Skocz do zawartości
Skala

Projekt Akwarium w szafie w zabudowie Czy się da?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w tym roku mam zamiar postawić coś większego (to znaczy postawię)

Tylko mam 2 pojoje z kuchnią i nie mam zbyt dużo miejsca

W tym roku mam zamiar wyremontować nasz pokój mój i żony .

W pierwszej wersji na ścianie mędzy kuchnią a pokojem miał stać komandor Ale.....

Doszliśmy z żoną do porozumienia że damy szafę w zabudowie z akwa po środku na przestrzał z kuchnią (Widok od kuchni i pokoju)

Akwa 100x50x50 +duży sump

Reszte będę dobierał z czasem (jeszcze go trochę mam)

Ale zastanawiam się jak to sę ma do ubrań .

W szafką z boku akwarium będę trzymał ubrania pościel cały majdam

Jak to zabezpieczyć przed wilgocą

Czy może nic nie robić

Macie jakieś pomysły jak to najlepiej zrobić

Liczę na inmara że się wypowie

Oczywiście liczę także na innych

akwa2.png


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł do zrobienia jeżeli zapewnisz dobrą wentylacje aby pozbyć się ciepła i wilgoci. Najlepiej jak byś zrobił coś w rodzaju okapu kuchennego i odprowadził bezpośrednio do kanału wentylacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylacja może być na 2 strony od kuchni i pokoju z jednej strony wwiewaq powietrze a z drugie wylot


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że te szafki boczne jak będą osobne to ubraniom nic się nie stanie,bardziej bałbym się o boki tych szafek bo będą narażone na wodę.Szafka pod akwarium jak będzie miała kratki wentylacyjne i mały wentylatorek spokojnie da radę.Najgorzej będzie z górą bo tam będzie najwyższa wilgoć i temperatura.Na pewno tam też trzeba będzie zrobić dobrą wentylację.Jako całość powinno być OK.W sumie tak nigdy nie miałem więc to tylko teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odradzal

Wg mnie za małe akwa na takie zabudowy - rysunek mocno nie trafiony skala jakby to było 200x70x80

Poszukaj innego miejsca - wiecej kombinowania z tymi wentylacjami żeby to jakoś zadziałało ( moze nie zadziałać) a efekt zginie (zakładam ze po schowaniu dna - góry i bocznych tafli zostanie 95x 43 cm


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgożej że nie ma innego miejsca 2+2 na 40m2 albo tu albo to co mam 45l

cała zabudowa 2m szerokości szafki po bokach po 50cm akwa 100 wysokość do sufitu

akwa na wysokości 85cm od ziemi

ps chociaż żeby to lepie wyglądało to na 2 m wysokść całość

Edytowane przez Skala (wyświetl historię edycji)

Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, całość meblościanki ma 200cm, czyli idąc od dou 85cm szafka 50cm akwarium i 65 na część z lampą i górna szafa? A jak z kuchnią, czy tylko szafa ją oddziela od pokoju, czy jest jeszcze ściana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@immar o to mi wlasnie chodzi

@swirek teraz mam scianke regips na stelarzu ale bedzie nowa z dziura na akwa

od dolu szafka 85

Akwa 50

Lampa zabudowana tylko jeszcye nie wiem ile miejsca

Akwarium bedzie jak Bozia nakazala woda sciek wszystko tak jaj powinno byc

lampa albo gotowa albo diy led z wiekim radiiatorem


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to może wyglądać. Co do wentylacji, pewnie zrobiłbym dwa kominy przechodzące np. rurą PCV przez tą szafkę nad akwarium. Ewentualnie w jednym można zamontować niskoobrotowy wentylator, który by zrobił ruch powietrza. Wtedy i nie ma problemu z wilgocią i lampa ma chłodzenie. Ostatnio oklejałem 34. letnie meble i robiłem wnękę na akwarium. Tyle, że ja mam przestrzeń nad akwarium i po bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie spoko - zrób znad akwarium wyciąg z jakimś wentylatorem i wepnij się w wentylację, do tego wentylacji szafki pod akwa i powinno być OK

ewentualnie może akwa po bokach oddziel ścianką z g-k między którą wsadzisz akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ją właśnie jestem w trakcie podobnego projektu(z reszta mój pierwszy:p). Też robię akwa zabudowane w szafie i tak samo zastanawiałem się nad wilgocią i w moim przypadku glosnoscia pracy, ponieważ akwa będzie bezpośrednio przy łóżku(na zdjęciu jeszcze nie ma ale stoi w tej wnece) Na ta chwilę nie mogę jeszcze powiedzieć jak to się sprawdzi ale jak odezwiesz się za jakiś czas to napewno podziele się swoimi spostrzeżeniami :) Ją u siebie łączenia płyt zabezpieczylem od środka silikonem i zamontowalem otwory takie jak stosuje się w dzwiach lazienkowych. Będę dokladal do tego jakieś małe wentylatorki i myślę że powinno to jakoś funkcjonować...

Ps. na dole zdjęcie słabej jakości bo z telefonu jak to wygląda u mnie.. I jeżeli są jakieś błędy to sorry za pisownię bo właśnie z telefonu pisze..

I dodam że baniak ma wym 110x70x50 z kominem zewnetrznym z prawej strony schowanym w szafie.

post-15814-0-96606400-1357207771_thumb.jpg

Edytowane przez ciacho (wyświetl historię edycji)

Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.