odpbywała się za pomocą komputera - jednak nie jest możliwa ze względów technicznych w pełnym zakresie.

T5 oczywiście w pełni sterowalne.

@MIQ

Będzie zbliżony bardzo konstrukcyjnie komputer - gdyż to sprawdzona i pewna jednostka sterująca.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, żeby tak jeszcze coś 1x400W + 4x24 lub 39W w T5... A może będzie?;)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qlfon

1x400W + T5 także będzie - w wersji z 24W świetlówkami - i to również ok. połowy stycznia.

@DarekB30

Czekają tylko na malowanie.. Prototyp jest od miesiąca - chcemy tylko go jeszcze odchudzić - bo mimo 5cm wysokości - przy niewielkich rozmiarach wydaje się być dosyć "grubawa" :-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to mi się podoba - człowiek pomyśli i ma:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mogę zapytać o jeden szczegół, co prawda nie wiem jakie to ma znaczenie dla producenta, ale dla mnie bardzo wielkie. Jak jest ze standardami technicznymi? Czy ta lampa jest bezpieczna w przylączeniu jej do instalacji elektrycznej w UK? W nazwie jest Europa. To jedno. Drugie to jak się ma kwestia zastosowania reflektorów w tej lampie. Sugerujecie że sa tam wykorzystane reflektory typu LumenArc. Oczywiście macie na myśli Luminarc, to po pierwsze a po drugie to sam chciałem podjąć sie produkcji takich reflektorów, podkreślam samych reflektorów i pierwsze co zrobiłem to upewniłem się że mogę to robić legalnie. Jak się okazuje to kształt reflektora jest zastrzezony przez urzad patentu zgloszony przez USA i zatwierdzony nadzwyczajną mocą prawna w Szwajcarii. Jakiekolwiek modyfikacje reflektora, zmiany nazwy na pochodne w przypadku jaki cytujecie LumenArc itp są chronione prawem autorskim nie tylko w zakresie nazwy produktu ale i jego kształtu i specyfikacji. Jedynym wyjątkiem jest jedna firma prowadząca retail sales.

Mam pytanie czy ta lampa jest legalna?

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, "Europa" to kolejna lampa trzymajaca sie nazw ksiezycow z naszego ukladu slonecznego. Phobos, Metis, Triton etc .... Jest i Europa


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta lampa akurat cholernie mi sie podoba i to chyba jedyna rzecz jaka bym chetnie kupil z rodzimego rynku nawet przymykajac oko na cene :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Bartek, rozumiem juz nazwe Europa, spoko, skojarzylem z Europą jako wersją szykowaną na rynek europejski stąd pytanie o instalacje a zwłaszcza końcówki bo jak sam wiesz tutaj jest wyzerowanie i uziemienie oddzielnie i wiele urządzen nie nadaje sie do użytku pomimo stosowania tzw przejściówek do gniazdka. Nurtuje mnie natomiast legalność tej lampy, gdyż pomimo nawet pewnych modyfikacji kształtu reflektora w dalszym ciągu zachowuje linie załamań diamentowych, na które nałożony jest patent i zakaz stosowania tego typu elementów w celach komercyjnych, nawet jeśli ilość ścianek i załaman oraz wymiary są inne. Żeby nie było że wytrzepuje sobie dane z księżyca to podam: luminarc U.S. Patent #: 6,042,250. Za pełne dane trzeba zapłacić niezłą sumke ale mam bardzo dobre dojścia i znam specyfikacje i warunki patentu ale nie podam. Ciekaw jestem jak to rozwiązał producent lampy Europa. Cena dość wysoka, podoba mi się, ale nie chce aby ktoregoś dnia zarekwirowano mi produkt prosto z domu bo w tym przypadku to tak działa. Wiec jest legalna?

Pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaję że następny temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darecky3

Przecież na zdjęciach widać, że to nie jest odbłyśnik Lumenarca. Przemek napisał "typu" i pewnie chodziło mu o wielkość, materiał itp. Sfiligoi robi od lat podobne odbłyśniki i jakoś żaden szwajcarski superurząd się do nich nie zgłosił. Nie czaje skąd ta szczególna troska...

EDIT: jasne, ban, wpie*ol, kurde czasem mam wrażenie, że jak jest jakaś piana na forum to robi się efekt bandy chojraków spod dyskoteki. A po paru dniach jak ręką odjął. Dajcie dorosłym ludziom wyjaśnić między sobą o co komu tam chodzi, a nie wtykajcie pod boki szpilki w każdym jednym temacie. Tego się czytać nie da @michal98.

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snocho faktycznie darecki troche przsadza ale jego pytania nie sa z palca wyssane. W UK maja jopla na punkcie bezpieczenstwa do tego stopnia, ze kolega ktory mial w domu niewielki pozar nie dosc ze nie dostal odszkodowania z powodu uzywania polskiej suszarki z nieuziemiona przejsciowka to jeszcze na dodatek dostal gruby mandat ze w czujnikach dymu byly stare baterie! durny kraj pod tym wzgledem i jest to fakt :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.