Skocz do zawartości
SkoczekPL

Whisky i smaczne zamienniki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wspieram Polmos i rodzime żyta. Raz tak magicznie się strułem na Sylwku w Gdańsku właśnie łiskaczami, że na sam widok dostaje torsji.

"Polak ma polski organizm i co obce to mu szkodzi" - czy jakoś tak to szło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że Szkoci twierdzą iż jeśli miałoby się whisky pić z colą i lodem to oni by takie cóś już dawno robili :baby:

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehe :D Widziałem jak Szkot pije Baileys ze spraytem, który ścina likier. Ponoć smaczne


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehe :D Widziałem jak Szkot pije Baileys ze spraytem, który ścina likier. Ponoć smaczne

może to był Szkot wygnany z jakiegoś kraju Europy centralnej za rozrzutność?

Spoko z Krakowa jestem :thumbup:

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam juz mam 4 rożne whisky na półce i do żadnej jakos mnie nie ciągnie. :)

Rob z Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam juz mam 4 rożne whisky na półce i do żadnej jakos mnie nie ciągnie. :)

Rob z Tapatalk

Wez je na zlot to Ci sie napewno szybko rozejdzie :)

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z whisky jest jak z kobietami : kwestia gustu :) ..jedni lubią ostre inni delikatne :D - każdy inne.

Z whisky żeby degustować (a nie uchlać się)

to uwielbiam Glenfiddich 18 YO married in small batches - cena jest na tyle wysoka że picie z colą to jakaś profanacja - w końcu ten smak kosztuje:).

Z dobrych whisky :

Chivas Regal 12 YO

Glengoyne 10 YO

Glenmorangie 10 YO Highland

Natomiast z colą

http://www.my-food-o...whisky-40-0.7-l

Seven oaks bourbon - rewelacja :) cena 32 zł butelka 0,7 :D

ten lidlowy też jest dobry - ale Seven oaks zdecydowanie lepszy.

Co do Jacka Danielsa - nie cierpię - zapach acetonu z butelki odrzuca mnie.

Edytowane przez el_kocurro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z whisky żeby degustować (a nie uchlać się)

to uwielbiam Glenfiddich 18 YO married in small batches - cena jest na tyle wysoka że picie z colą to jakaś profanacja - w końcu ten smak kosztuje:).

Wiec muszę chyba go w końcu otworzyć i spróbować skoro polecasz :)

Rob z Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam was. Faktycznie jesteście w stanie wyczuć i wyłapać te wszystkie subtelności w smaku? Dla mnie burbon, koniak, malt /bledned, albo czysta to jedno świństwo, trzeba wypić szybko jeśli już nie ma wyjścia i szybko czymś przepić, gorzkie i syfiaste jak leci, z równą przyjemnością mógłbym pić olej silnikowy......najlepiej smakuje mineralna gazowana........a geny niby powinienem mieć właściwe, po ojcu alkoholiku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto :) muszę przyznać że ani 12 ani 15 nie smakuje tak jak 18 :D

Z trunków dla mnie nie do zniesienia :

TEACHER'S - smakuje nie wiem jak co i do czego to porównać ale nie przechodzi mi przez gardło - ostatnio próbowałem zalać na maksa colą - no nie byłem wstanie tego wypić :D

Glenrothes Select Reserve - strasznie cierpki - końcówka smaku aż boli :)

The Famous Grouse Scotch Whisky - nie powala smakiem

Zresztą słynny Ballentines też raczej nie należy do rarytasów - kolega stwierdził: za drogi żeby zalać colą, za tani żeby dobrze smakował :D

ZenonPL nie zgodzę się - kiedyś tez tak myślałem jak Ty dopóki nie spróbowałem różnych typów za różne ceny. Wtedy dopiero można rozróżnić smak. Nie generalizując, ale można stwierdzić że większość tych tańszych powszechnych rzeczywiście smakują podobnie ohydnie (bourbony są lepsze) :D Smak zaczyna się w trunkach droższych, uwierz mi smaki są odmienne i naprawdę niektóre wspaniałe :)

Edytowane przez el_kocurro
ort (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze obeznany :) Ok to mój zestaw, co polecasz a czego nie otwierać narazie? :)

http://www.sklep-domwhisky.pl/kraje-pochodzenia-szkocja-blended-bells-years-old-40-07-p-255.html

http://www.sklep-domwhisky.pl/kraje-pochodzenia-szkocja-blended-black-grouse-40-p-260.html

http://www.sklep-domwhisky.pl/kraje-pochodzenia-szkocja-blended-johnnie-walker-red-label-40-07-p-327.html

http://www.sklep-domwhisky.pl/kraje-pochodzenia-szkocja-single-malt-speyside-glenfiddich-12-years-old-40-07-p-564.html

Osobiście jedynie w życiu sprobowalem jaska wędrowniczka i do dzis go nie dokonczylem a przez niego zrazilem sie do whisky wiec do dzis zbiera sie powoli kolekcja butelek bez nadziei na otwarcie :)

Rob z Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam whisky Bushmills 10Y, jak dla mnie jedna z najlepszych jakie próbowałem i do tego ten aromat, oczywiście czystą. Polecam również Chivas Regal oraz Jameson :). Próbowałem ostatnio Bushmilsa 16Y, ale jedna 10Y jak dla mnie o niebo lepszy.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam juz mam 4 rożne whisky na półce i do żadnej jakos mnie nie ciągnie. :)

Rob z Tapatalk

Witam w "klubie". Notorycznie na imieniny w moim przypadku połączone z gwiazdką dostaję różne whisky i inne kolorowe wynalazki, a pijam tylko czystą wódkę. Leżą i się kurzą, już pomalutku w szafce się nie mieszczą.

