Skocz do zawartości
manieko

ReefMaxx only Fish Wałbrzych

Rekomendowane odpowiedzi

w akwarium są jeszcze garbik chryspitera parasema i centropyge bicolor których nie widać na zdjeciach orac dwa kraby calcinusy dwa jeżowce 4 ślimaki i krewetka czyszcząca a koralowce są plastikowe bo mam zamiar trzymać ryby zjadające korale

rozumiesz lincz ? Gosc ma juz blazny roznego gatunku , ktore sie beda laly do tego garbika i centropyge i chce dodac ryby zjadajace korale ...... ja rozumiem FO zbiorniki ale skoro sie ma RM to trzeba wybierac gatunki karlowate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz uwagi - napisz je po ludzku, będzie z tego jakiś pożytek. Bo takie dopierniczanie i posty typu "masakra" nikomu nie służą, nic nie wnoszą i nie poprawią.

A lincze u nas niestety popularne.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grzałki... ja mam 60W i nie widzę sensu wkładać 80W

Ty miej i 500W Daj adres, przybije Ci piątkę..!

Plastik w morskim... He.... podziwiam...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma czas/pieniądze/chęci na utrzymywanie żywej rafy, uszanujcie to.

To może trzeba pomyśleć o zmianie hobby? z pieniędzmi to różnie bywa....ale jak nie ma dwóch pozostałych skladników??

Sorki...dla mnie szok.....

Mam puste akwarim 40x40x40 i kiedyś się zastanawiałem czy by rekina tam nie umieścić.....pływał by sobie w kółko gryzł by się w ogon i po jakimś czasie sam by się wyprofilował żeby można było z niego paski do zegarków robić.... :rofl:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ktoś, komu wystarczają ryby i sztuczne korale, miałby zmieniać hobby? Bo Ty masz inne podejście? No proszę...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie reef maxa za okazyjne pieniążki za 600 zł chodził tylko pół roku od kogoś takiego jak ty OF było tam ja mam większe ambicje nigdy nie pomyślałbym żeby ugościć rybę plastikiem mnie się bardziej podobają np. Korale niż ryby.. Ale przynajmniej rybki zmień bo szkoda żeby się w takim małym pojemniczku gnieździły albo oddaj jak podrosną i znowu weź małe jak ci się bardzo podobają.


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdźcie na fora angielskie (brutalnie krytykujący) i powiedzcie brytyjczykom, żeby zmienili hobby :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ktoś, komu wystarczają ryby i sztuczne korale, miałby zmieniać hobby? Bo Ty masz inne podejście? No proszę...

Nie chodzi o moje podejście, a raczej jego podejście to sprawy.....chce niech ma....wolno Mu.... demokrację mamy....

jakoś tak mi się z tandetą kojarzy.....mnie też wolno mieć swoje zdanie...? :sweat:

I absolutnie nie chcę nikogo urazić....wiem że z gustami jest jak z du....każdy ma swoją, tylko po co pisać że to jest FO skoro nie jest?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil chłopaki chcą się trochę dowartościować a Ty robisz z tego zaraz aferę.

A co do autora tematu to może kolega jeszcze przemyśli obsadę swojego baniaczka np. Amphiprion percula,

decora magnifica i do tego Cryptocentrus cinctus, te rybki będą z pewnością lepiej się czuły w reefmaxie niż obecne.

Dlaczego ktoś, komu wystarczają ryby i sztuczne korale, miałby zmieniać hobby? Bo Ty masz inne podejście? No proszę...

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie z wami - w stanach jest masa slicznych zbiornikow ze sztucznymi koralami, moze dla niektorych to jest nieestetyczne ale wyglada niezle np.

jednak dla mnie prawdzile fish only to czytsa skala w malej ilosci, piach i masa ryb jak ponizej

http://www.youtube.com/watch?v=xUdhhjwQ8PY

niestety w reefmaxie bedzie ci ciezko utrzymac odpowiednie warunki dla duzej liczny ryb, jak juz bardzo chcesz to wywal ile mozesz skaly i te plastiki i wpusc stadko apogonow albo anthiasow i bedzie ok

a co do grzalki - ja w 200L mam 150W i spokojnie wystarcza

Edytowane przez pawcio1980 (wyświetl historię edycji)

zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawcio 1980 - to już lepiej se porzadny wygaszacz ekranu z rafą na telewizor kupić i będzie to mniej odpustowe niż te plastikowe korale.

tez jestem zdania że koralowce są w tym wszystkim najfajniejsze właśnie, bo ryby to można mieć i w słodkowodnym, a koralowców już nie - nie widzę wiec sensu solenia wody i tego całego zachodu bo trzymać tylko ryby w akwarium.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie plastikowe korale to nistety odpustowość i zupełny bezsens. Jeszcze sztuczne ryby i bedzie git. Np nie cierpię sztucznych kwiatów. I nawet najpiękniejszy ogród z plastiku mnie odrzuca. Podobnie jak plastikowe różyczki na cmentarzu. Jak ktos mi coś takiego postawi to wyję z grobu i będę straszyć.

Ale oczywiście są ludzie którzy kupują i plastikowe różowe różyczki i sztuczne palmy.

Co do ryb w słodkowodnym- uważamże morskie są dużo ciekawsze-zwłaszcza jeśli chodzi o zachowanie zmianę płci terytorializm.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodac kilka zoa, discosoma,ksenia ,clavularia i bedzie morskie akwarium,bo teraz to faktycznie takie niewiadomo co.

