Skocz do zawartości
dawid

akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

chciałbym założyć małe akwarium ok 60 l.Jednakze w pokrywie jest 1 sietlowka 15W wiem ze to nie wystarczająco dlatego aby uzyskac wlasciwa moc 1w/l uzyje swietlowek kompaktowych + aktynika.Nie mam natomiast pomysłu na filrację.W związku z tym prosiłbym przestawienie taniej ok 200zł opcji (konkretnie co potrzebuje)filtracji i ,odpieniania, Filtr skilter mnie interesuje.Gdzie mozna nabc tanią wodę w trójmieście? Dziekuje za odpowidzi i sugesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echh za 200 zl to nic nie zrobisz bo sama skala do twojego akwa w najlepszym przypadku bedzie kosztowac 480 zl


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jedno "zero" za mało napisałeś


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku i okolicach masz wybór:

nano-reef.pl w Wejherowie

siren.pl w Gdańsku

aquarius.ima.pl - gdzieś się przenosi w okolicach Gdyni


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko to sa raczej drogie sklepy,dlatego prosze o wskazanie tanich produktow ktore jedakze pelnily beda swoją rolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawid :

W związku z tym prosiłbym przestawienie taniej ok 200zł opcji

Chomik.

Chomik+klatka+sciolka+poidlo+zarcie=200zl.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :
dawid :

W związku z tym prosiłbym przestawienie taniej ok 200zł opcji

Chomik.

Chomik+klatka+sciolka+poidlo+zarcie=200zl.

Wiesz co Piotrek gość chce morskie zwierzatko mieć a nie chomika.

Tak na poważnie to za 200zł z morskich to tylko

Swinka morska+ klatka+sianko lub trociny+zarcie i jeszcze na browka zostanie :)

Niestety nawet moje wyszło ponad 500 zł (a ma tylko 30l)

bez korali tylko skała i kilka zwierzaków.

Sól + 2 kg skały + krab i tylko tyle no moze oświetlenie do morskiego - nic wiecej sie nie wykombinuje

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tynio, jest takie powiedzenie,

/z piasku bata nie upleciesz/

albo bardzije wulgarne

/szklem d.... nie podetrzesz/

Akwarium morskie to nie jest to samo co slodkie, tyle ze woda slona. Niestety trzeba sie liczyc z pewnymi, wcale nie malymi kosztami. A po pewnym czasie koszty utrzymania przekraczaja koszty zalozenia.

Dawid (Dawidek) pewnie byl z mama w kinie na filmie "gdzie jest nemo" [czy jakos taki tytul], i zapragnal tez miec w domu solniczke.

A ze w swince-skarbonce pusto wiec i jedzie po kosztach.

P.S. Moze powyzsze zabrzmialo niegrzecznie, ale naprawde w dziale dla Nowicjuszy jest pare postow o zakladniu akwa i ile to kosztuje. Co mozna zastapic, a co niestety trzeba kupic.

Skaly niczym sie nie zastapi

(no moze z wyjatkiem Fish Only :) )


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku z docinkami chcialbym zaznazyc ze na ten cel chce przezn aczyc ok 1000 zł a za 200zł to mial byc sam filtr z odpieniaczem.Dziekuje za rady ale chomika nie potrzebuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj gdzies w ogloszeniach, miniflotor na poczatek bylby dobry do 60l.Z pompka jak dobrze poszukasz zamkniesz sie w 100zl spokojnie. I nie przejmuj sie tymi zgrywusami, Polak jak sie przerzuci z malucha na duzego fiata zawsze czuje sie jak mistrz swiata;) pozdro i zycze wytrwalosci


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawid :

w zwiazku z docinkami chcialbym zaznazyc ze na ten cel chce przezn aczyc ok 1000 zł a za 200zł to mial byc sam filtr z odpieniaczem.Dziekuje za rady ale chomika nie potrzebuję.

Myśle że i 1000 zł z biegiem czasu moze byc mało

Na poczatek zastanów sie nad wodą (z RO lub destylowaną z apteki-np. nie taką do żelazek za 1,99zł z marketu)

Jak masz juz filtr RO to mozesz planowac dalej (lub stały dostep do wody- na kranówie daleko nie zalecisz)

Potem zastanów sie nad oświetleniem ile masz watów ??

15W to za mało na moje 30l poszło ledwie 40W

minimum licz te 2x24W T5 (to jest naprawde minimum )

Masz juz oświeltenie ??

To teraz kup sobie dobrej soli na 60l starczy Ci np. TM 4 kg (zalanie + podmianki)policz ile Ci kasy zostało.

Cos tam asz to spoko kupujemy odpieniacz (jak masz zamiar mieć tylko 60l i nie planujesz nic więcej nić 120-130l) np. taki tani miniflotor na kosteczkę do tego pompka i kilka kostek na wymianę.

