Skocz do zawartości
woodcoat

Reef by woodcoat !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyny sens podmiany jaki teraz widze (widzac wyniki testow) to rozcienczenie NO3 . Ale to trzeba by zrobic z 50%.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, soli używam ze sklepu Akwa Marin z firmy AQUAFOREST Full Synthetic Sea Salt

Co do podmian to dlatego że usuwam zbędne substancje, które zwykle trzeba przekształcają się w cyklu azotowym, to pomysł na szybsze przejście przez ten cykl azotowy.

Właśnie Tester oto mi chodziło :):thumbup:

Przecież zawsze można błędy popełnić i to może nauczy pokory :)

Nic nie piszecie o wynikach testów ?

Edytowane przez woodcoat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu pisac? Przeciez na pewno wiesz czy odbiegaja od norm czy nie. Azotany zabijaja. A reszta i tak nie ma znaczenia na tym etapie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za bogata sól wg mnie na początek.. wystarczy Instant Ocean.. nie ma co u ciebie mikroelementów zużywać


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pusty baniak to po jaką ch--- robisz podmiany.Wybij natychmiast aiptasię,a glony olej bo po dojrzeniu baniaka same odjadą.Jak od razu nie zrobisz porządku z aiptasją ,tyo za rok po wydaniu ogromnej kasy przegrasz z tym badziewiem.Walczę z tym g-- od roku.Kupiłem dwa "brzydale"które żrą cenne korale a aiptasie czasami.Nie mogę wpuścic Chelmona lub Aurigę lub Kleini bo mam duże,b.drogie przydacznie.Wygrałem wojnę z wirkami ,z bioptrisem,z cyjano i zwszystkimi plagami akwa.morskiego a to g---- mnie wykończy.Zbudowałem aparaturę do ich wypalania prądem stałym.W polu elektrycznym rozpadają się na taką białą zawiesinę, a za tydzień wracają , a ja dostaję p---.bo już nie mam pomysu na walkę z tym g---.Po kilku latach przygody z akwarystyką morską , i po wydaniu ogromnej kasy padam na buzię.Przegrywam z z aiptasią.Jak jeszcze masz możliwość ,wyszoruj skałę i nie pękaj..Glony to jest pikuś -przy aiptasji.


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pięknie Ci się powodzi z aiptasiami, co mogę to jedynie współczuć na odległość, dziś próbowałem usunąć dranie, lecz bez powodzenia, bez wyciągnięcia skały daremne trudy :rant:

Choinka, nie mam możliwości wyciągnięcia tej skałki na której znalazły sobie aiptasie dom, a są tam dwie gigantyczne takie na 7 cm każda, musiałbym cały baniak wylać, całą skałę wyciągnąć i dopiero dostałbym się do nich, qurde no nie wiem czy trzeba koniecznie od początku baniak zakładać? Pewnie AndrzejG byś tak zrobił ?

Jest na dzień dzisiejszy jeszcze kilka mniejszych, też je usuwać ?

Gość ze sklepu został poinformowany o tym co mam w baniaku i stwierdził - nie ruszać jeśli nie mam możliwości wyciągnięcia skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za bogata sól wg mnie na początek.. wystarczy Instant Ocean.. nie ma co u ciebie mikroelementów zużywać

Chyba pomyliles sole.Aquaforest FSSS jest wlasnie sola uboga.Wzbogacona o mikroelementy jest w wersji FSRS.Sam uzywam do podmian FSSS w moim RM (zalany 3 miesiace temu) i jestem zadowolony :)

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No pięknie Ci się powodzi z aiptasiami, co mogę to jedynie współczuć na odległość, dziś próbowałem usunąć dranie, lecz bez powodzenia, bez wyciągnięcia skały daremne trudy :rant:

Choinka, nie mam możliwości wyciągnięcia tej skałki na której znalazły sobie aiptasie dom, a są tam dwie gigantyczne takie na 7 cm każda, musiałbym cały baniak wylać, całą skałę wyciągnąć i dopiero dostałbym się do nich, qurde no nie wiem czy trzeba koniecznie od początku baniak zakładać? Pewnie AndrzejG byś tak zrobił ?

Jest na dzień dzisiejszy jeszcze kilka mniejszych, też je usuwać ?

Gość ze sklepu został poinformowany o tym co mam w baniaku i stwierdził - nie ruszać jeśli nie mam możliwości wyciągnięcia skały.

Na mniejsze jest sposob,ktory polecono mi tu na forum-jesli wystaja z dziury zakleic klejem o konsystencji kitu (moze byc nawet Poxilina). Sprawdzone - dziala;)

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura ! mialem aiptasie i polecam wundermani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupię wundermani bo nie mam jak, bez rozbiórki, wyciągnąć aiptasi, zobaczymy, najwyżej jak sobie krewecia nie poradzi to trza będzie użyć radykalnych środków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m

Koledzy, mialem z apitasia problem przy zakladniu , zostawilem nie ruszalem zeby sie ie rozsypywala po skalach trooszke sie rozmnozyla ,a jak minelo dojrzewanie zakupilem wundermuni, kilka szt bylo nrawde ogromnych, ale po kilku dniach znikly najpier najwieksze a pozmiej jak tylko cos sie pojawialo to czerwome berety robily nalot i po kakrociu . mialem 2 szt 1 odeszla na wieczna rafe, ale pozosta 1 terminator i nie pozwala sie chwastowi rozrosnac. pozdrawiam i przepraszam za brak polskich loter :chris:


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszystkiego naj na święta, co by nam baniaki dorastały jak najlepiej :)

Pozdrowienia

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.