Skocz do zawartości
misiekeg3

Wyniki Testow

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam prosbe... Akwarium mam od 4 miesiecy i co tydzien podmieniam ok 15 - 20 litrow wody caly czas kupowanej w jednym sklepie poniewaz nie mam filtra RO-DI...

Akwarium ma 120 L bez sumpa z filtrem zewnetrznym Fluval 206 i skimmerem RED SEA Pro ...

Jakies 2 tygodnie temu wzialem swoja wode do testow w innym sklepie bo moj staly sklep byl zamkniety i powiedziano mi ze mam bardzo niski poziom wapnia ( CA ) wiec zakupilem odrazu RED SEA Reef Fundation CA + Sr i zaczalem dawkowac...

Wielkie moje zdziwienie bylo kiedy zakupilem caly zestaw testow RED SEA zeby robic testy w domu ( testy na : KH , No2, PH, CA , Mg , Nh3/Nh4 , No3 , + miernik zasolenia... )

Po zrobieniu testow poziom CA wynosil 750 ppm ..... Nie ma mozliwosci zeby po dodaniu 100 ml przez poltorej tygodnia podniesc tak wysoko wiec na bank gosc w sklepie walna sie w wynikach ...

Podmienilem wode dwa razy po 20 L w ciagu ostatniego tygodnia i udalo mi sie zbic poziom do 550 ppm.

Dodatkowo zaczely mi sie rozjezdzac inne parametry... PH spada do 7.8 , Mg delikatnie za wysokie no i poziom NH4 mnie niepokoi...

Czy ktos moglby zerknac na te wyniki w mojej sygnaturze ... Z gory dzieki za pomoc :D


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, problem z dwoma wynikami polega na tym ze nie wiesz ktory jest dobry. Jednak to nie w Ca masz problem tylko w NH3/NH4+.

Nie bardzo wierze w te wyniki na podstawie faktu, ze w prawidlowo dojrzewajacym czteromiesiecznym baniaku juz nie powinno byc NH3/NH4+ a nawet jesli to przy takim wysokim wyniku powinny byc wykrywalne azotyny a u Ciebie sa zerowe.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby uzupelnic wszystkie dane tutaj jeszcze foto na ktorym wedlug mnie zwierzaki nie wygladaja zeby cos im doskwieralo ....

559c08c1208c75eamed.jpg

hmmm ... dzis juz ciezko bedzie zrobic testy bo musze wyjsc z domu ale co radzisz Tester ??? Ktore badania zrobic ponownie ??? No2 , No3 i Nh4 ???

Wydaje mi sie ze nic nie zrobilem zle ale zrobie je jeszcze raz jutro i porobie nawet zdjecia kolorkow z wynikami ...

Akwarium zalane dokladnie 22.09.2012

Dodatkowo od czterech dni walcze z dino ... narazie odsysam codziennie ... to juz po raz drugi odkad zalalem zbiornik

EDIT:

Połaczylem 3 posty

Tester

Edytowane przez Tester (wyświetl historię edycji)

6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj jakiegoś morszczaka w okolicy, może zrobi ci testy i powie jakie masz parametry

Edytowane przez PawelL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisz posta pod postem

0,18mg/L to jeszcze nie tragedia, dopiero dwa razy wieksze wartosci sa toksyczne. Jednak tak jak pisalem w czteromiesiecznym zbiorniku jon amonowy powinien byc niewykrywalny.

Lejesz jakies bakterie? Pytam, bo krzywe cyklu azotowego powinny wykazywać NO2 przy istniejacych NH4+ i NO3-

Co trzymasz w tym Fluvalu? Generalnie kubelki fitracyjne nie sa najlepsze do akwarium morskiego (sa wyjatki, ale trzeba wiedziec co i jak)

Zmierz parametry tej wody sklepowej bo juz rozne historie slyszalem. Pomysl nad filtrem RODi.

Bez absolutnie pewnych wynikow ciezko cos radzic.

Na jakiej soli jedziesz? Czy kupujesz gotowa solanke ?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PawelL moge bez problemu podjechac do sklepu i zrobic testy ale tak jak napisalem wczesniej zakupilem kilka kompletow testow z Red Sea wydajac troche kasy i robie wszystkie testy sam w domu ... Zrobie je ponownie jeszcze raz jutro ...


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PawelL moge bez problemu podjechac do sklepu i zrobic testy ale tak jak napisalem wczesniej zakupilem kilka kompletow testow z Red Sea wydajac troche kasy i robie wszystkie testy sam w domu ... Zrobie je ponownie jeszcze raz jutro ...

i masz rozbierzne wyniki, wiec potrzebujesz 3 wyniku w celu potwierdzenia który test jest walnięty.

zresztą jak poszukasz moich postów to sam zobaczysz że wcześniej miałem podobne problemy do twoich, szczególnie na początku prowadzenia zbiornika, teraz mam wszystko w normie, bo przedewszystkim znam swój zbiornik, wiem ile mi pochłania chemii. co do samych testów, na początku robiłem często błędy podczas pomiarów, i sprawdzałem różnych producentów, wyniki miałem różne. teraz mam robie testy odczasu do czasu, tylko kontrolnie czy jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana ... Dzieki PawelL za mala podpowiedz ... Podjechalem do jednego z morszczakow z angielskiego forum i zrobilismy testy... Nh3/Nh4 ( 0,0 ) ... Przy okazji zdalem sobie sprawe gdzie popelnilem blad podczas robienia testow :D :D :D ... teraz moge spac spokojnie :) :) :)

Dzieki za pomoc panowie


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.