Skocz do zawartości
Marcin1982

[200] Łódzka solanka

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin poradzisz sobie, bo ta solanka Twoja coraz ładniej sie kreci i tak na nią czekałeś. A jak komuś coś nie pasi to zawsze możemy się na jakąś sałatkę z owocami morza szczepakmi zrzucić (u mnie tyle tego palythoa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, jak będziesz do mnie jechał to pamiętaj o tym aparacie ,który ostatnio przywiozłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, jak będziesz do mnie jechał to pamiętaj o tym aparacie ,który ostatnio przywiozłeś :)

Nikonka na jak dlugo potrzebujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa sposoby

na kota:

1.pokrywa

2.zwrócić mu wolność

na innego mieszkańca:

1.klamka pod prąd

2. niech mu ziemia lekką będzie

na żonę:

1.rozwód

2.odesłać do producenta (wada ukryta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa sposoby

na kota:

1.pokrywa

2.zwrócić mu wolność

na innego mieszkańca:

1.klamka pod prąd

2. niech mu ziemia lekką będzie

na żonę:

1.rozwód

2.odesłać do producenta (wada ukryta)

e mądrala , jest tylko jeden sposób na te wszystkie plagi pozabaniakowe :

- cza se wszystko dobrze wychować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skończcie już poza tematyczne wywody :) baniak jest, baniak istnieje, niedługo przyjadą kolejne spsy, mam nadzieje,że wpadnie też Adam z ludzkim aparatem to wstawię jakieś nowe fotki i filmik :)

Może znacie jakieś dobre sposoby na aiptazję , bo moje 4 sztuki wundermanii nie są nimi kompletnie zainteresowane, brzydal odpada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją jedyną wurde przegłodziłem w sumpie przez kilka tygodni, wróciła do baniaka dopiero jak grzecznie wyżarła wszelkie ukwiały z sumpa i podrzuconych do niego skałek. Po przeprowadzce wykańczała zarazę po sztuce dziennie - aż do pełnej likwidacji :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja tych swoich leniuchów nie wyłapię w akwarium,żeby wrzucić do sumpa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja tych swoich leniuchów nie wyłapię w akwarium,żeby wrzucić do sumpa :)

mam tak samo , wundermanii są przereklamowane , albo mamy jakieś chińskie podróbki .

u mnie aiptasie wyżarła Auriga , niestety wydałem ją i okazało się po kilku dniach że cfana aiptasia robi come-back , ukryta w niedostępnych szparach nagle eksplodowała nie widząc wroga , przynajmniej dzikie rurówki które Auriga zamęczyła również powróciły z pióropuszami nastroszonymi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem jeszcze Red Sea Aiptasia X, zobaczymy czy ten środek coś zadziała. Jutro będę walczył, za kilka dni dam znać czy coś pomogło, choć czytając opinie to różowo nie będzie,ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadna ryba przyjęta tymczasowo do baniaka na wykończenie plagi nie da gwarancji zlikwidowania aiptasji - po prostu w wiele miejsc nie jest w stanie sięgnąć...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadna ryba przyjęta tymczasowo do baniaka na wykończenie plagi nie da gwarancji zlikwidowania aiptasji - po prostu w wiele miejsc nie jest w stanie sięgnąć...

dokładnie jest tak jak prawisz , ale nie mogłem dłużej mieć tej Aurigi mimo że rybcia przepiękna i żywotna , niestety zamęczyła mi ogromną eufilię , z około 20 polipów zostało 7 , no i przy tej Auridze mozna było zapomnieć o jakiejkolwiek rurówce w aquarium .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

Fotki nadal słabe :( na razie baniak wygląda jak mała szczepkownia, ale spsy powoli rosną. Kolory jeszcze słabe,ale na walkę o nie przyjdzie czas później.

Seriatoporacaliendrum2_zps839259c0.jpg

Montiporagreen1_zps93e9d04d.jpg

montiporared3_zpse63edee4.jpg

Montiporagreen2_zps03588fe2.jpg

Montiporared1_zps4ff305a7.jpg

Seriatoporacaliendrum1_zps72d43371.jpg

Acropory_zpsa4a8fc24.jpg

ogolny_zps2e09e496.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, oczami wyobraźni, widzę baniaczek cały zarośnięty ;)


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super coraz fajniej to wygląda szkoda że fotki nie pokazują jeszcze fal na żywo pewnie to robi kosmiczne wrażenie

ps. fajny masz czyścik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium na żywo super, generalnie oświetlenie też jest ciekawe :) Te Diody LED wypalają się co jakiś czas i też trzeba je wymienić czy cały czas tak jak teraz zostaje beż żadnych wymian ?? Bo powiem że ciekawy efekt świetlny a i tym Twoim sztywnym patyczkom też odpowiada bo ładnie wyglądają :) ale ta Twoja żaglówka to podług mojej to olbrzym :) Czyżbyś też miał problemy takie jak ja z Babciunią lub mamunią która marudzi ja robiłem po swojemu i pokój mam teraz bez klamki otwieram z klucza i nikt nie powołany tam nie wejdzie,Kot wchodzi tylko jeśli ja go wpuszczę,żony nie mam i pewnie długo jeszcze mieć nie będę bo i tak prawie wszystkie są marudne i wredne mało Która ma w porządku Charakter i nie denerwuje bez potrzeby, nie wiem czyj to Pokój ale jeżeli to jest twój to zrób podobnie :)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim ledy się wypalą to zdążę zmienić baniak dwa razy.

Spsom to światło odpowiada, przyrosty są całkiem fajne, oczywiście są to proste gatunki.

Z żółtkiem zrobiłem błąd, w tym rozmiarze jest za duży dla mnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest ok to jest Ryba powolna da sobie radę lub jak zauważysz że jest mu ciasno To Adamowi zrobisz prezent i daj jakiś inny e-mail bo na ten próbowałem wysłać to mi serwer odrzuca :)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz u siebie żółtka flegmatyka :) mój jest dość żwawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, wpadnij do mnie, zobaczysz na żywo :)

Baniak ma się całkiem dobrze, nadal wygląda jak szczepkownia, ale korale rosną całkiem nieźle, rozglądam się teraz za jakimiś łatwiejszymi acroporami.

Nie mam niestety dobrego aparatu :( i te moje fotki wychodzą dużo gorzej niż baniak wygląda w rzeczywistości.

Fotki zrobię po świętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, wpadnij do mnie, zobaczysz na żywo :)

wpadł bym i do Ciebie i do Adama.S ale wiesz poruszam się rowerem a obecna "wiosna" wcale nia zaprasza na dwa koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.