Skocz do zawartości
darpo

zarosniete skaly POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Co do cyrkulacji polecam Tunze. Są do podpięcia pod falownik i bez takiej możliwości. Ja mam jedną ale tą mocniejszą 12000l z falownikiem i fotokomórką. Daje nieźle a w nocy ryby mają spokojniej.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu w ilu litrach dmucha ta 12 000 ? bo ja wlasnie sie zastanawiam czy 7000 nie bedzie ciut za mocna do mojej 250-tki

Edit

ok, juz doczytalem w innym poscie ile litrow :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildom myślę, że będzie ok. Przy tych 12 tys. musiałem ustawić ją po przekątnej akwarium. Czyli pompa jest blisko przedniej szyby i dmucha w przeciwległy róg. Przy pełnym ciągu blisko wylotu pompy jest sztorm, więc korale muszą być oddalone od niego. W nocy daje 4000l/h i jest spokojnie.

Mi się podoba, a na żywo na płytszych wodach i tak "wieje" dużo lepiej


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wildtom :

... czy 7000 nie bedzie ciut za mocna do mojej 250-tki

Tez sie zastanawiam (jeszcze nie nad kupnem, ale ...) i do moich 300 litrow chyba bedzie jednak lepiej te 7000 l.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim baniaku mam 2 tunze 6060 maja po 6000l nie liczac delteca glownej 7500l i powiem ze to malo bede zamienial je na 6080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac miejsca w ktorych woda ma slba cyrkulacje chocby po wsypaniu pokarmu lub falowaniu Xeni na poczatku strumien od pompy jest dosc silny lecz na dlugosci u mnie 200cm trci moc i jest bardzo maly dlatego chce zmienic na mocniejsze pompy lub cos dolozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darpo

Brazowe glony moga wskazywac na obecnosc Si w akwarium lub jezeli tam jest zero to w wodzie w ktorej rozpuszczasz sol lub w wodzie z sola. Ciekaw jestem czy juz mierzyles Si w tych trzech miejscach?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie Jesteś jeszcze klubowiczem więc nie masz zakładki "moje pliki" nie możesz umieśćić zdjęc

umieśc fotki na tym serwerze http://tinypic.com i skopiuj link tutaj

http://www.aquareef.fora.pl/viewtopic.php?t=388

a tu małą instrukcja obsługi :D


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz przyczyna jest za wyskokie stezenie krzemianow w wodzie . Czy stosujesz filtr RO w kombinacji z dejonizatorem? Wlasnie, nie napisales nic czy uzywasz RO, przyczyna lezy IMO tutaj.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest poziom Si na odcieku? Zmierz bo czuje ze masz konkretny poziom krzemianow w wodzie wodociagowej i RO po prostu to przepuszcza.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja membrana klekla po jakis 18 miesiacach :) wiec kupilem sobie nowa filteca i dokladnie ten sam filtr di o jakim pisze @eltom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.