Skocz do zawartości
lokop

Red Sea. NO3:PO4-X Biological Nitrate and Phosphate Reducer

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy mały problem zaczęliśmy stosować specyfik Red Sea od piątku 13.02 Wtedy to Po4 wynosiło 0,31 a NO3- 25. Podawaliśmy dawkę 13 ml rozłożone na 5 dawek w ciągu doby. Dzisiaj to jest 18.02 z ciekawości zrobiłam testy i Po4 wynosi 0,20 a NO3 poniżej 25. Zrobiłam również testy ponieważ zaniepokoiły mnie białe smarki które pojawiły się na szybach. Co jest grane? Miał ktoś takie objawy? Czy zmniejszyć dawkowanie?


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lałem identyczną dawkę na 400l, nie miałem nic na szybach. Parametry z dziś NO3-0,PO-4-0,03 więc działa(a miałem wysokie wyniki przed stosowaniem) Zmniejszyłem dawkę do 4ml, może ukwiały się ogarną przy tak małej dawcę. Bardzo dziwnie się zachowują i to mnie martwi, nigdy tak nie wyglądały.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz wyglądał źle ale na drugi dzień się podzielił. A dawkę zmniejszyliśmy do 10ml. Czy to dobrze że diametralnie przerwaliśmy podawanie wódki kiedy zaczęliśmy podawanie Red Sea? chmielu234 podawałeś 13 czy 10?


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podawałem 13 gdyż no3- 50 i wyżej, a po4 to nawet pisać wstyd. Wczoraj podałem 8 a dziś 4, wydaje mi się że to szybkie zejście z ilości nie wpłynie negatywnie na baniak. Decyzja o zmniejszeniu dawki była kierowana w celu ułatwienia życia moim ukwiałą. Jeden nie dzielił się od roku i miał z 20cm a dziś wygląda hmm kapeć taki, a drugi dość mały (miał również z 20cm i więcej, ale po podziale zostawiłem sobie mniejszy okaz) wszedł za skały zostawiając kraba i tyle go widziałem (trzy dni się ukrywa)

Dodam jeszcze że wóda w moim zbiorniku nie zaskoczyła i przeszedłem z dnia na dzień na RS, nic nie miałem do stracenia przy takich parametrach. Obecnie gdyby nie te ukwiały było by super, ale jak to zawsze bywa są zawsze dwie strony medalu

Edytowane przez chmielu243 (wyświetl historię edycji)

Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie delikatne pytanko.. na pudełeczku piszę że trzeba podawać dawkę raz na tydzień... wy to lejecie codziennie ??

bo tak się zastanawiam... zalecaną dawkę podzieliłem na tydzień i leję codziennie po 1,2 ml... i efekty mizerne... może trzeba z grubej rury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. My zmniejszyliśmy na 10 ml ze względu na białe smarki na szybie, które pojawiły się z dnia na dzień. Zobaczymy co dalej będzie. Pytanie czy przy Red Sea powinniśmy nadal stosować wódkę?


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... może ukwiały się ogarną przy tak małej dawcę. Bardzo dziwnie się zachowują i to mnie martwi, nigdy tak nie wyglądały.

no właśnie jestem ciekaw ile zajmie mojej ekipie - a mam ich sporo dojście do siebie - osobiście przerwałem dozowanie bo szkoda zwierzaków - a o nie oparty mam cały zbiornik - taka zatoka ukwiałów :) niestety nie wyglądają cudownie ... zobaczymy ....

Edytowane przez Martin Mart (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. My zmniejszyliśmy na 10 ml ze względu na białe smarki na szybie, które pojawiły się z dnia na dzień. Zobaczymy co dalej będzie. Pytanie czy przy Red Sea powinniśmy nadal stosować wódkę?

te białe "smarki" :) czasami się tworzą, nie u wszystkich ale u znajomego też to wyszło, dość mięsisto-oleisty "smark" taki :) ale jaki był powód - ciężko powiedzieć , pojawiło się to w sumpie w miejscu gdzie pompa dawkowała środek - więc zaczął lać znowu ręcznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"na pudełeczku piszę że trzeba podawać dawkę raz na tydzień... wy to lejecie codziennie ??"

Tak, daję codziennie, moja instrukcja wskazuje na "daily dosing" więc daję codziennie i mam efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mazu, daje codziennie. Instrukcja w sklepach też podaje codziennie. Choć w google znalazłem tabelkę że dwa razy w tygodniu, przy niskich parametrach, przy wysokich raz w tygodniu większą dawkę. Wiem jedno podawanie jakie ja stosuję przyniosło efekt

Link do strony RS co by rozwiał wątpliwości

http://www.redseafish.com/index.aspx?id=4366

Edytowane przez chmielu243 (wyświetl historię edycji)

Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też wyczytałam i powiedziano mi, że codziennie tylko wraz ze spadkiem parametrów zmniejsza się dawkę. U mnie pompka podaje specyfik do sumpa a nie bezpośrednio do akwarium, a smarki wytworzyły się na przedniej szybie akwa. Przetarłam przednią szybę i zobaczymy czy się znów pojawią. Ukwiał po podziale i jeden i drugi ma się dobrze.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie delikatne pytanko.. na pudełeczku piszę że trzeba podawać dawkę raz na tydzień... wy to lejecie codziennie ??

bo tak się zastanawiam... zalecaną dawkę podzieliłem na tydzień i leję codziennie po 1,2 ml... i efekty mizerne... może trzeba z grubej rury ?

