Skocz do zawartości
dolec

Jaka odległosc lampy od lustra wody?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Tydzien temu zamontowałem nad swoim zbiornikiem lampę Led DIY (18 cm nad lustrem wody) zadowolony ze ładnie, ze slicznie lukałem w zbiornik. Po kilku dniach zauważyłem ze temperatura po 6-7 godz. swiecenia lampy wzrasta o 3 stopnie na 28*C, w zwiazku ze wzrostem temperatury korale nie osiagaja swoich rozmiarów które miały wczesniej (lub na początku cyklu swiecenia).

Moje pytanie,- na jakiej wysokosci można, macie zamontowane swoje oswietlenie?

Dodam ze lampa ma około 150W, i jest skrecona srednio 50% (65%W ; 45B%)

Co byś cie zrobili? Podniesli lampe czy, skrecili jeszcze diody?


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że masz za dużą moc, obstawiam bowiem że to nie spsowy zbiornik. Ale to grzanie wody przy takiej odległości także nie wydaje mi się możliwe.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np HQI wiesza się 30 cm od lustra wody i my mamy właśnie lampę na tej wysokości.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo u mnie 40w led nad 52 litrami 1 centymetr od tafli, osloniete 3 mm plexi wody nie grzeje - lampa w szczelnej obudowie, radiator osiaga 32 stopnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że masz za dużą moc, obstawiam bowiem że to nie spsowy zbiornik. Ale to grzanie wody przy takiej odległości także nie wydaje mi się możliwe.

Dokładnie to zauważyłem u siebie. Wysokość zbiornika ma bardzo duże znaczenie, a Twój jest dość niski. Ja skręciłem lampę i korale znowu się pięknie pompują :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym w takim razie spróbuje skrecic ledy

Nie wspomniałem jeszcze ze nie mam plexy przezroczystej (brak zabezpieczenia diod) ale za to mam szkło nad tafla wody


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pare dni upłyneło od ostatnich postów wiec, lampe skreciłem (W-55%\B-40%) swiatła jest wystarczajaco a temperatura dalej wacha sie o 2*C(wzrasta)

W miedzy czasie ukwiał z gory skały powedrował w niższe partie tam dochował sie potomstwa (dzis dopatrzyłem sie dopiero) i nie wiem czy to ze wzgledu na swiatło czy po prostu na rozmnożenie-zmiana miejsca, dodatkowo jeszcze dochodzi do podziału grzybków zielonych tak ze sie zwierzaki dziela-mnożą. No i glony uaktywniły sie na szybach bardzo duzy przyrost.

Wyciągnął bym szybe która mam nad woda, ale obawiam sie ze diody zostana uszkodzone przez wode (przypomne lampa jest 18cm nad lustrem wody)

Co radzicie podniesc lampe, wyciągnąć szybę (moze nie powinno uszkodzic soczewek na diodach) albo skrecic lampe ale to chyba zły pomysł.


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W- masz więcej ustawione jak Blue? nie masz za żółto?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest za żółto, B-mam 4 paski po 6szt. a W-2 paski po 6szt. i jest dobrze, bynajmniej dla mnie


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ledy grzeją Ci wodę. Masz akwa szczelnie przykryte szybą przez co ograniczyłeś parowanie. A właśnie parowanie obniża temp wody.

Ledy muszą być osłonięte od wody!


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.