Teraz coś do filtracji (wyłapywania syfu z akwarium )

Polecam np AM oceanrunner PF 1000 do tego jakąś nakładkę by robiła ala fale (w dziale "Targowisko" -kolega Wiesław Z. napisał ze zakupił kilka)

do takiego akwarium nic lepszego nie znajdziesz za taką kase.

To juz mamy sprzęt :)

Ile kasy zostało policz

Teraz kupujemy prawdziwy filtr czyli ..... ??

Własnie żywa skałke myśle że jak znajdziesz bardzo dobrej jakosci za rozsądną cene starczy Ci około 8-10 kg (znaczy lekka i porowata jak pumeks)

Podejżewam że na tym koniec a jeszcze kilka drobiazgów by sie zdało.

JA Ci pomogłem jak mogłem , polceam Ci na poczatek poczytać forum ,kupić dobra ksiązkę i zastanowić sie oraz przeliczyć na ile Cię stać oraz co chcesz mieć w akwarium i jakie akwarium.

Nie myśl że ludzi na tym forum odrazu chca byś zaprzestął myśleć nad morskim , każdy sie cieszy jak jest następny morszczak z jego rejony/okolic.

Już dla wielu z forum przestało sie podobać opisywanie jak sie zakłąda akwarium morskie bo:

- kilka razy to było

- jest przynajmniej 6-8 wątków o tym jak ktos zakładał akwarium (np. ja czy SMK czy kilku innych)

- jest wyszukiwarka gdzie można znaleść co co sie interesuje

Myśle że policzysz i poszukasz ile moze Cię kosztować takie akwarium oraz sam dobierzesz podstawowy sprzęt a potem sie z nami podzielisz co wybrałes i zapytasz co sadzimy o tym

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci doradzam abyś filtracje mechaniczna bo o niej pisze rozwiazal tak-pompa cyrkulacyjna z gąbką to ci wylapie syf z wody resztę załatw odkurzaczem na baterie przy okazji czyszczenia dna reszte badziewia pozbedziesz sie podmianach wody:)a odpieniacz wedle kasiury jaka dysponujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekje za pomoc.Niesety t5 ni moge miec ze wzgledu na długość pokrywy.Jest jakas inna mozliwsc ze wzgledu na odpieniacz poniewaz akwa ma stac w sypialni i dlatego odpieniacz na kostke by mi przeszadzal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka cyrkulacyjna czyli taki zwykły filtr wewnętny co mam w słdkowodnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid jak to nie da sie wlozyc T5 pod pokrywe 60cm akwarium? Mi sie udalo :) Nie wyglada to moze najestetyczniej bo z jednej strony trzeba bylo wyciac male koleczka zeby sie oprawki zmiescily :) no ale nie chcialem zadnych wynalazkow typu PC tylko normalne T5.

Co do pompek cyrkulacyjnych to wlasciwie moze byc taki filtr wewnetrzny tylko zwroc uwage zeby cyrkulacja byla PRZYNAJMNIEJ 10xobjetosc zbiornika/godzine a najlepiej jeszcze troche wiecej. Lepiej jest do tego celu uzyc dwoch pompek niz jednej.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawid :

Pompka cyrkulacyjna czyli taki zwykły filtr wewnętny co mam w słdkowodnym?

oczywiscie problem z tym taki że co 3 dni trzeba czyscic tą gabke ,bo spada ilosc wyrzuconej przez nia wody-to widac wizualnie bo wydmuchuje jakby powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma jakiegos gotowgo zestawu filtracyjnego niezbyt drogiego z odpieniaczem (byle nie na kostkę)? który mógłbym zamontowac na zewnatrz akwarium ,jakis filt kaskadowy czy cos takiego?i prosze poleccie mi jakas dobrą książkę pozrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ dawid-nie myl pojeć typu filtracja biologiczna typu odpieniacz,a mechaniczna typu odchody ryb to nie jest tak jak w slodkim baniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Biostar Flotor masz tam odpieniacz oraz gabke rotacyjna ja tego uzywam


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morske generalnie sila rzeczy i tak bedzie glosniejsze od slodkiego. chocby dlatego ze na jednej pompie daleko nie pociagniesz a wiecej pomp = wiekszy halas. ze swiatlem nie eksperymentuj, wciskaj t5, jeden nasz kolega z forum tez z tym kombinowal i wlasnie przezywa fale "niewyjasnionych" zgonow w akwarium. tego flotora wielu ludzi z powodzeniem uzywa w malych baniakach wiec z czystym sumieniem mozna chyba go polecic


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go mam i prawie wogole go nie slychac pracuje ciszej niz pompa do cyrkulacji.Ja narazie jestem zadowolony z niego


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie w gdańsku mozna kupowac wode destylowana ile kosztuje litr? słyszałem ze w sklepie okaz jest za 30gr za litr ale nie jest to sprawdzona informacja ,nie mam pojecia gdzie on jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.