Czy wszyscy moi darczyńcy i mikołaje muszą wychodzić z założenia, że KAŻDY FACET PIJE WHISKY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - praca na kontrakcie przy granicy z Niemcami :D. Najlepsze jest to że wcześniej miałem takie same podejście jak ZenonPL - whisky to coś okropnego - do czasu jak nie zacząłem tam pracować :D

Odnośnie domu Whisky - Polecam ogólnie pojechać do DW bo można za nieduże pieniądze degustować kilka - kilkanaście gatunków - coś fajnego. Odnośnie kupowania to nieporozumienie cenowe:)

Bell's 8YO - nie piłem - cena w normalnym sklepie 70 zł nie spodziewałbym się niczego nadzwyczajnego :)

The Bleck Grouse - nie piłem :) jak w poprzednim poście Famous nie powala, Blacka nie widziałem za często w sklepach. Dziwne jest to że nie opisują z jakich roczników jest to whisky mieszana.

JW Red Label - hehehe :D zapomniałem go dołączyć do listy "nie do zniesienia" - też mam gdzieś otwartą butelkę i chyba jej nigdy nie skończę. Black piłem warty spróbowania.

Glenfiddich 12YO - Piłem, stoją w szafce 3 butelki. Jest ok - warty spróbowania i odmienny od 18stki, bardziej ostry ale dobry.

Z fajnych jeszcze mam całą kolekcję BOWMORA w tym 25YO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka albo i nie dla miłośników burbona / whisky.

Ja bardzo lubię Jack-a Daniels-a i tam nie raz wieczorami dla lepszego snu sobie machnę szklaneczkę albo dwie ;) (cena każdemu znana około 85 zł za 0,7)

......a teraz ta ciekawostka.

W lidlu sprzedawane jest to - cena coś w granicach 36 zł za 0,7 i uwierzcie że jest prawie identyczne, może ciut ciut mniej słodkie ale dodając colę.... przyznaję bez bicia że się nie połapałem jak koledzy wlali mi do szklaneczki.

Prawie robi wielką różnicę, ale polecam wypróbować ;)

Właśnie jestem po spożyciu tego czegoś z lidla . Na pewno jest słabe. Tzn nie poniewiera jak JD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz bo za bardzo rozcieńczałeś :):p


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło o to że nie lubię żadnych whisky,brendy etc

Popieram :) wiem, że każdy pije to co lubi ale ja osobiście też zastanawiam się jak to można lubić, whisky z cola to jeszcze jeszcze... ale jak przechylić to tylko czyściutką a nie perfumy i mydło :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rudych trunków to mają one naprawdę bogaty bukiet i fajnie jest czasami strzelić taką lampkę jako przeżycie i delektować sie nim wyodrębniając różne nuty smakowe. Dla mnie obecnie jeśli już to jako forma degustacji, niż wprowadzenia sie w stan "relaksu" :D Lezy u mnie od roku wspomniany standardowy Ballantines, ale choc uznany to zbyt mała pokusa by odpieczętować to bo za mała pokusa smakowa. Może kiedyś na słono u mnie to rozbijemy właśnie po małej szklaneczce na smak. Natomiast chwalony przez kumpla Passport Scotch to dla mnie już wartego bukietu nie posiada prawie wcale

glogou_Passport%20Scotch%20Whisky_wine_1.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie przepadam za drewniakiem ale JIN :) to już inna bajka kiedys Lubuski ale od kiedy go w Toruniu leją to juz nie to

Sent from my LG GT540 using Tapatalk 2


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Jamesona to Irlandzkie coś bardo ładnie smakuje i działa....


6376_6515.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też za whisky/burbona nie za bardzo lubię ale ostatnio wpadł mi w ręce Jack Daniels Honey i naprawdę polecam każdemu, nie ważne czy to z lodem czy z colą. Jest też Jim Beam Honey który smakuje podobnie ale kosztuje trochę więcej.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ruda wchodzi "na banię". Ostatnio jak wypiłem jej trochę za wiele to potem przez 3 dni nie byłem w stanie logicznie mysleć. Nie mówiac juz o tym że następnego dnia aż do wieczora byłem pijany.

Ruda jest mocno przereklamowana. Ani nie ma to smaku ani zapachu a jak wypijesz to ci mózg staje. Już lepiej nachlać się miodem bo przynajmniej w smaku jest lepszy.

Jeśli pić to tylko wódkę lub spirytus.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruda wchodzi "na banię". Ostatnio jak wypiłem jej trochę za wiele to potem przez 3 dni nie byłem w stanie logicznie mysleć. Nie mówiac juz o tym że następnego dnia aż do wieczora byłem pijany.

Ruda jest mocno przereklamowana. Ani nie ma to smaku ani zapachu a jak wypijesz to ci mózg staje. Już lepiej nachlać się miodem bo przynajmniej w smaku jest lepszy.

Jeśli pić to tylko wódkę lub spirytus.

Jeżeli się nie potrafi pić takich trunków wtedy głowa na drugi dzień pokutuje. Whisky i podobne trunki trzeba umieć pić w ograniczonych ilościach. Poza tym na naszym rynku jest dużo podróbek. Ja osobiście lubię sobie wieczorkiem od czasu do czasu machnąć 1/3 szklaneczki z lodem dobrej Whisky.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.