Na pudełeczku jest napisane, że raz (lub dwa) na tydzień to masz sobie testy zrobić..... :) Przeczytaj tytuł kolumny w tej tabelce.

Natomiast w pudełeczku jest dokładna instrukcja i wyraźnie napisano w tabelkach: daily dosage...... :)

EDIT

A jak są gluty to znaczy, że lejecie za dużo bakterii albo odpieniacz nie wyrabia. Albo jedno i drugie... :)

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa zapodajesz No3Po4, to z wódeczką lepiej do gardła :wine: stąd te gluty


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy NO3:PO4-x redukuje też NH3 i NO2?


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pisałam, że wódkę przerwaliśmy od kiedy podajemy Red Sea. A czy stosując ten preparat lać również Biodigest i Bioptim czy przerwać ich podawanie? Odpieniacz daje radę bez problemu codziennie wywala tyle śmierdzącego szlamu, że można się przewrócić przy tym zapaszku.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kiszka :/ Od 13.02-18.02 Podawaliśmy dziennie 13ml specyfiku rozłożonego na 5 dawek w ciągu doby,PO4 spadło do 0,20. Kiedy pojawiły się małe glutki na szybach zmniejszyliśmy dawkowanie na 10ml i już 22.02 PO3 wynosiło 0,31. Dzisiaj t.j. 27.02 PO4 znów wywindowało na 0,35. Masakra co jest grane :/ Wracamy z powrotem do dawkowania 13ml. :(


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 zjechałem do zera z ok.20 w 3tyg., ale Po4 to prawie nie drgnęło. I nie wiem co dalej, lać jeszcze i czekać aż fosforany spadną czy przestać stosować i zastosować Rowe do zbicia fosforu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas spadało PO4 a NO3 ani drgnęło, a teraz PO4 nagle winduje go góry a NO3 praktycznie bez zmian.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje od 4 tygodni. nic na testach nie widac, narazie zadnych zmian... zgodnie z tym co napisane dla LPS - jesli NO3 wieksze niz 10 dawac 3ml/100l, daje 8 na 250l.Jesli dobrze rozumiem... korale wygladaja lepiej, woda ok, wczoraj zaczely plywac takie drobinki w wodzie. jedyne co to moge powiedziec ze odpieniacz lepiej chodzi, wiecej syfu.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala dobrze - zapach aceton czyli pewnie C3H6O zamiast C2H5OH, po roztarciu w palcach czuc ocet, ponoc jest slodkie. Jak dla mnie VSV gdzie alkohol etylowy zastapiono acetonem. Byc moze sie myle, ale nie ma co przeplacac, dzaiala tak samo jak vodka czy VSV.

W skłądzie pisze : alkohol metylowy i aceton. Plus pewnie jakieś glukozy, czy inne cukry - ot taka pożywka. Droższa metoda "wódczana" - można samemu poeksperymentować. Jak, to zbija proporcjonalnie do siebie azotany i fosforany. Jak jednego zbraknie - to drugiego nie zbije. Stosowanie absorbentów może powodować powstanie właśnie takiego gradientu stężeń. No i w rezultacie mierne działanie.

Węgiel aktywny można stosować :))) - wynika to z tego, że zazwyczaj macie go włożonego stale, a związki chemiczne, najlepiej pochłania przez kilka godzin - do doby, w zależności od stężenia w wodzie i przepływu. Potem, już tylko podnosi samopoczucie posiadaczy... :)

Dla niedowiarków proponuje proste doświadczenia z węglem i barwnikiem :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam u siebie węgla ani żadnych innych absorbentów. Wcześniej stosowałam wódkę ale nic to nie dawało więc zaczęłam z Red Sea z równie marnymi wynikami jak na razie.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie stosowałem nigdy węgla natomiast z wódką walczyłem 4 miesiące i nic, a RedSea pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie po zastosowaniu RS mam parametry wzorowe, lecz glony rosną. Stosowałem dawkę 3ml na 100l, lecz teraz stosuję 1ml na 100. Glony przy dawkowaniu 3ml, bielały. Po zmniejszeniu dawki zieleń powraca. Testy robiłem kilkoma rodzajami (firmami) i jest 0. Muszę mieć PO4, mam rowe w sumpie do całego zestawu i sam się zastanawiam czym się żywią ye gloniska. Węgiel stosuję zawsze dwa dni przed podmianą wody, a potem kosz, a morski holender nie odpuszcza. A zapomniał bym ukwiały marnie wyglądają nadal nawet przy mniejszych ilościach RS


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.