Skocz do zawartości
Kamila 27G

świetlówki ATI czyBLAU

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniam świetlówki.

Kto testował w/w ?

niewiem które lepiej będą wybarwiały.

belka 4X39 w mój plan - 2xaktynic 1 purple,1biała

proszę o opinie i uwagi,które wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem świetlówki blau są kiepskie ati na pewno lepsze a co do jakości to zastanowiłbym się nad sylvanią to to samo co ati a cena niższa prawię o połowę


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktynika daje bardzo mało światła, może masz na myśli ATI blue plus? W takim układzie przy purple może być za ciepło, ale to kwestia gustu.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o firmę...

większość używa ATI, nad SYLVANA kiedyś kiedys myślałam ale tak naprawdę to porównania nie mam,niewiem tez czy za dużo nie wymagam.Chciałabym uzyskac ciepłą barwe.. nie za niebiesko,i nie za biało - stąd pomysł nad dodaniem różu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylvania to te same świetlówki co ati i tak samo świecą(temat był już poruszany na forum)a cena jeszcze dużo mniejsza niż co kolega podał linka

http://spectrumlight.pl/erweiterte_suche_ergebnisse.php?keywords=sylvania&sort=2a&page=2


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati jest produkowane w fabryce Sylvani ale to nie sa te same swietlowki. Roznia sie skladem mieszanki gazow oraz prawdopodobnie pokryciem tuby wewnatrz. Praktycznie wszyscy producenci maja swoje opatentowane mieszanki.

tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati jest produkowane w fabryce Sylvani ale to nie sa te same swietlowki. Roznia sie skladem mieszanki gazow oraz prawdopodobnie pokryciem tuby wewnatrz...

I moim zdaniem świecą też inaczej. Kiedyś porównywałem ATI, Sylvanię i AM (niebieskie i białe zimne). Bez pomocy sprzętu, tylko "na oko" ale widziałem różnicę. ATI świeciły bardzo podobnie do AM (dla mnie tak samo). Sylvania odstawała od nich. Nie pamiętam dokładnie ale chyba niebieski był jaśniejszy a biały odrobinę cieplejszy.

Ja bym brał ATI albo AM bo mi to odpowiadało ale to wszystko kwestia gustu. Tym bardziej, że ma być trochę "zaróżowione".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moim zdaniem świecą też inaczej. Kiedyś porównywałem ATI, Sylvanię i AM (niebieskie i białe zimne). Bez pomocy sprzętu, tylko "na oko" ale widziałem różnicę. ATI świeciły bardzo podobnie do AM (dla mnie tak samo). Sylvania odstawała od nich. Nie pamiętam dokładnie ale chyba niebieski był jaśniejszy a biały odrobinę cieplejszy.

Ja bym brał ATI albo AM bo mi to odpowiadało ale to wszystko kwestia gustu. Tym bardziej, że ma być trochę "zaróżowione".

Dokładnie - na oko widać różnicę.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem Ati i Am i sylwanię i jeśli chodzi o białe to sylvania marinester 15tys kelwinów i nie widziałem gołym okiem różnicy miałem jeszcze wrażenie ze ati szybciej się wypala np.po 5 miesiącach ati na końcach nie świeciła jakieś minimum 5cm gdzie nowa swieciła prawie cała natomiast sylvania tak samo świeciła na końcach jak była nowa jakieś 1 do 2cm po prostu szybciej się ati wypalała na końcach


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie może białą SILVANY niebieskie ATI i różowe - tylko firmy to niewiem jaką

jak myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamila odradzam przy 4 świetlówkach dawać różową. Wg mnie przy 6 szt tak, ale przy 4 będzie brzydko.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja stosowałem Ati i Am i sylwanię i jeśli chodzi o białe to sylvania marinester 15tys kelwinów i nie widziałem gołym okiem różnicy miałem jeszcze wrażenie ze ati szybciej się wypala np.po 5 miesiącach ati na końcach nie świeciła jakieś minimum 5cm gdzie nowa swieciła prawie cała natomiast sylvania tak samo świeciła na końcach jak była nowa jakieś 1 do 2cm po prostu szybciej się ati wypalała na końcach

To już wiemy że dla oka fajne a jak dla korali - im też się podoba? tzn rosną pod sylvanią ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zarzuciłem Ati purpurowa i niebiesko białą całość wspomagam ledami i jestem zadowolony przy świetle z dwuch świetlówek ale z miejsca mówię że po purpurową bardziej glony szaleją a dino miałem praktycznie pod nią, za to błazny pod czerwonym światłem czad!!! zupełnie inne rybki.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...... na razie świecą dwie w/w jest trochę różowo,nie samo światło ale korale np.capnella zmieniła barwę i xenia na róż :D KIEDY DOŁOŻYŁAM świetlówkę ATI blue plus zrobiło się tak zimno w akwarium... po dołożniu białej zimnej świetlówki - zrobiło się praktycznie antarktycznie ...

i teraz znowu mam problem,bo niewiem jakie swietlówki (pozostałe dwie) dołożyć te które zakupiłam czyli Arcadie,czy inne...

Ogólnie jestem za arcadią,ale ........ no właśnie - ktoś tu wspomniał o dino,patrzę teraz na akwarium i nie mam wrażenia różowego światła - po prostu xenia zrobiła się landrynkowa ;) a że mam jej dużo to daje taki efekt.

sama niewiem,błazenki pod Arcadią też wydają się różowawe.. czy to oznacza,że mam się spodziewać najazdu dono ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech Kamila,

chociaz Ty widzisz wszystko rozowo.

Za bardzo jednak nie idz w "cieple" swiatlo, bo bedzie rozowo-zielono... :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati jest produkowane w fabryce Sylvani ale to nie sa te same swietlowki. Roznia sie skladem mieszanki gazow oraz prawdopodobnie pokryciem tuby wewnatrz. Praktycznie wszyscy producenci maja swoje opatentowane mieszanki.

Z tego co widziałem na linii produkcyjnej świetlówek, to różnią się przede wszystkim luminoforem i ilością rtęci w kapsułce. gazy tutaj niewiele mają do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie luminofor to sie nazywa. Dzieki:rolleyes:

tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wiemy że dla oka fajne a jak dla korali - im też się podoba? tzn rosną pod sylvanią ??

oczywiscie ze rosną używałem ich trochę czasu i korale spsy i resztę co chwilę przycinałem i sprzedawałem


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylvani 15KK nie badaliśmy(ani żadnej "dziennej" świetlówki tej firmy).

Coralstar świeci zupełnie inaczej niż AM Reef Blue czy Blue Plus - to świetlówka tzw. superaktyniczna - ze spektrum mocno poniżej 450nm.

ATI Aquablue oraz AM 15KK, podobnie jak AM Reef Blue oraz ATI Blue Plus to zgodnie z tym co pokazał spektrometr - identyczne w 99% świetlówki.

Gdzieś jest na forum porównanie dostępnych modeli wraz z wykresami falowymi.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani - no i tu dokładnie napisałeś to co ja powinnam była napisać - światło jest ładne - ale za ciepłe (jednak) mi to się podoba - ale niewiem jak to w praktyce będzie się konsumowało.

chciałaam wstawić zdjęcie,ale aparat w telefonie tego (różu) nie wychwyca ;/

A propo Stani - gdybym wszystko tak widziała na różowo ..... było by super extra rewelacja

Edytowane przez Kamila 27G (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.