Skocz do zawartości
t2mek2

Wieloszczet - wywalić czy zostawić ??

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie tam wieloszczety setki razy dziabneły i ukąszenie komara bardziej boli :p Troszkę spuchnie 2 ,1 dzień i nic nie ma :)

Witam

Rafa bez wieloszczetów to nie rafa , należy tylko kontrolować wielkość ich populacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam specjalnego kraba Stenorhynchus seticornis,który ma je podobno skutecznie zwalczyć. Jak na razie jeszcze nie zauważyłem aby jakiegoś upolowal.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za off top no moze nie do konca ale od czego zalezy ze moich wieloszczetow prawie wogole nie widac a jesli juz to pozna noca wylaza ze 3-4 szt a u innych wylaza w bialy dzien przy maksymalnym oswietleniu?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki za off top no moze nie do konca ale od czego zalezy ze moich wieloszczetow prawie wogole nie widac a jesli juz to pozna noca wylaza ze 3-4 szt a u innych wylaza w bialy dzien przy maksymalnym oswietleniu?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może dobrze karmisz. U mnie, gdy dawałem mniejsze porcje pokarmu - wychodzily. Teraz nie widac ale są i to jeden a "może wiecej " dość duży.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za urazę ale likwidowanie wieloszczetów to jakaś durnota i jaja :(

Żeby nie wieloszczety to nie raz bym miał rozwalony baniak gdy coś padało...

Przecież one docierają w takie miejsca gdzie wszystko będzie się rozkładało bez nich uwalniając no3 ,po4 .

Wieloszczety to podstawa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Artur ma zdecydowana racje. On mnie tez przekonal do posiadania tychze robaczkow i byla to dobra decyzja. Wieloszczety naprawde warto miec.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zdecydowanie bardziej wolę hodować tridacne niż wieloszczety..


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam nietypowe pytanie-jaka moze byc przyczyna zniknięcia wieloszczetow?mialem ich sporo na skale,wychodzily noca,od jakiegoś czasu nie ma ani jednego.czy mozliwe ze padly z glodu?Malo karmie bo mała obsada,80 l,gołe dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie NO3 i NO2 chyba nic im nie powinno zaszkodzić czy inne parametry bo gdzieś był temat jak ktoś tam sobie same wieloszczety trzymał i praktycznie same dolewki wody robił no i się kręciło to jakoś :p

Więc pewnie brak papu, chociaż nie wiem :p


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mało karmisz i dlatego nie masz wieloszczetów.

Jeśli wieloszczetów jest za dużo to mogą żreć niektóre korale. Poza tym zjadają jaja ślimaków. Kiedyś miałem je w szczepkarium. Wieloszczety to nic dobrego. Miałem na ten temat inny pogląd... Teaz trzymam wieloszczety w 2 baniakach z małymi krewetkami ale wydaje mi się że duże wieloszcżety żrą mi małe krewety. Wieloszczety mnożą się szybko, rosną duże i wbijają kolce w ręce co nie jest przyjemne. To zwykła plaga i jeśli się rozmnożą to bardzo trudno je wybić bez moczenia skały w gorącej wodzie - czyli bez restartu zbiornika...

Jeśli nie będzie wieloszczetów to ich rolę będą mogły pzejąć inne zwierzaki - np małe wężowidła lub inne "robale" - krewetki Lysmata, kraby, nassariusy itp . Wieloszczety wcale nie są potrzebne. Zesztą jeśli wieloszczet zeżre padlinę to i tak NO3 i PO4 się "uwolni"... Tu wcale nie chodzi o NO3 i PO4 ale o NH4... NO3 i PO4 nie są toksyczne... NO3 można podnieść [powoli] do 50 mg/l a PO4 do 3 mg/l i ani krewetki ani ryby nie zdechną. Podnieś NH4 do 1 mg/l - to zobaczysz eksplozję śmierci.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.