A na centropyga zbiornik 4 razy za maly.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już lepiej se porzadny wygaszacz ekranu z rafą na telewizor kupić i będzie to mniej odpustowe niż te plastikowe korale.

tez jestem zdania że koralowce są w tym wszystkim najfajniejsze właśnie, bo ryby to można mieć i w słodkowodnym, a koralowców już nie - nie widzę wiec sensu solenia wody i tego całego zachodu bo trzymać tylko ryby w akwarium.

jak nie widzisz sensu to nie trzep bez sensu piany, chłopak chce coś innego i ma do tego prawo, chce mieć morskie ryby bez korali i tyle, imho może trochę go poniosło z "plastikiem", ale to jego wybór. to, że dużo osób uważa, że morskie bez korali jest be, to nie upoważnia do jazdy po gościu, który chciał tylko pokazać baniak...

nie poddawaj się, popracuj tylko nad obsadą i będzie dobrze...

Edytowane przez enigma17 (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Witam serdecznie

Do kapuchy Kamil zaimponowałeś mi pozdrawiam.

Do luft jestem zarejestrowana na angielskim forum the nano reef ponieważ mieszkam w uk i te brutalne komentarze to nic w porównaniu co oni tak naprawdę wyprawiają poczytajcie chociaż 2 posty, wy chyba pourywalibyście im głowy.(widzieliście ile oni krzyczą sobie za małą szczepkę xeni 100zl)

Słuchajcie moim zdaniem manieko ma prawo mieć w swoim akwarium co tylko chce, te sztuczne korale przecież są w końcu produkowane dla morszczaków, nie wygląda to tragicznie, co do ryb to tak ja moi przedmówcy zrób coś z tym

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma prawo trzymac plastiki w akwa,a my mamy prawo napisać że wygląda to obleśnie.

A jak ktoś się boi krytyki to niech nie wrzuca fotek na forum.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszni jesteście....jakby nie napisał, że to FO i sztuczne korale, to 99% z Was - wielkich morszczakow by sie nie poznało, bo sztucznego korala na oczy nie widzieliscie :lol:

...a tak trzeba podnieść własne ego.

Daje rok, no max 2 lata i połowa zbiorników tu na forum będzie z takimi koralami, tyle że w tedy nikt złego słowa nie napisze :p

Ps.

Już mam pomysł na biznes :lol:

Wyslane HOXem via Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ten baniak wyglada ładniej niż połowa Reefmaxów na forum :)

Kilka rybek w tym akwarium i będzie FO - ale oczywiście wybór powinien być inny

Mi sie tez wydaje ze ten odlam będzie sie mocno rozwijał ...

Edytowane przez Kris_77 (wyświetl historię edycji)

TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie jestem wielkim morszczkiem, ale... kupiłabym dziecku do zabawy są kolorowe, nietrujące itp. Wiem,że o gustach się nie dyskutuje, ale to co napisałeś Daje rok, no max 2 lata i połowa zbiorników tu na forum będzie z takimi koralami

To jest tak przerażajace że chyba zacznę czynnie zwalczać takie pomysły :veryangry:


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie zeby połowa ludzi na tym forum za rok miała plastikowe korale w akwarium.Tym bardziej ze to pierwszy taki zbiornik na naszym forum.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszni jesteście....jakby nie napisał, że to FO i sztuczne korale, to 99% z Was - wielkich morszczakow by sie nie poznało, bo sztucznego korala na oczy nie widzieliscie :lol:

...a tak trzeba podnieść własne ego.

Daje rok, no max 2 lata i połowa zbiorników tu na forum będzie z takimi koralami, tyle że w tedy nikt złego słowa nie napisze :p

Ps.

Już mam pomysł na biznes :lol:

Wyslane HOXem via Tapatalk

No na zdjęciu może i nie, ale już na żywo chyba kazdy rozpozna że to sztuczne.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie tylko który waszych splepow ma takie korale w asortymecie.....tak żaden. Wprowadzi jeden, zrobi to reszta....bo chodzi o $.

Nikt już nie powie, że założenie morskiego, to 20,- za L. tylko 10,- lub mniej..

TMK z tym trzeba sie poprostu oswoić.

Im leprzy materiał i kolory tym będą trudniejsze do odroznienia...

Wyslane HOXem via Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na zdjęciu może i nie, ale już na żywo chyba kazdy rozpozna że to sztuczne.

witam tacy tu kozacy w akwarystyce morskiej ja go popieram trzymam co mi pasi a ci wszyscy podający się za fachowców i expertów niech pokażą że potrafią utrzymać zbiornik w niezmienionym stanie przez dwa lata a komuś chcą dawać rady śmiech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślicie że jeśli kogoś nie ma na forum to nie jest akwarystą to się mylicie :)

Sztuczne korale to inna odmiana szklanej kuli czy akwarium z nurkami - pewnie na forum sie nie przyjmie - ale będzie sie rozwijać

Ja chciałem obserwować korale - patrzeć jak rosną itp - ale jak ktoś chce mieć mebel z rybami to fajna alternatywa - nie wyglada dekoracyjne to źle - mnie bardziej rażą zaglonione baniaki jeśli chodzi o wrażenia estetyczne


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.