Skocz do zawartości
Darekn12

ocencie moj pomysl

Rekomendowane odpowiedzi

śrubunki nibko poza ceną ma jedną zalete dużo miejsze wymiary zewnętrzne przez co komin może być miejszy a co do rewizji u mie 1/2" sie zprawdziła przy pompie aquabee3000 jak sie spust zapchał nic sie nie przelało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie bedzie to wada jezeli dam tak duza rewizje?chyba raczej in plus?

i kolejne pytanie jakie mi si enasunelo.

patrzac na sump od gory czy ma znaczenie w jakiej kolejnosci bede wykonane otwory np od lewej

2 32m i pozniej 20?

czy moze 32,20 .32?

a moze jeszcz einaczej?

jak to rozwiazac?

i jeszcze jedno.jak rozwiazac sumpa pod akwa?

czy np spust ma byc pionowo wpadac do 1 kolumny w sumpie czy np kolankami itd dalej .,a np moz einaczej pompa bezposrednio pionowo rurka do akwa powrotem?

jak to ma byc ustawione jakas zasada?

dzieki za odp.pozdrawiam


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowie ktos na ostatniego mojego posta?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie bedzie wada :) ale le bedzie dodatkowym zabezpieczeniem (oby sie nie przydalo)

kolejnosc otworow nie bedzie miec znaczenia (chyba ze szkalarz powie co innego...)

im mniej kolanek na spuscie tym mniejszy opur dla wody i mniejsze niebezpieczenstwo ze jakis paproch sie zatnie na kolanku

z powrotem do akwa podobnie im mniej kolanek tym mniejsze straty w przeplywie


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narysuj sobie szafke uwzgledniajac grubosc scianek. Na niej innym kolorem narysuj akwa uwzgledniajac grubosc szyb. Jeszcze innym kolorem narysuj sump w szafce. Teraz narysuj komin i juz bedziesz wiecej wiedzial gdzie w kominie powinna byc ciensza a gdzie grubsze rury.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

czy te przelotki maj abyc skrecane czy klejone bo obie wersja maja na stanie i w ofercie?

i pytanie czy sa kleone obustronnie?tzn ze przez szybe klejona i dalej tez klejone czy skrecane?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kazdy ma troche inaczej. U mnie np: gorna nakretka przelotki lezy na czarnej uszczelce a od dolu na jasnej i jest to wszystko skrecone. Od dolu rury sa przyklejone a w kominie wstawine na silikon zeby w razie jakiejs naprawy mozna bylo to rozebrac.

Czy to cos Ci pomoglo?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze z etak.ale jeszcze bardzije mi si eto rozswielti jak bed emial to w rece w jakims sklepie.teraz jeszcz emi ktos poiwedzial ze srubunki firmy gamrat mam wziac po duwage.pewnie czy to bedzie skrecane czy klejone chociaz jestem za skrecanym zawsze mniej klopotow przy rozbiorce to byle bylo by szczelne...

pozdrawiam


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was ponownie po zakupach.

bylem wlasnie w praktikerze i zakupilem zlaczki nibco

zawor do wody zimnej 3/4' 18,49

i zlaczki za kwote w sumie 24 zl sa tam 2 szt 3/4' od zimnej i 2x od cieplej oraz po jednej 1/2' zimna ciepla.jedna wkreca si ew druga.

wynioslo mnie to mniej niz jeden przelot np AM.

rurki tez tansze ale pytanie teraz o kolanka.bo spotkalem sie z dwoma rodzajami?ze np koncowka jest chudsza i wchodzi w druga rurke ora zinne kolanko gdzie obie strony sa szersze i wchodzi w nie rurka prost anp.co lepsze?pewnie oba dobre tylko kwestia gdzie maja byc uzyte?chodzi mi o powrot w zasadzi ebo tam jest cos takiego z kolankek wlasnie zrobione?takie u z l polaczoneodwrotne u i przechodzi w l.

jakie zastoscowac kolanka?bez znaczenia?

czym to najlepiej kleic?te rurki?do przelotow?kolanka?sylikon czy np poxilina?zeby to kiedys jak bedzi epotrzeba rozebrac?czy jakis czyscic do tego uzywac przed klejeniem?czy moze specjalny klej do rurek?

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kleilem specjalnym klejem , jest troche drogi i nie oplaca sie kupowac dla paru rurek , popytaj znajomych moze im zostalo po jakischs pracach remontowych

co do kolanek to roznica jest taka , ze te ktore wchodza w rurke zmniejszaja jej srednice wiec nie bedzie 1/2 cala tylko mniej

ja uzylem tych w ktore wchodza rurki , stala srednica

to 1 zastosowalem na wyjsciu rurki na powrocie , zwiekszyla cisnienie wyplywajacej wody "zwezka ala venturii":)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to widze z ezrobilem blad zakupujac czesc od cieplej wody....dobra bede mial od zimnej cala reszte ale czym to skleic?

silikon ponoc nie trzyma poxipol ponoc jest tez zly.to czym?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.