Skocz do zawartości
darpo

zarosniete skaly POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tez problem cyjano i nie wiem jak sie tego gow.... pozbyc, zwiększyłem zasolnenie, zwiększyłem cyrkulacje sa efekty poprawa o 50% ale nadal to gow.... rosnie, jakie polecicie test na badanie krzemianow?

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano to nie krzemiany, krzemiany to okrzemki :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki AquaManiac za uswiadomienie, jednak nie wynika z tego jak mozna pozbyc sie cjano!

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z innymi glonami, same przyszly same pojda,u mnie przez prawie 2 miesiace byly "zjadly" co mialy zjesc i znikly tak samo szybko jak sie pokazaly


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darpo

Mysle, ze jezeli tak dlugo utrzymuja sie okrzemki to otrzymuja pokarm z zewnatrz. Ten pokarm to moze byc Si. Czy masz rowniez dejonizator (zywice) i czy za zywica tez mierzyles Si i jakim testem?

W wodzie z kranu prawie zawsze jest Si. Osmoza nie zatrzymuje 100%. Jezeli mierzyles za osmoza i przed zywica i wyszlo zero to z duzym prawdopodobienstwem Twoj test nie jest najlepszy.

Nie wiem czy to Ci pomoze ale mierze testem Salifert i gdy pokazuje nawet najmniejsze zabarwienie czyli minimalna ilosc Si w wodzie po RO i DI to zmieniam zywice.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miezylem si testem Salifert i pokazuje 0b w zbiorniku jak i za filtrem RO od tygodnia zastosowałem zywice mam nadzieje ze cos pomnoze chodz wszędzie mam 0(jaki pokarm zastosowac bo uzywam przez caly czas mrozonego) moze to jest przyczyna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Si na wylocie z DI = 0 i woda z sola do podmianek nie ma Si i jezeli PO4 w akwa = 0 i pluczesz pokarm mrozony to mozesz przestac go plukac zeby jednak PO4 bylo wykrywalne ale mniejsze niz 0,1 mg/l. To tez moze byc powodem powstawania cyjano - zbyt czysta woda lub zachwianie rownowagi miedzy NO3 i PO4.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.