Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość erni

Nie rzucajmy ledów od razu do śmietnika , przecież są piękne akwaria które funkcjonują pod ledami :) .Jeśli ktoś nie chce ich stosować to ok.Zawsze może pozostać przy żarnikach lub T5 . Ja osobiście jestem zadowolony z ledów i nie mam zamiaru w najbliższym czasie nic zmieniać.Skoro korale rosną pod takim światłem i kolorki ok to po co pisać że się nie da , jak się da :D :D

Bez obrazy , do nikogo nie pije tylko trochę nudne się robi jak czytam że ledy są lipne a nie tak dawno były Nr1 i wszyscy zachwalali :)

Jeśli komuś nie wypaliło z ledami , ok niech przejdzie na co innego , ale to nie znaczy że u innych też będzie lipa.

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać przykłady ?

mobile snake


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry zapomniałem dodać zbiornik sps-owy.

mobile snake


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mnie dziwi w Twoim zbiorniku to led'y i zoanthusy. Mam lampę led od ponad roku i nie widzę minusów poza tym że po przejściu na ledy wyginęły zoanthusy, i nie jest to odosobniony przypadek bo kilku kolegów też tak miało.

Natomiast widziałem kilka zbiorników na led + T5 i zoanthusy jak na drożdżach pędzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyraźnie zaznaczam ze chodzi mi o typowo spsowy baniak z acrami no ale ktoś ma monti i twierdzi że ma spsy pięknie wybarwione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi tam zoa pod samymi ledami rosly jak szalone. I badz tu madry :)

sent from my Jiayu G3S


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Anatol spokojnie do nikogo nie pije , a tym bardziej do ciebie nic nie mam :) więc się nie unoś :baby: .Napisałem że monti dobrze dawały sobie radę i ładnie rosły a są to SPS-y tyle że mniej wymagające, nie pisałem nic o Acrach i innych SPS. Natomiast LPS-y i miękkie rosną jak na drożdżach :D zoa też.

Wrzućcie na luz bo co nie którym to zaraz żyłka pęknie tak są spięci :thumbup: .

Z mojej strony wszystko szkoda zaśmiecać temat Pawłowi.

Powodzenia życzę .

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wyraźnie zaznaczam ze chodzi mi o typowo spsowy baniak z acrami no ale ktoś ma monti i twierdzi że ma spsy pięknie wybarwione

A ja wiele razy Tobie odpowiadałem ze mam kilka gatunków acropor mających sie wyśmienicie pod ledami, nawet zdjecia pojawialy sie na forum i nie mialy zlych opinii. Ty za to nadal wiesz najlepiej. No ale niektórzy nadal uważają ze do miasta to tylko stary poczciwy fiacik a mercedes to juz nie da rady.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dużo jest "TOM-ów" czy innych baniaków konkursowych (tylko takich naprawdę konkurencyjnych) na ledach ? Bo ja nie znalazłem nic powalającego... Głównie t5 i hqi w miksie. Czasem z ledami, ale nigdzie czyste ledy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj pare lat I zobaczysz akwa na ledach. Jest to poprostu za krotko na rynku, krocej niz reszta oswietlenia, oraz przewaga ludzi majacych t5 I hqi. Poczekaj jeszcze....


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej t5 ki . Teraz mam LED i jestem na prawdę zadowolony. O wiele lepsze kolory , a te bliki :-) EXTRA ! No i muszę szczerze powiedzieć że po zmianie lampy T5 na LED widziałem jak wszystko ruszyło do przodu. Koralom najwyrażniej ta zmiana pod pasowała.

Erni twój zbiornik powala :-) !..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

jurko to była fotka z zeszłego roku 200L zbiornik teraz mam wszystko przeniesione do większego 300L i nadal ładnie rośnie , tylko dołożyłem diod do poprzedniej lampy :D

Znalazłem starą fotkę trochę słabej jakości ,

tak wyglądało zaraz po przesiadce do 300L;

397fd19854f4e107gen.jpg

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc pewnie jest jeszcze lepszy :-). Napisałem na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kiedyś powstanie galeria zbiorników tylko na ledach. Wtedy każdy będzie mógł zobaczyć jak wyglądają korale w takim oświetleniu. Jest jedno ale. No dwa.

1. Nie wszystkie aparaty robią zdjęcia pod ledami.

2. W epoce fotografii cyfrowej, z każdego baniaka, czy to pod led, czy hqi i t5, można zrobić prełke, ktora nie będzie miala nic wspólnego z rzeczywistością

i 3 ale, a mialo być tylko 2.

Światło to nie wszystko.

Wysłane z Tapatalk'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie szkiełka gdzie nie widac za dużo samej skały tylko same bezkręgowce ogolnie to chyba logiczne,że jak by ledy nie działały to by ich nie produkowali tak mi sie wydaje... L


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie szkiełka gdzie nie widac za dużo samej skały tylko same bezkręgowce ogolnie to chyba logiczne,że jak by ledy nie działały to by ich nie produkowali tak mi sie wydaje... L

Produkuję się to co się sprzedaje :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkuję się to co się sprzedaje :-)

gdyby pod tym nic nie roslo to by sie nie sprzedawalo.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby baba miała wąsy byłby dziadkiem :p


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie, to lampę mam, nie używam, bo obecny efekt mi się nie podoba. Jak znajdę czas i porządny sterownik na kilka kanałów, będę robił nową. Nie dlatego że uważam iż jest lepsza, ale dlatego że chcę wypróbować mój pomysł. Poza tym, zawsze mogę wrócić do świetlówek. Ale gdyby się udało, będzie oszczędność na prądzie i wymianie świetlówek.

Poza tym lubie majsterkowac.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o ledach. Fajnie ,że się pochwaliłeś tematem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Star Wars Wojna klonów

Według Opisu z pierwszego posta

Ale u mnie

Radiator 30cm

4x RB

3X xp-g WHITE

1X Blue

Zasilacz

Świeci pięknie ale lutownicę to mam za słabą radiator robi swoje

p536.jpg

i02r.jpg

Edytowane przez Skala (wyświetl historię edycji)

Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja najpierw lutowałem, a później kleiłem do radiatora :D


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo się grzeje ten radiator?

ja mam mam 20cm na 10cm na (3,5cm h) zmieściłbym tam 7 ledów 3W?

oczywiście chłodzenie aktywne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.