Skocz do zawartości
_Robert_

odleglość akwarium od ściany

Rekomendowane odpowiedzi

Ile cm od ściany macie swoje zbiorniki? Ile potrzebuje miejsca na kable, magnesy od pomp? 2-3 cm wystarczy? chciałbym aby akwarium stało maksymalnie blisko ściany tylko nie umiem doprecyzować tego "blisko". Prośba o pilna odpowiedź bo potrzebuje szybko ustalić na jaka długość zburzyć ściankę działową która zakryje jeden z boków akwarium i ma się z licować z przednia szyba. Ekipa remontowa wchodzi we wtorek:)

Załączona grafika robiona na szybko ale mam nadzieje pokazuje istotę problemu.

post-15515-0-80799100-1356964867_thumb.png

wszystkiego dobrego w nowym roku wszystkim morszczakom! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak samo postawione akwarium..

Minimum taka aby Ci wtyczka od zasilania 220V przeszła :)(ta duża)

Jak to się zmieści - to reszta też :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek dzięki za szybka odpowiedź!

Trochę jednak jeszcze podrąze dla pewności:)

Piszesz że duża wtyczka... a ta ma 250V nie 220V. Którą miałeś na myśli pisząc duża 220 czy 250?

Sprawdziłem sprzęty domowe:) i wszędzie mam 250V a żeby taka wcisnąć potrzebuje dokładnie 3,5 cm przerwy za akwarium.

Wychodzi że ścianka powinna mieć 63,5cm(akwarium 60cm plus 3,5 cm na wtyczke). Ktoś zaneguje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie dostawić do samej ściany ? jak na jednej stronie nie będzie magnesów, wtyczek itd. to chyba nie problem.

wszystkie kable pójdą po tej stronie co komin zewnętrzny (swoją drogą może lepiej go zlicować z przednią szybą), cyrkulację dać po jednej stronie (magnes w kominie może być)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapragnie mieć koronę na akwarium to też musi być zachowany niewielki odstęp od ściany.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kable beda wychodzily z szafki pod kominem to odstep wystarczy na grubosc kabla, abo wcale - mozna je puscic góra. korone tez mozna tak zbudowac zeby nie wystawala z tylu akwarium, wiec jak chcesz to mozna dosunac calkiem do sciany, ale osobiscie zostawil bym sobie szpare na reke z lokciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć szpara daje większe techniczne możliwości manewrowania.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw wszystko przygotowałem ,potem dosunąłem do ściany i dopiero zalałem. Była to najgłupsza rzecz jaką mogłem zrobić już z 10 razy żałowałem że chociaż 3 cm nie zostawiłem no ale brak doświadczenia i wyobraźni. Teraz jestem na etapie wymiany lampy i nie dość że nie mogę przełożyć wtyczki od nowej to nie mogę wyciągnąć kabla od starej :D Na szczęście niedługo zmieniam na większe i tam juz zostawię szparę z każdej strony bo na bank kiedys się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 cm !!! ale mój zbiornik ma 180 cm szerokości... Ja się mieszczę i bardzo się z tego cieszę bo nie wyobrażam sobie szukania kabli za zbiornikiem. Ponad to udało mi się zlokalizować już 3 rybki, które okazały się chore, a dzięki dostępowi udało się im uratować życie...

Edytowane przez nemo (wyświetl historię edycji)

1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tyle miejsca żebyś w razie czego mógł całą powierzchnie szyby przy ścianie dotknąć ręką - będziesz kiedyś chciał np. zmienić ustawienie cyrkulacji i będzie d**** bo nie dasz rady suchej części magnesu zaczepić we właściwym miejscu.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Z tego co piszecie warto żebym miał kilka cm w zapasie za ściana.

A co myślicie o tym aby wszystko było po stronie na której będzie komin zewnętrzny? Czy da się ustawić cyrkulacje mając dwie pompy na jednym boku akwa? Wiem że dużo zależy od ułozenia skaly ale czy samo założenie jest ok czy z góry skazane na porażkę? Konkretnie mam tutaj na myśli rozwiązanie gdzie wavebox ukryty byłby w kominie a druga pompa umieszczona na tym samym boku. Nie musiałbym wtedy nic kombinować z kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek dzięki za szybka odpowiedź!

Trochę jednak jeszcze podrąze dla pewności:)

Piszesz że duża wtyczka... a ta ma 250V nie 220V. Którą miałeś na myśli pisząc duża 220 czy 250?

Sprawdziłem sprzęty domowe:) i wszędzie mam 250V a żeby taka wcisnąć potrzebuje dokładnie 3,5 cm przerwy za akwarium.

Wychodzi że ścianka powinna mieć 63,5cm(akwarium 60cm plus 3,5 cm na wtyczke). Ktoś zaneguje?

Ja człowiek starej daty jestem :) Oczywiście chodziło mi o wtyczkę "pełną" na 250V(nie ta cienka płaska).

Taka odległoś da Ci również gwarancję że do szyby dasz radę np. przykleić magnes do pompyna plecach akwarium jak bedzie taka potrzeba)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja ci właśnie pisałem, żebyś tak zrobił, wszystkie pompy od strony komina, jak potrzeba przełożyć kable to też w rogu między kominem a ścianą z tyłu (akurat robi się takie miejsce)

i co do cyrkulacji to według mnie jedna pompa będzie za mało - ale możesz ustawić tak dwie + sterowanie, żeby dmuchały naprzemiennie jedna w stronę frontu akwa, druga bardziej wzdłuż skały i tylnej ściany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja ci właśnie pisałem, żebyś tak zrobił, wszystkie pompy od strony komina, jak potrzeba przełożyć kable to też w rogu między kominem a ścianą z tyłu (akurat robi się takie miejsce)

i co do cyrkulacji to według mnie jedna pompa będzie za mało - ale możesz ustawić tak dwie + sterowanie, żeby dmuchały naprzemiennie jedna w stronę frontu akwa, druga bardziej wzdłuż skały i tylnej ściany

Tak zrobię dzięki!

Z cyrkulacja jeszcze pomyślę na razie najważniejsze że wiem na ile powiedzieć jutro ekipie aby skrócili ściankę :)

Temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.