Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dodatkowo takie pytanie w czym i jak przechowywać czystą wodę i jak długo

W baniakach czy beczkach do wody pitnej. Przechowywać można zdecydowanie dłużej niż tydzień (proponuję nie przepisywać wyczytanych gdzieś informacji, jeśli nie jest się pewnym), miesiąc czy dwa nie stanowi problemu.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kapuhy"dzięki za info a co sądzicie o zalaniu akwarium i włączeniu osprzętu bez zasolenia i sól dosypię dopiero w przyszłym miesiącu jak zakupię

czy wstrzymać się

Edytowane przez bartek1080 (wyświetl historię edycji)

89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zasoleniem warto sprawdzić szczelność baniaka i poprawność wszystkich połączeń hydrauliki, żeby potem nie było niespodzianek. Nie musisz tego robić wodą po RO, możesz wykorzystać choćby wspomniany wcześniej odpad z produkcji osmozianki.

Woda ze "ścieku" ma tylko kilkanaście, max. 20% większe stężenie różnych substancji w porównaniu do kranówki. W miejscach, gdzie woda ma przyzwoitą jakość, "ściek" spełnia te same normy co kranówka, za to jest pozbawiony dużej części zanieczyszczeń stałych, chloru i wszelkiego cholerstwa, które wyciągnęły prefiltry, także zakres zastosowań może być bardzo duży. Na wszelki wypadek można wykluczyć ją jako pitną (chociaż to dmuchanie na zimne moim zdaniem), a poza tym używać jak zwykłej wody.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert , a tutaj szukałeś ? http://www.ro-man.com/

Wielkie dzieki. Widzę na tej stronie kilka rzeczy, ktore sobie zamowie :) ale mineralozatora nie mogę znaleźć :(


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" kapuhy "

hydraulikę sprawdzałem od razu po złączeniu tak więc ona jest ok walczyłem trochę z nią bo wszystko łączyłem na taśmę teflonową i delikatnie się sączyło ale po kilku próbach się udało i trzyma komin zalałem wodą i 3 dni woda stała na zamkniętych zaworach i było sucho :) chodziło mi bardziej o sprzęt tale tak sobie przemyślałem że się wstrzymam tylko takie pytanie jak filtr RO-di jest zalany wodą i będzie stał z miesiąc to nic mi się nie stanie ?? czy puszczać wodę co jakiś czas


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do okresu trwałości wody to zależy jak i w czym będzie przechowywana, czy będzie np otwarta beczka na słońcu czy szczelnie zamknięta i w ciemnym miejscu. Zobaczysz jaki wynik będzie na TDS po miesiącu.

Filtr RO a właściwie membrana po zalaniu nie może wyschnąć bo będzie do wyrzucenia.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki. Widzę na tej stronie kilka rzeczy, ktore sobie zamowie :) ale mineralozatora nie mogę znaleźć :(

http://www.amazon.co...r/dp/B007C5XJWC Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr RO a właściwie membrana po zalaniu nie może wyschnąć bo będzie do wyrzucenia.

Przed zalaniem tez nie moze wyschnac. Dlatego pakowana jest w szczelne opakowanie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k_bad dzięki za informacje ciągle czekam na miernik TDS chyba będę musiał zadzwonić do sprzedającego na allegro bo już od poniedziałku czekam


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.