Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Wczoraj nabyłem 4 cm hepatusa, wiem wiem zaraz posypia się gromy.

A więc wyjaśniam po pierwsze nie mogłem się oprzeć po drugie do końca roku stawiam wiekszy baniak = nowy większy dom dla Heńka.

Co do hepatusa. Wczoraj wieczorem został wpuszczony do zbiornika i po kilku minutowym szaleństwie zaginął wśród skał. Dziś rano po poszukiwaniach znalazłem go w malutkiej szczelinie skalnej do której się wcisnął. Po wydostaniu cały dzień pływał noramlnie w między czasie musiałem odłowić garbika, ponieważ o mało nie zamęczył Heńka. Pobierał mrożonki z czosnkiem, poskubał algi i spiruinę. Około 19 zaszył się znowu w szczelinie skalnej, czy to jest noramlane, czy to może stres ??? Co ma robić czy może nie reagować i czekać do rana. Chyba nie mam go codziennie wydobywać ze skały. Co z model się trafił.

Edytowane przez demondemon (wyświetl historię edycji)

Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdania pewnie podzielone, ale do "konca roku" (czyt. Caly rok), to hepatus Ci nie przezyje w tej ilosci wody...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze spokojnie przezyje jesli ktos w 300 litrach trzyma 2 lub wiecej pokolcow i wiele innych ryb to jeden da sobie rade w takim zbiorniku


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatus przynajmniej na razie czuje się dobrze. Apetyt ma taki że błaznom z pysków wyrywa. Najlepsze jest to że co wieczora układa się w wąskiej szczelinie w skale i śpi, dziś pobił swój rekord wstał około 11.30. Dziwne zachowanie, ale może mój to śpioch :thumbup:

grdm.jpg

PS

Jakby ktoś reflektował to podzielę się lasem po prawej stronie baniaka to chyba anthelia, strasznie rośnie.


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co słychać , jak rozwija się akwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Akwarium powoli się rozwija, najważniejszy problem to inwazja glonów kulkowych. Po dołożeniu ledów jest w sumie 90W widzę przyrosty sps'ow, szkoda że czekałem tak długo. Następny etap to postawienie większego zbiornika, ale niestety to trochę kosztuje :-)

b1d1dff9b2e1ac8fm.jpg

d3abb6358765bbafm.jpg

17e939d4834ca562m.jpg

cf3bf1e56920c6bbm.jpg


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hepatus w 140l biedny zwierz...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po sporej przerwie wklejam kilka zdjęć.

Poniżej koral, który mam już około roku lecz brak przyrostów, ma ktoś pomysł co zrobić. Dziś robione testy NO3, PO4, Ca,Mg wszystko ok jedynie wahania KH 0d 6,5 do 8 dziś.

1JPG_wrxxqae.jpg

Poniżej mój ulubieniec już za chwilę popływa w nowym akwa 400l.

2JPG_wrxnphe.jpg

Na koniec zoa, które to ostatnio bardzo fajnie rosną.

3JPG_wrxnphh.jpg

Myślę że są to jedne z ostatnich zdjęć przed przeprowadzką. Już nie mogę się doczekać nowego urządzania i zabawy ze skałą, moim zdaniem to jedno z najprzyjemniejszych zajęć przy starcie :thumbup:

Edytowane przez demondemon (wyświetl historię edycji)

Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.