Skocz do zawartości
ocelocik

Identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj wrzucilem skale do akwarium i dzis rano zobaczylem takiego agenta:

Zdjecie1

Zdjecie2

Zdjecie3

I teraz pytanie - co to jest? Aiptasia?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to wyglada na zwinietego zoanthusa, jak myslicie ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo na zamkniętego grzybka przydało by się lepsze zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - a czy zoanthus lub grzyb potrafi sie w miare szybko przemieszczac? Bo ten osobnik przedefilowal przez kawalek skalki widoczny na zdjeciu i zagrzebal sie na granicy skalki i piasku. Postaram sie zrobic lepsze fotografie, ale jak wspomnialem "cos" sie zagrzebalo i to na tyle niefartownie, ze nie idzie jak jemu zdjecia zrobic.

Pozdrawiam,

M.K


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się przemieszcza to raczej nie grzybek ani zoanthus a jakiś gatunek ukwiała lub innego zwierzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz czyli dostaje wyrok smierci w zawieszeniu. Zobaczymy czy podrosnie i moze wtedy bedzie bardziej cos przypominac - bo np rozni sie od malej apitasi ktora dzis rano zlokalizowalem ( byla dokladnie taka jak na roznych zdjeciach ) i zlikwidowalem (znaczy sie zdrapalem, a miejsce gdzie byla obmylem wrzatkiem ze strzykawki). Pozyjemy zobaczymy. Pozdrawiam i dzieki za pomoc,

M.K


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptazji jest sporo gatunkow. Sa takie z pregowanymi ramionami, sa z gladkimi, sa ciemne i jasniejsze, sa tez prawie przezroczyste, nawet ten sam gatunek w zaleznosci od oswietlenia i innych parametrow moze roznie wygladac.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak czy siak do likwidacji ;) Ale stwierdzilem ze w sumie i tak planuje w obsadzie wundermani, a one chyba lubia sobie przekasic aiptazie, wiec z likwidacja poczekam pewnie do ich pojawienia sie. A tymczasem niech aiptazie ciesza sie okresowym czasem wolnosci. Pozdrawiam,

M.K

P.S Tak z ciekawosci zaczolem szukac kolejnych i znalazlem jeszcze 3, tyle ze bardziej podobne do tej co juz ja kropnolem niz do tej na fotkach.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem ostatnio srodek na szklaną roze tropic marin aż sie dymi jak ją nakarmie:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz! Raz juz bawilismy sie w identyfikacje nie znanych obiektow z mojego akwarium to moze jeszcze raz ktos pomoze :( ? Chodzi mi dokladnie o to:

unknownobject2fm.th.jpg

Ktos pomoze?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

no tez jestem ciekaw coto jest mam skalke pelna tego bynajmiej jak wplynie na nia salarias to to cos sie chowa do srodka skaly

pozd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobne ale rosniepowoli bynajmiej moje kraby niepozwalaja im urosnac zjadaj wszystkie ale pojakims czase znowu wyrastaja zreszta moje krabole zjadly mi xenie juz niemam donich sil :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie problem tego "czegos" sie chyba sam przez przypadek rozwiazal - na tej samej skalce co to "cos" bylo kilka krabich kupek i postanowilem je zdmuchnac pompka wodna. No i z rozpedu zdmuchnolem i kupki i niezydentyfikowany obiekt :( Wydaje mi sie z tego nie przeztje wiec parafrazujac tow. Stalina "Nie ma "czegos", nie ma problemu" :(


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.