Skocz do zawartości
petrus1

Docieranie odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest jak długo z Waszych doświadczeń może się "docierać" nowy odpieniacz? Zainstalowałem do Reefmaxa Wave 400p Beast skimmer ext. i drugi dzień nic nie wywala. Skimmer przyszłościowy na baniaczek 200L. Pianka czysta, biała,ustawiony na półsucho, nic nie przelewa do kubka, Wasze opinie? Pozdrawiam,P.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potężny odpieniek z RMa wytrzepał Ci wodę, to ten już nie ma co odpieniać ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapuhy :fish:

Z tydzien bedzie sie "docieral". Nie zwracaj na niego uwagi -_-


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani - tak myślałem ale pytałem dla pewności, dzięki

@ kapuhy - jak sobie radzisz z reemaxowym odpieniaczem?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedłużyłem mu wylot i wypiąłem dolot powietrza z fabrycznej regulacji, wyrzuciłem wężyk poza odpieniek i założyłem jakiś prymitywny tłumik. Jak mu się chce, to pieni, bez szału, ale przynajmniej nigdy nie przelewa (nooo, chyba że karmię ikrą homara z katrinexu, straszna kupa, każdy odpieniacz po tym oszaleje). Przy oszczędnym karmieniu wystarczy, ale demonem wydajności nie jest, nie ma się co oszukiwać :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potężny odpieniek z RMa wytrzepał Ci wodę, to ten już nie ma co odpieniać ;)

Kapuhy, chyba miałeś rację ;) - żartuję. No ale ten Beast 400P lata już 10 dni i nic nie wywala, ustawiony tak że piana kończy się mniej więcej w połowie zwężki kubka.Cały czas tworzy mokrą pianę , kubek pusty od 10 dni, jak podkręcę to zaczyna przelewać. Co o tym myślicie? Pozdrawiam,P.

Edit: Ale numer, czary jakieś, jak tylko się Wam poskarżyłem że nie pieni to po 5 minutach zaskoczył :animier: kurczę, dziesięć dni czekałem na tę chwilę. Podejrzewam że powód to to że nie umyłem odpieniacza dokładnie ciepłą wodą przed zainstalowaniem, i zanim wypłukał technologiczne smary to nie pienił. Teraz gra muzyka dla usz mych :playing . Toby było na tyle, jeśli ktoś z Was czytając mój topic poczarował trochę to dzięki./ podejrzewam Staniego/. pozdrowionka, P.

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ten cały Beast nie jest the best.

Szkoda ze niepoczytales najpierw opini o tym odpieniaczu,ze to niestety kiepskie pienidło.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ten cały Beast nie jest the best.

Szkoda ze niepoczytales najpierw opini o tym odpieniaczu,ze to niestety kiepskie pienidło.

Czytałem opinie wierz mi, tu na forum i na forach GB i USA i opinie są bardzo podzielone. Chciałem znaleźć do mojego reefmaxa coś medium cena- skuteczność z opcją na 200 L . Tu nie jest łatwo coś fajnego kupić. Ważne że zaskoczył i jest OK /edit mojego posta wyżej/ . Ten odpieniek i tak będzie o niebo lepszy od oryginalnego reefmaxowego. Pozdrawiam,P.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 200l ci nie pociagnie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ,chyba spokojnie pociągnie, przy średniej obsadzie ryb, miękkich i LPS-ach spokojnie sobie radzi w 300L u kolegi. Dedykowany do 400 L ,więc dzieląc na pół 200L to będzie w sam raz, co myślisz?

edit:myślałem o LPS-ach, poprawiłem

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy odpieniacz można przysposobić do szybszego użytku włączając go na kilka,kilkanaście godzin do miski z wodą i na przykład cytrynką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl tu na forum gosc co mial go w 60l i mu nie wyrabial.Jak znajde ten temat to ci podrzuce.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar, to taki kolega jesteś? teraz mi to piszesz zamiast tydzień temu? to ja przez Ciebie przez ostatni tydzień po nocach wstaję po pięć razy coby popatrzeć na odpieniacz a Ty dopiero teraz? Za karę stawiasz flaszkę jak na Kanarach będziesz :wine:;)


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl tu na forum gosc co mial go w 60l i mu nie wyrabial.Jak znajde ten temat to ci podrzuce.

Oki, dzięki ,ale już i tak po zupie, odpieniacz mam i pracuje, ale chętnie poczytam.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki odpieniek chodzi w 200l , może nie ma szalu ale tragedii też nie

d20d5a9620db3a4amed.jpg

a242d7aef2532c2dmed.jpg

.

<a  href=http://images33.fotosik.pl/548/a02762bb5f8b08e7med.jpg' alt='a02762bb5f8b08e7med.jpg'>

Edytowane przez michalko37 (wyświetl historię edycji)

3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ michalko37 no i daje radę, super

@ inmar no to jesteśmy, telefon na priv jak już będziesz na Teneryfie :thumbup: a ja stawiam kolację z widokiem na ocean

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.