Skocz do zawartości
DamianK

Reaktor do ozonowanie wody

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poruszyć temat rozpuszczania ozonu w wodzie. Kupiłem ozonator sander jako dodatek do mojego słodkowodnego akwarium 240l z welonkami i roślinami.

Zastanawiam się jak przypuszczać wodę przez ozon.

Po wstępnych testach zauważyłem że reaktor przepływowy z filtra narurowego do co2 się nie nadaje bo się zapowietrza.

Ozon podobnie do tlenu się rozpuszcza, więc musi być wejście i wyjście ozonu, woda musi przepływać przez przestrzeń z ozonem i do wyjścia już bez bąbelków.

Co myślicie o odpieniaczu Aqua medic turboflotor 500, założenia chyba spełnia.

Czy warto tyle kasy dać za taki sprzęt w słodkowodnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian.

Tu jest morszczyzna.

Inne techniki.

W morskim ozon najczęściej podaje się do odpieniacza


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej poszukaj odpieniacza do akwarium słotkowodnego i podłącz ozon albo poszukaj reaktora ozonu.

http://www.aqua-sand...fresh-skim.html

https://www.google.p...iw=1301&bih=649


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi: odpieniacz do akwa słodkowodnego? Proszę....wytrzeźwiej :-)

Qlfon mobilnie


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacze albo reaktory ozonu do słodkowodnego to ceny kosmiczne.

Dlatego myślę jak zachowa się aquamedic turboflotor 500( odpieniacz do morskiego) w tej roli?

Bo 400zł to jest jeszcze do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Damian.

Tu jest morszczyzna.

Inne techniki.

W morskim ozon najczęściej podaje się do odpieniacza

Odpieniacz nie musi pienić żeby rozpuszczać ozon, chodzi o drobne bańki, ale nie wychodzące z wodą.

Dlatego tu piszę bo wy macie styczność z odpieniaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robi: odpieniacz do akwa słodkowodnego? Proszę....wytrzeźwiej :-)

Qlfon mobilnie

Troszkę z techniką akwarystyczną mam do czynienia, wiem co piszę. Czytaj dokładniej!

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem

Ale chodzi mi też o dostępność u nas i cenę.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest w tym slodkim ze potrzebny jest odpieniacz z ozonem ( reaktor ) ?? w slodkiej wodzie sa inne reakcje chemiczne , jesli nie chce sie tobie sprzatac akwarium i zamierzasz je sterylizowac to ozon jest ok. Moze warto poczywac o reakcji utleniania ozonem !! Mozna podusic ryby w slodkim.

pozdr.


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego systemu napowietrzania używasz?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiego systemu napowietrzania używasz?

Ozon profilaktyczne będę używał, dużo czytałem, zrobię sterownik z sondą redox.

W dzień co2, roślin Bardzo dużo! Napowietrzanie w nocy kostką, bez tego się nie da bo przyducha.

To z tym aquamedic zlikwidował bym też kostkę a bąble nie pryskały by na świetlówki tak?

Mam otwarte akwarium.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podłączenie ozonatora na trójniku do kostki napowietrzającej nie wystarczy?

Odpieniacz oprócz odpieniania białek jest silnym napowietrzaczem.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A podczenie ozonatora na trku do kostki napowietrzajcej nie wystarczy?

Odpieniacz oprodpieniania biaek jest silnym napowietrzaczem.

Wanie tak jak piszesz nie mona bo bbelki z ozonem bezporednio w akwa bꤱ niszczyy nask ryb. ( biae plamy jak u czowieka po perhydrolu)

Trzeba tylko przepuci样od꠰rzez ozon.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Edytowane przez DamianK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon , prosze bardzo np . sander do słodkiej wody !

http://www.aqua-sand...fresh-skim.html

albo

http://allaboutkoi.c...er-p-29860.html

albo klasyk ale do słodkiej

http://wp1103970.wp1...weissfresh.html

Robi: ja nie mówię że się nie da. Pytanie tylko po co? To co pokazujesz to rozwiązania do oczek wodnych, zobacz do jakich pojemności to jest przewidywane. Wątkotwórca pisze o akwarium a nie basenie. Takim sprzętem nawet z kontrolą redoxu więcej krzywdy narobisz w akwa niż to warte. Pisałem u siebie w wątku kiedyś: nawet kontrola redoxu i komputer sterujący podawaniem ozonu nie załatwia sprawy - ustawisz docelowy poziom redoxu jaki chcesz utrzymać a procesu obniżające go w akwarium będą tak intensywne że być może nigdy go nie osiągniesz. Pompując ozon bez opamiętania wcześniej załatwisz ryby a docelowego poziomu redox możesz nie osiągnąć.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi: ja nie mówię że się nie da. Pytanie tylko po co? To co pokazujesz to rozwiązania do oczek wodnych, zobacz do jakich pojemności to jest przewidywane. Wątkotwórca pisze o akwarium a nie basenie. Takim sprzętem nawet z kontrolą redoxu więcej krzywdy narobisz w akwa niż to warte. Pisałem u siebie w wątku kiedyś: nawet kontrola redoxu i komputer sterujący podawaniem ozonu nie załatwia sprawy - ustawisz docelowy poziom redoxu jaki chcesz utrzymać a procesu obniżające go w akwarium będą tak intensywne że być może nigdy go nie osiągniesz. Pompując ozon bez opamiętania wcześniej załatwisz ryby a docelowego poziomu redox możesz nie osiągnąć.

Dodatkowo warto mieć sterownik którym możemy kontrolować szybkość zmian redoxu w czasie a także reagujący na brak zmian redoxu mimo podawania ozonu i ustawienie ograniczenia czasowego.

Wszystko to mogę zrealizować na mikroprocesorze i udostępnić wam projekt bo jestem elektronikiem.

Myśle jednak, że trzeba się skupić na metodzie ozonowania wody i budowie reaktora bo firmowe są drogie i to bardzo.

Czy ktoś może nagrać film jak działa turboflotor 500 w słodkowodnym?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.